Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közeledjek az anyosom...

Hogyan közeledjek az anyosom felé?

Figyelt kérdés
Az a problémánk, hogy nagyon mások vagyunk. Ez alapból nem lenne gond, de ő ezt mindig elég kétértelmű és nem kedves megjegyzésekkel fűszerezi, valamint akármikor beszélünk belőle mindig csak a siránkozás, panaszkodás jön, nem hallgat meg semmit és minden csak és kizárólag úgy jó,ahogy ő akarja. Ettől egy kissé nagyon feszült a kapcsolatunk és eléggé kerüljük is egymást. Pedig alapból én kedvelném, meg annak az embernek az édesanyja, akit én nagyon szeretek,ezért szeretném valahogy rendezni a kapcsolatunkat.Már próbáltam vele finoman őszíntén beszélni, de hasztalan. Aki volt már hasonló helyzetben, az hogyan oldotta meg? Tudom,hogy most nekem kell az okosabbnak és engedékenyebbnek lennem és lennék is (bár nagyon nehezen)csak már nem tudom hogyan tegyem meg az első lépéseket úgy, hogy ne bánjam meg aztán. Köszönöm a tanácsokat:)
2010. febr. 11. 10:16
 1/10 anonim válasza:

Vasvillával.

Félre a tréfával, ez egy nagyon nehéz kérdés. Az anyósok egy része képtelen megbékélni a menyével, tegyen az bármit is. Praktikus tanácsot nem is tudok adni, talán meg kéne vizsgálni, minek örül, hogy tudnál neki - önzetlenül, és hatékonyan - segíteni de ez sem jön be mindenkinek. Próbáld a férjed segítségét kérni, hátha jobban ismeri a Mama igényeit.

2010. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dicsérd. Mindenért, a kajáért, a kisfia udvarias modoráért, a szépen megstoppolt zokniért. Ne nyalizósan, csak épp annyira, h jól érezze magát. Nekem bejött. Jah! És valószínűleg azzal nyertem, h amióta együtt vagyunk sokkal sűrűbben látja a fiát, mert ráveszem a párom, h sűrűbben menjünk haza. Innentől kezdve akár terrorista is lehetnék, kivel neki csak a fia számít, ami így helyes. Én pedig nem állok közéjük, úgyh nem érzi magát veszélybe, viszont neki is érdeke a jó viszony.

Mondjuk nálunk egészséges távolság van. Több megye...

2010. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Sehogy se közeledj!


Nem az anyóssal házasodtál hanem a gyerekével!


És ha a társadnak van egy csepp esze ő is távolodni kezd a szülőktől!


Mivel normális esetben ti egy külön család vagytok!!



A régi családnak fel kell bomlania és egy újnak létrejönnie, persze ez nem azt jelenti hogy hátat kell fordítani a szülöknek hanem csak azt hogy visszasorolni öket a második vagy harmadik helyre...


Ez így lenne normális, nem pedig úgy hogy az öregebb generáció kezd el huszárkodni a fiatalabbak felett...

2010. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

11.07.Nagyon sajnálatos az érzelmi világod!Egy rendes családban nem dobják félre a szülőket,mint egy megunt rongyot!

Hallgasd meg,amit mond.Válasuzold,hogy megbeszéljük majd,amit mond stb.Ha van a tanácsai között,amit megtudsz fogadni,megfogadod,ha nem,akkor nem.Ezt hívják toleranciának.

2010. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor te sajnálkozzál, az iylen szegényes érzelmi világúaknál mint én pedig nincsenek is családon belüli acsarkodások, mivel mindenki tudja hogy hol a helye!


A Saját párja mellett!!! Anyósnak is, és gyerekének is!



Soesem szabad összekeverni a családokat a szülői kötelékekkel!!!

2010. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ÉS ez rohadtúl nem azt jelenti hogy félre vannak dobva, ha kell pénz ott van ha épp nem saját célra kell

de egymás életébe NINCS beleszólás!!

2010. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiszen nehogymár a 70 éves anyósom kompetens legyen az én családi ügyeimben..


Ez nem a vének tanácsa!

2010. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 11:23



Neked meg ajánlom a mama indulnom kell című dalt :D

2010. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 11:23



Ha anyád éppen haldoklana a feleséged meg szülne ki mellett lennél?

2010. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azoknak akik a kérdésemre reagáltak, köszönöm. Nem alárendelni akarom magam/magunkat neki, sokmindenben nagyon másak vagyunk és nekünk is és neki is megvan a külön élete, viszont tetszik, nem tetszik egy család vagyuk és ez nekem fontos és tudom, hogy neki is csak nagyon el vagyunk távolodva és nehéz nyitni egymás felé, mert nem tudjuk hogyan. Ez a probléma.

Azoknak akik ezt nem értik egyszerűen nem kell reagálni erre a kérdésre. Mindenkinek meglehet a véleménye, de még itt is, ahol név és arc nélkül vagyunk, itt is tiszteletben lehetne tartani a másikat. Az akinek nem fontos a családja, az lépjen át az ilyen kérdéseken csendben.

2010. febr. 12. 09:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!