Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki vállalt albérletbe...

Valaki vállalt albérletbe babát? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekel ezzel kapcsolatban... :)
2015. febr. 11. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

nem

de ha úgy volna vállalnék, szerintem még mindig jobb az albérlet, mint egy nagy hitel

2015. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

igen.

de milyen részletek érdekelnek??nem értem mi a különbség saját lakás/ház és albérlet között.(gyerekvállalást tekintve)

2015. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

pl. Hogy reagált a tulaj?

Mert ugye nem nagyon szeretik ha valaki albérletbe szül,mert félnek leamortizálódik a lakás stb.

Ilyenekre gondolok. Meg utána mikor költöztetek sajátba vagy esetleg még mindig albérletbe laktok?

2015. febr. 11. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem vállalnék. Albérlet keresőben vagyok épp, és 95%-ukat nem adják ki kisgyerekeseknek. Épp ezért nem vállalnám azt be, hogy teherbeessek egy albérletben, hogy mire megszületik kirakjanak. Meg egyébként sem érezném egy stabil háttérnek, enélkül pedig nem vállalnék gyereket, akkor inkább ne legyen soha, ha nem tudok neki megfelelő körülményeket teremteni.
2015. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

A mai magyar emberek nagy %-a albérletbe szül, vagy szülőkhöz.

Nekem még nincs gyerekem, de egy barátnőm nemrég szült, a tulaj ki volt borulva szó szerint.

A legtöbb tulaj azért fél a gyerekes albérlőktől, mert őket állítólag nehezebb kitenni a lakásból. Ez nem tudom valós e vagy sem.

2015. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Külföldön vagyunk, az ingatlanok ára az egekben van, szóval kb 80 év mulva se tudnánk venni lakást.

Itt az épület több száz lakásból áll. Nem foglalkoznak ilyenekkel, teljesen megszokott hogy van kisgyerek, nem csinálnak ilyenekből problémát.

2015. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Elég nagy havi bevételünk van, nekünk az albérlet kényelmesebb, mint a saját. Tulaj nem szólt semmit,neki is van 2 gyereke, eleve terhesen mentem megnézni a lakást, ráadásul még kutyánk is van. Az előző albérletünknél meg konkrétan megsértődtek,h kiköltözünk a gyerek miatt, marasztaltak volna, mert rendesen fizettünk mindig és mostam az ablakokat (főbérlő érzékenyebb pontja a koszos ablak,mint a gyerek.)

Mi nem vettünk saját lakást, mert eddig 2szer kellett költözni jobban fizető állás miatt, ha az elején veszünk egyet hitelre és oda vagyunk kötve, akkor most harmada annyit keresnénk csak, és hiába lenne lakásunk, gyerekre meg kutyára biztos nem futná.

Szóval nem biztos ám,h az albérlet akkora mumus, lehet nekünk jobb a helyzetünk, mint aki kettőt szült a saját tulajdonú egyszobás paneljába.

2015. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 hete született a babánk albérletbe.Tavaly mikor albérletet kerestünk,direkt mondtuk a tulajnak,hogy baba projekt van,gondot jelent e.Azt mondta nem.Őt nem zavarja.Mi nem érzünk hátrányt abból,hogy albérletben élünk.Ki tudjuk fizetni,nem okoz gondot.Tervben van egy saját lakás,de egyenlőre még nem tudunk venni.Viszont kifutni sem akartunk az időből,nem vagyunk már a 20-as éveink elején(férjem 32 én 28).
2015. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak annyi a hátránya, hogy gyerekeseknek nem szívesen adják ki a lakásokat. De ez nem jelenti azt, hogy senki se, csak kevesebb a lehetőség. Nekem nincs lakásom, és nem is akarok saját ingatlant, szóval, ha szülni fogok, akkor albérletbe.
2015. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Semmi különbség nincs albérlet, és saját házas babavállalás között szerintem. Az első gyerekem albérletben szültem, a tulajank nem volt vele gondja, pedig olyan is volt, hogy 8-9 hétig kórházban voltam, és értelemszerüen nem tudtam fizetni. Megbeszéltük, hogy mikor kiengednek, egyben kifizetem, csak annyit mondott, ok. A második gyermekemnél, anyóséknál laktunk, ott sem volt semmi gond, kimondottan örültek az unokának. A vicces az, hogy pont úgy esett, hogy egyszerre jelentettük be a babát, és azt hogy pár nap múlva elköltözünk albérletbe. A tulajnak nem volt gondja sem a meglévő, sem a születetndő kicsivel. A vicces az, hogy még abban a hónapban kórházba kerültem ezzel a kicsivel is, a férjem meg addig hazament az anyjához. Mikor kijöttem anyósom kérésére is, meg kényelmi okokból is visszaköltöztünk. Aztán hosszú szünet, közben saját házat vettünk. Egy darabig ott laktunk, majd kiadtuk albérletbe, és elköltöztünk jó pár km-re. Majd 4 év múlva hazaköltöztünk. Akkor már a harmadik picit vártuk. Mivel a házunkról csak annyit tudtunk, hogy az albérlők kirabolták, és minden ami mozdítható elvitték, helyet kértünk, és kaptunk egy átmeneti otthonba. A kicsi oda született. Ott sem okozott gondot, sőt, nekem jobb is volt. A nagyobb gyerekek miatt nem kellett aggódnom, tudtam, hogy biztonságban vannak, és a férjem nyugodtan velem lehetett, és meg nyugodtan vajúdtam, és csak magamra kellett figyelnem. Azóta persze már nem ott vagyunk, de akkor nekem jobb volt, mintha akkor még hirtelen az után kellett volna szaladgálni, hogy valaki figyeljen oda a gyerekere.


Remélem elég részletes volt. :)

2015. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!