Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én soha nem hallottam a...

Én soha nem hallottam a házasságom alatt a feleségemtől, hogy gyerekkel ajándékozott meg engem. Ez új divat?

Figyelt kérdés
Vagy ez is csak itt a gyakori kérdésekben dívik?

2015. febr. 9. 08:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a kijelentést meg is lehetne fordítani.

"A férjem megajándékozott egy adag spermával" :D

Számomra ez elég hülye duma.

Nem tudom miért divat egyeseknél. Ketten kellenek egy gyerekhez, és szerintem egyik félnek sem kell úgy érezni, mintha megtisztelné ezzel a másik.

A női nem képes az utód kihordására. Ennyi. Két gyereket szültem, de valami fura oknál fogva nem érzem úgy, hogy emiatt a férjemnek (vagy a társadalomnak) térdre ereszkedve kéne imádnia. Biztos bennem van a hiba.

Ma már az a divat, hogyha nem szül a nő természetesen , és ha úgy is szül kimondja hogy fájt, nem élvezte, akkor a véranyák rásütik hogy szaranya, jobb lenne örökbeadnia a picit.

2015. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mennyire divat, de én már hallottam a férjemtől, hogy a legnagyobb ajándék, amit tőlem kapott, az a két lurkónk.

Ketten vállaltuk őket, de végül is én hordtam ki, én szültem meg őket, tehát én fektettem több energiát abba, hogy ők a világra jöttek.

2015. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, ez egy hibrid, a "femi beütésű ősanya" jellemző szövege, a "szültem NEKED gyereket" továbbfejlesztése... és ez kitart a válásig, mert akkor már természetesen "a babucikának az anyucikájára van szüksége első sorban", és már szó sincs arról, hogy a gyereket te kaptad ajándékba, vagy neked szülték...

Épeszű nő ilyeneket nem mond, ott egyszerűen, mondhatni póriasan "gyerekünk születik", "születik egy gyerekünk"...

(az teljesen más történet, ha a férfi mondja KEDVESKEDVE a nőnek, az egy bók, ennyi)

2015. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%
... ja, az meg a legröhejesebb, ha ezt egy olyan pár nőtagja adja elő, ahol az egész környezet tisztában van vele, hogy a nő pörgött "babaprojectben", forszírozta folyamatosan a gyerekvállalást, a férfi csak belement...
2015. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Ez mekkora már: "véranya" :)
2015. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Igyekszem pontos válaszokat adni, ami saját tapasztalatokon alapul.A pontozás hidegen hagy.
2015. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár ide feminizmustól véranyákig berángatni mindent a fülénél fogva. Ez a kifejezés ma már archaizmus, régen a "gyermeket szült neki" finomabb szinonimája volt. Éppúgy, ahogy a "férje gyermekét hordja a szíve alatt" a terhességre.


Feltételezem ez annak idején azért (is) alakult így, mert ugye az anya a biztos :), és ezzel hangsúlyozhatták, hogy a gyermek valóban a férjjel való szerelem gyümölcse. (Apropó, a "szerelem gyümölcse" is archaizmus, nem hiszem, hogy ilyesmit élő ember mond a gyerekére.)


Szóval nem új divat, csak akadnak, akik azt hiszik, hogy ezektől a ma már fellengzősnek ható kifejezésektől lesz az anyaság szent vagy csodálatos. Így hát felkapott lett ma is. Pedig irodalmi szempontból ezek szép szavak, kár elcsépelni őket.

2015. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#17, ebben lehet valami, hogy archaikus... de valljuk be, azt is sültbolondnak néznék - némi joggal - aki a "FEHERUUARU REA MENEH HODU UTU REA"-ként emlegetné 7/71-es "balatoni" főutat:))
2015. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebben teljesen igazad van! :)


Csak ugye nyilván az anyaság - lévén valóban szép, felemelő, fontos stb. - mindenféle indulatokat generál. :)

2015. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%

Én sosem mondom ezt a férjemnek, viszont eleget nyavalygok a sok terhességi nyavalyám miatt (most épp babát várok) :D Elég neki azt meghallgatnia :D :D Mondjuk tényleg minden tünet kijött rajtam, ami csak a nagykönyvben meg van írva.


Viszont ő meg fenemód büszke rá, hogy gyereket csinált, néha olyanokat magyaráz, hogy az oroszlán nem csinál kiscicát és hasonlók :D :D :D Ezen meg én jókat nevetek.

2015. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!