Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz, hogy többet...

Az tényleg igaz, hogy többet ér a szeretet mint a szerelem? Ti szerelmesek vagytok még a párotokba?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallani,hogy a szerelem elmúllik pár év után,és jó esetben átalakul szeretetté,ami sokkal többet ér.Na de mivan akkor,ha az egyik félnek,elkezd hiányozni,hogy szerelmes legyen.Mivan ha szerelmes lesz valaki másba esetleg és felülírja azt a szeretet az újdonság varázsa?
2015. febr. 5. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de szeretem is..
2015. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha szerelembe zuhan,válás is lehet a vége.Igen a szerelem elmúlik,idő kérdése.Olyan nincs még 10múlva is remegünk a másikért,nincs olyan bedobog a sziv szóval elszáll a varázs.Idő kérdése.Aki azt mondja még mindig x akár hány év után is, az hantázik.össze keveri a szezont a fazonnal.Nem vagyok szerelmes de szeretem ha nincs itthon időbe aggódom de ez nem szerelem.
2015. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha szerelmes lesz, akkor mérlegelnie kell, hogy megéri felrúgni az úgymond biztosat, hisz az a szerelem is egyszer elmúlik (bár van aki szerint nem mindegyik múlik el)
2015. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kezdeti hév nem is olyan intenzitással marad fenn, vagy nem is olyan hosszú ideig, azért nekem szükségem van arra, hogy nőnek érezzem magam a férjem mellett, ne csak társnak. Ha a szenvedély, a vonzás egy része megmarad, akkor nem kezd el az ember sem tudatosan, sem tudatalatt kifelé tekintgetni, ezért szerintem ez kell ahhoz, hogy működjön, ha nem is az van, hogy nem bír az ember enni, meg állandóan a másikra gondol, hiszen az egyáltalán nem fenntartható hosszú távon, úgy nem lehet normálisan élni. De csak a szeretet, még ha nagyon erős is, számomra kevés lenne. Figyelni kell arra, hogy meglássuk egymásban a férfit/nőt, ne csak az anyát/apát, ne kezeljük egymást gyerekként/testvérként/stb., hanem keressük a dolgokat, amik tetszenek a másikban. Akkor nem fog arra vágyni az ember, hogy ezt kintről kapja meg. Én nagyon szeretem a férjemet, de úgy, ahogy elírtam, csak az utóbbi pár évben kezdtem el igazán vonzódni hozzá, igazán meglátni benne a férfit, és így nincs is szükségem másra.
2015. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, szeretettel és szerelemmel is szeretjük egymásta férjemmel.

14 évesen találkoztunk először, és örökre megjegyeztük egymást. Fiatal felnőttként egyszer összejöttünk, aztán másfél év után elszúrtuk. Évek múlva újra találkoztunk, és azóta együtt vagyunk. Ennek közel 10 éve. És igen, szeretem... még mindig érzem azt a bizonyos bizsergést, azt a jellegzetem izgalmat, amikor látom, hogy jön haza. Ha vetkőzik, nehéz megállni, hogy ne érintsem meg, ne bámuljam. Gyönyörködöm a szemében, a sármjában, megborzongat a nevetése. Ami ennél sokkal érdekesebb: ő is épp így szeret engem, bár három gyerek után nem vagyok már az a jó csaj (szerintem).

Szóval ha a szerelem elmúlik, miért érzem másképp?


Még annyit hogy szerintem a szeretet is épp olyan erős, mély szenvedéllyel jár, mint a szerelem, s az aztán tényleg múlhatatlan. Ilyen értelemben igen, a szeretet többet ér.

2015. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első 1-2 évig tartó folyamatos lángolás már nincs, így 13 év után. Imádom, büszke vagyok rá, ő a legjobb barátom. Felnézünk egymásra, rajongunk a gyerekünkért, minden fontos dolgot megbeszélünk, közösen döntünk, tiszteljük egymást, nekem ő a legjobb pasi a világon.... Szerencsés vagyok, hogy rátaláltam, de dolgozunk is azért, hogy jó legyen mindkettőnknek. És talán amiatt, mert megvannak azok a tényezők, amiket az előbb leírtam, időnként fellángolok újra, és azt hiszem, szerelmes vagyok megint a férjembe :) Pár napig tart ez ilyenkor, de ez is elég, mert legalább nem mondhatom, hogy nincs szerelem az életemben :)

De szerintem ez csak elfogadással, toleranciával, együttműködéssel megy. Az egymásra mutogatás csak rossz irányba vezet.

A hűség pedig döntés kérdése. Szerintem mindenki megkíván egyszer-kétszer valaki mást a párján kívül. Hogy belemész -e vagy sem, az azt mutatja, milyen ember vagy. Ha meg beleszeretsz másvalakibe, akkor az előzőt nem szeretted igazán. Tehát akkor lépni kell. Mert a mély, összetartó szeretet csak igaz szerelem következményeként alakul ki. Máskülönben csak megszokás, kényelem, ami fontos...

2015. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Soha nem lángoltunk egymásért. Barátságból alakult ki a szerelmünk, ami azóta is tart. Mi "lentről", baráti kapcsolatból indultunk és fejlődtünk ki, ehhez képest jutottunk "magasabbra", és jobban értékeljük ezt, biztosabbnak érezzük az egymáshoz tartozásunkat, mint a régebbi nagy, lila ködös szerelmeinknél. Ott ugyanis megláttuk a másikat, megszerettük, jött a lila köd, lángolás, "magasan" voltunk, aztán ahogy megismertük egymást ez szépen lecsengett, elmúlt, maradt "csak" a szerelem, és ez alacsonyabb szinten volt, mint amit előtte éreztünk, így kialakult egyfajta hiányérzet, ami rásütötte a bélyegét az egész további kapcsolatra.


Egyikünknek se vált be a lángolás. :) Viszont a mostani kapcsolatunk, szerelmünk nagyon stabil, és nekünk pont tökéletes.

Nem várjuk a másiktól, hogy szórakoztasson, egyedül is képesek vagyunk létezni, de a másik társasága az igazi. Élvezzük a hétköznapokat, az apró örömöket.


Másnak máshogy jó.


Remélem, mindenki megtalálja a párját. :)

2015. febr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hű, de jó volt olvasnia válaszokat. Ilyenkor picit visszaadja a reményt. :)
2017. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!