Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortol jar a csaladi potlek?

Mikortol jar a csaladi potlek?

Figyelt kérdés
Masfel evig nem jartam iskolaba mert ballagasom utan otthagytam , most viszont voltam bent a volt iskolamban es megkerdeztem hogx visszatudnak e Venni masodik szakmara. Azt vidzont nem tudom hogy nyartol jar a csaladi , vagy osztol? Mert eccer kertem iskola latogatasit , es juniusban mar az uj tanevet irtak. az isjolaba azt mondtak hogy juniusban kell visszamennem jelentkezni.

2015. febr. 3. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.



ha még nem vagy 20 akkor tanév kezdetétől, amíg a 20. évet be nem töltötd

2015. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mert csak 2 hónapra visszamenőleg lehet igényelni. Ha most még nem tanulsz, csak szeptemberben kezded, akkor szeptembertől jár, a nyárra nem, mert most a 2014/2015-ös tanév van, ami aug. 31-ig tart. Ha te 2015. szept. 1-el kezded az iskolát, az már a 2015/2016-os tanév, tehát nyárra nem jár, csak ősztől.

Amúgy Rád is fér még egy kis iskola. Illetve, ha már elmúltál 20 éves, akkor nem jár családi pótlék, csak 20 éves korig és csak nappali tanulmányok esetén. Kérdés, most is tanulsz-e, mikor kezdtél el tanulni? Tavaly szeptember vagy idén szeptemberben akarsz kezdeni? A jeletkezés egyértelmű, hogy júniusban van.

2015. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!