Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós mindent megmond a 30...

Anyós mindent megmond a 30 éves menyasszonyomnak, teljes hatása alatt áll, és rámkenik, hogy nem teszek semmit! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2.5 éve vagyunk együtt.1 év után összeköltöztünk,én elötte külföldön voltam,menyasszonyom pedig a keleti országrészben él és lakik.Neki ott jó munkája van,a fizetése sem rossz.Sőt nem hogy ottani,de itthoni viszonylatban sem rossz,viszont már nagyon unja,és szive szerint már eljönne onnan.8 éve már ott dolgozik,és azt mondja már nagyon a végét járja a cégnél.Amikor én oda költöztem,rá 1 hónapra találtam munkát szerencsére,de arra hivatkozva,hogy nincs annyi munka,elküldtek pár hónap múlva.Majd utána találtam egy másikat,ott meg nem tetszett a képem.Abba a megyében,nem egyszerű munkát találni amúgy sem.Szóval 1.5 év alatt amiota ott vagyok,abból 1 évet dolgoztam,és 6 hónap munkanélkül.Ezért a szülei szemében egy lusta roh..adék vagyok,én akit 18 éves kora óta folyamatosan dolgozik.Az anyós pedig nem száll le rólam,én mondtam a páromnak,menjük külföldre,vagy a nyugati határhoz,én áttudok járni Ausztriába,ő pedig ott telálhatna valami munkát.Erre mindenki azzal,jön menjek én előre,majd fél év múlva utánam jön,vagy ha látja,hogy alakulnak a dolgok.Én ezt ne tartom fairnak,mert én szenvedjek meg,egyedül és a hiányával,majd utána vagy jön vagy nem.Szerintem magától jönne,de az anyja annyira rátelespzi,hogy elfojtja a dolgokat magában,nem veszi észre,hogy az anyja az oka mindennek,mert rátelepszik és mérgezi,állandó aggodalmával.Naponta jár hozzájuk,de napi 2-szer felhívja,de hétvégén mindig ott kell lennünk.Nyugodt kiegyensúlyozott kapcsolatunk lenne,de az anyja olyan ráhatással van rá,és mindentől óvja,hogy egyszerűen nem tudom onnan kimozdítani,és már abba sem vagyok biztos,hogy én hiába teremtenám meg itt a biztonságunkat,akkor se biztos,hogy jönne.Mit tegyek?
2015. febr. 1. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Tudod, itt tökéletesen igazuk van, ha azt akarják, hogy ELÖSZÖR bizonyíts, keress munkát, a menyasszonyod meg ne rúgja fel a mostani biztos helyét, föként úgy, hogy neked sincs semmi munkád, csak élösködsz rajtuk.
2015. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A párkapcsolatban a kiegyensúlyozottság a fontos. Te csak annyit tehetsz, hogy magadért megteszel mindent. A "menyassonyod"és az anyja meg intézzék el egymás közt a dolgot és Te ne avatkozz bele. Költözz el a nyugati határhoz, keress munkát, a "menyasszonyod" meg majd eldönti, hogy mit akar.
2015. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az éremnek két oldala van.

Én magam is voltam munkanélküli hónapokig, és nem magam miatt, mert r..hadt lettem volna dolgozni, hanem mert nem kellettem sehová. De szerencsére megoldódott ez a probléma, van munkám. Szóval ha egyébként előtte években dolgoztál, illetve folyamatosan keresel is munkát, jelentkezel állásokra, akkor szerintem teljesen jogtalan, hogy elhordanak minden lusta disznónak.

Viszont az is igaz, hogy ha valakinek van egy jó állása, jó fizetése, akkor nem feltétlenül kéne elvárni, hogy azt otthagyja, csak mert te pár hétig vagy 2-3 hónapig belekezdenél egy másik országban valamit dolgozni. Egy igazán erős kapcsolat ennyit ki kell hogy bírjon.

Viszont nem akarlak elkeseríteni, de tény, ami tény, hogy szerintem egy felnőtt embernek már baromira nem kéne beleszólni az életébe, és ha a kedves anyósjelölted mégis ezt teszi nap, mint nap, a menyasszonyod meg mindezt hagyja, és nem állítja le az kedves anyukát, akkor vagy megszoksz vagy megszöksz, ugyanis ez nem fog változni!

2015. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves első!Amikor oda mentem,közel 400 ezer ft volt a zsebemben!Majd amikor munkanélkül maradtam,kb 500 ezer ft megtakaritásom volt,kb 2 hónapig éltünk az ő pénzén.Amikor nem volt munkám,akkor is elvittem a félretett pénzemen nyaralni!
2015. febr. 1. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

neked jó ez a helyzet?

nyilván nem, ne pazarolj el még fél évet és éld fel minden tartalékod, menj el keres munkát és egy érzelmileg felnött nőt,

2015. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben nem várnék egy olyan környéken lehetőségeket, ahol amúgy is nagyon kevés van, tudom, milyen az a rész, rokonaim élnek arrafelé. A helyedben én mennék a munka után, nem ragadnék le, te mobilabb vagy még, főleg, hogy külföldön is voltál, neked ez nem új. Szerezz egy jó munkát, alapozd meg magad, aztán meglátod, mit hoz a jövő. Írtad, hogy ő is menne már a mostani helyéről, hagyd, hadd döntse el ő, mikor jön el a pillanat, amikor ez végleg eldől. Neki is van egy tuti karrierje, nyilván nem akármilyen munkával, hiszen jól keres, vagyis értékelik, szóval ő is fog találni helyet, ha úgy dönt, hogy máshol folytatja, csak neki sem mindegy, hogyan sakkozik most, hiszen nő, gondolom, családalapítás előtt áll (de mindegy, hogy ő erről hogy gondolkodik, a munkáltató számol ezzel, akár régi, akár új munkaerőről van szó), ezt neki egy kicsit jobban át kell gondolni, milyen feltételekkel távozna máshova.
2015. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hányszor fogod még feltenni ezt a kérdést?


Mivel ott, ahol a menyasszonoyd lakik nem talász munkát, az értelmes megoldás, ha máshol keresel. Ha már neked van biztos helyed - mert ha pár havonta mindenhonnan kirúgnak, akkor azért csak lehet veled valami gond - azaz LEGALÁBB fél éve egy helyen vagy, csak AKKOR érdemes a barátnödnek utánad költöznie, mert különben KETTEN lesztek munka (és pénz) nélkül, méghozzá mindenféle rokonok mélkül.

2015. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen emberek.


#3-nak tökéletesen igaza van mindenben.

Én is megjártam a munkanélküliek útját, nálam is másfél év volt az az időszak, és megtapasztaltam, hogy az emberek mennyire rosszmájúak, előítéletesek és felszínesek. Persze, tisztelet a kivételnek. Az alatt a másfél év alatt én elvégeztem egy tanfolyamot, folyamatosan pályáztam állásokra (hol a távolság miatt nem vettek fel, mert ők helybelit akarnak, nekik egy 10 km-ről bejáró alkalmazott már túl kiszámíthatatlan lenne; hol egyszerűen csak "hivatalból" hirdették meg az állást, és már rég le volt zsírozva, hogy kié lesz. Meg olyan is volt, ahol én mondtam vissza, mert olyan kritikán aluli szintet ütött meg a munkáltató, amit nem voltam hajlandó elfogadni. Ember vagyok, munkavállaló, és nem egy csürhe rabszolga, nekem is vannak elvárásaim az állással kapcsolatban, és úgy gondolom, ez a reális.) De ezek mellett alkalmi munkákból egész jól megéltem. Nem kerestem sokat, de soha nem volt olyan, hogy mástól kellett volna kunyerálnom. Ennek ellenére nem kevés embertől kaptam meg, hogy milyen semmirekellő munkakerülő mocsok vagyok, többek között olyantól is, aki ő maga ebben az évezredben még nem dolgozott, és szemmel láthatóan nem is igyekszik ez ügyben semmit tenni.

Én azt mondom, nem szabad mindent a szívedre venni. Az embereknek sajnos jelentős része ilyen. Ahol tudnak, ott marnak bele a másikba. Mindent megragadnak, hogy cs..szegessék.

A gond persze az, hogy ő az úgymond anyósjelölted.


Viszont az is teljesen jogos, hogy menyasszonyod nem akar elköldözni, és minden addig elért eredményét feladni, csak azért, mert neked úgy lenne a kényelmes. Te magad mondtad, hogy rendkívül jó a fizetése, és ezek után te azt várod, hogy hagyja ott? Te magad is tudhatod, hogy ez nem úgy megy, hogy elköltözök valahová, és utánamdobják a munkát.

Meg tudod, az sem mindenkinek a vágyálma, hogy Ausztriában éljen és dolgozzon. Az sem utolsó szempont, hogy nem mindenki szeretné, ha közte és a család többi tagja között - kis költői túlzással - egy fél világ legyen. Tudod, egy párkapcsolat két emberről szól. Nem pedig arról, hogy te elgondolsz valamit, neki meg kötelessége úgy táncolni, ahogy te fütyülsz.


Az anyós-problémát meg vele kéne megbeszélni. De én úgy látom, hogy ez a kapcsoalt így egyszerűen nem életképes. Teljesen más az elképzelésetek, értékrendetek, és egyáltalán a kapcsolathoz való hozzáállásotok. Ez így nem működik.

2015. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még midig nincs munkád? Pár hónapja írtál erről ki kérdést,csak azért emlékszem,mert ott di írtad a megtakarítást,meg,hogy elvitted a menyasszonyodat nyaralni így is.


Sztem egy megoldás van.Menj nyugatra,vagyis a nyugati országrészre,onnan is letudsz utazni hétvégente a menyasszonyodhoz,ha arról van szó.Szerezz jó munkát,rendes albérletet,és ha minden klappol,akkor utánad mehet a barátnőd.Ez legalább egy jó próba lesz,hogy mennyire nagy a szerelem.Így legalább anyóstól is távol tudod majd tartani."Én ezt ne tartom fairnak,mert én szenvedjek meg,egyedül" -ennyit meg sztem egy férfinak ki kell bírnia,ő a családfő,Ő az aki megteremti az otthont,a nő meg őrzi a melegét.Ez egy kicsit nyafin hangzott.

2015. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkáért akkor is meg kellene harcolnod, ha történetesen egyedül lennél.
2015. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!