Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok házas, van egy 11 hós kislányunk. Sajnos még anyósommal élünk, a házunk amit lassan 1 éve vettünk még sok felújításra szorul. Sosem volt jó kapcsolatom anyósommal, ő imádja a fiát, a fia meg őt, ezmellett anyósom igazi élősködő, lusta, semmittevő. A férjem sokáig hallani sem akart a költözésről, miután terhes lettem akkor egyezett bele. Sokszor megfordult a fejemben még a terhesség előtt hogy elköltözök, és ha szeret akkor velem jön, ha nem akkor meg itt marad az anyjával. 3 hónapja a férjem kiment külfölre dolgozni, így egyedül maradtam anyósommal, akit már nem birok elviselni. Többször felvetettem a férjemnek, hogy amíg elkészül a házunk, addig elmegyek anyáékhoz (aki kb 1 km-re lakik), de az volt a reakciója hogy ha elköltözök akkor ő elválik. Ti mit tennétek a helyemben? Anyósomnak már a jelenlétét sem birom elviselni? De nem akarom a házasságom végét sem?

Bocsi ha kicsit zavaros voltam.


2015. jan. 30. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Azért neked van ám bőr a képeden, de nem is kevés... :) Utálod az anyóst, de azért...

- nála élsz - ráadásul mégcsak nem is a férjeddel, hanem egyedül jelenleg...

- hozzá szülsz gyereket, mert magadat eltartani nem tudod

- ő teszi a segged alá a lakhatásodat, de azért ő a lusta ÉLŐSKÖDŐ?????


Nem mondom, a férjed sem kispályás hogy elválna azért, mert nem akarsz az anyjával egy fedél alatt élni, de ilyen parazitát, mint te! Ha nem tetszik ott oké, de akkor közöld normálisan, és ne azt szidalmazd, akinek gyakorlatilag a jelenlegi helyzetedben MINDENT köszönhetsz.


Egyébként ha ennyire nem jöttök ki, tényleg jobb lenne inkább a saját szüleidnél lenned, vagy hát ahogy a legtöbb felnőtt ember csinálja, saját életet élni...

2015. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
És te miért engedsz a zsarolásnak?
2015. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
De miért válna el? Neki nem mindegy, hogy hol laksz, ha nincs itthon? Nem a szeretődhöz költöznél, hanem anyukádhoz.
2015. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Tudtad, hogy nem igazán kerek a párod kapcsolata az anyjával és veled. Ennek ellenére gyereket szültél.

Hát, vagy elmész a szüleidhez, aztán meglátod, mit indítasz el, vagy maradsz és megpróbálod elviselhetővé tenni az anyósoddal a mindennapokat.

2015. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Meg egy aki megtalalta elete nagy szerelmet :)
2015. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves első! Ezt a házat teljes mértékben a férjem és én tartjuk fenn évek óta, rezsi, meg minden egyéb, anyósom egy árva garast se tesz a közös költségekbe. Elkölti magára meg sógornőmre a pénz, mi meg fizessünk, meg csináljunk meg mindent. Akkor ki az élősködő?
2015. jan. 30. 20:13
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Mit tennék a helyedben?

Be fognám a számat.

2015. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Huznék anyámhoz..

Vagy anyóst kib@@@@sznám, menjen a sógornődhöz lakni...

2015. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

Attól tartok, előbb-utóbb választanod kell, a házatok elkészülte után is. Ha kell a férjed, valahogy muszáj rendezni a viszonyt a mamával.

Van rá esély, hogy anyósoddal megbeszéljétek a problémát? (Szörnyen hangzik, de az idő hösszútávon neked dolgozik, kérdés, kibírod-e addig.) Tulajdonképpen mi a konfliktus köztetek? Mi az oka annak, hogy a férjed ennyire kötődik hozzá - beteg talán (az anyós), segítségre szorul?

2015. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es. Nem nem beteg nem szorul segítségre. Mi a konfliktus? Hát sorolhatnám. Ő mindig mindent jobban tud, mindenben okosabb, bármit mondok csak fintorog, és húzza a száját. Tipikus világfájdalma nő, ha milliói lennének se lenne neki elég, csak nyafog hogy ő milyen szegény.... stb..stb.. A férjem mindig neki ad igazat, és nem csinálna semmi olyat amivel a drága anyucit megbántaná.
2015. jan. 30. 20:32
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!