Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Hogy mindenkin...

Hogyan döntsek? Hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Édesanyàm meghalt. Igy a szülői ház üresen fog maradni. Mivel édesapàm huzamosabb ideig külföldön tartózkodik. A hàzat nekem szàntàk a szüleim. Viszont én màr két éve vőlegényem szüleivel élek egy màsik településen ami 60 kmre odébb van. Most mindenki azt akarja, hogy költözzünk oda pàrommal, hogy ne maradjon üresen. két tűz közé kerültem mert sem édesapàmat sem vőlegényemet nem akarom megbàntani. Ugyanis pàrom nem akar ide költözni.

Kit vàlasszak a régi vagy az új csalàdomat?


Attól is félnek, ha üresen marad betörnek.


Köszönöm, hogy ti mint kivülàllok vàlaszoltok!


26/L



2015. jan. 29. 12:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kulcsfontosságú, hogy a vőlegény miért nem akar költözni. A szülőktől függetlenedés igénye ugyanis a huszonévek második felében már eléggé jelen kellene, hogy legyen a párodban. Ha ez hiányzik, akkor hagyd az óriáscsecsemőt az anyjára, és költözz egyedül. Ha valamilyen logikus magyarázata van annak, hogy nem akar költözni - pl a munkahelye nem megközelíthető arról a helyről - akkor még érthető a dolog, de ebben az esetben is kapnia kellene az ötleten, hogy kiadjátok vagy eladjátok a házat, és vegyetek/ béreljetek az árából helyette másikat, hogy külön élhessetek a szüleitől, és a saját lábatokra álljatok. Ha neki ez eszébe sem jut, menekülj.
2015. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sokan örülnének, ha ilyen lehetőségük lenne külön költözni, érdemes lenne megfontolni, hogy oda menjetek lakni, akkor nem kellene aggódni azon, hogy üresen marad és betörnek. Nem annyira értem, hogy a párod miért húzódozik az ellen, hogy saját életeteket éljétek az anyja és apja nélkül. Hacsak nem anyuka kicsi fia. Beszélj vele, hogy úgy egészséges, hogy egy pár - amint lehetőség adódik rá - a szülőktől külön megy. Illetve kérdezd meg, hogy milyen okai vannak részéről a költözés ellen.


Akárhogy is döntesz, valaki sértődni fog. Mi az, hogy a régi vagy az új családodat válaszd? Nincs régi és új. van a sajátod és a párod családja. Én úgy vélem, hogy a legjobb lenne a harmadikat választani: a ti kettőtökét. Az pedig a párod anyja/apja nélkül van.


off: 9-esnek:

25 km-re van a ház a munkahelytől és havi 50 a benzin? Mivel jártok? Tankkal? Én 45 km-re lakom a munkahelyemtől, havi 30 sincs a benzin, pedig viszonylag nagy autó.

2015. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Miért nem adjátok el a házat? Vagy kerestek bele bérlőket?
2015. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én, mint kívülálló, szeretném megtudni, hogy hol dolgoztok.

Azért csak úgy arrébb menni 60 kilónyi métert nem olyan egyszerű, mint ahogy Móricka elképzeli.

2015. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Off.9es vagyok.

Mindennap megy az autó,mert ilyen a beosztásunk,vagy én viszem vagy a párom vagy mindketten bent ülünk.

Ez egy héten 350km,négy héten 1400km.

Plusz minden hétvégén megy a párom a gyerekéhez ami összesen oda-vissza 100km,vagyis négy héten 400.

1800 km nyolc literes fogyasztással 330 ft benzinnel 47520 forint.

Kerekítettem ötvenre bocsi.

2015. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9-es: Jóvanna, ne húzd fel magad, nem írtad a plusz meneteket. :)
2015. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nem húztam fel magam dehogyis,csak nem tudok hanglejtést gépelni,semmi bajom ha valaki értelmeset kérdez tőlem.:)
2015. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A párom azért nem akar költözni, mert egyrészt kisebb városban van, kevesebb a munkalehetőség. Másrészt meg kényelmi szempontokból, náluk gázfűtés van, itt meg fát kell hasogatni stb.


Eladni nem lehet, mert édesapámnak haszonélvezeti joga van rajta, így kiadni albérletbe sem lehet, mert akkor két hetente vagy havonta hova járna haza.

2015. jan. 29. 14:55
 19/19 anonim ***** válasza:

off és még mindig a 9-esnek:

Reméltem, hogy nem érted félre. Nem kötekedek, csak nem értem. Én napi 90 km-t megyek (45 km munkahelyre, 45 km munkahelyről) + oviba és oviból (összesen még 8 km), azaz havi 1960 km. 7 literes fogyasztással is 30 alatt van a benzinköltségem.

Na de ez már tényleg nem tartozik ide. 


Kérdezőnek: esetleg édesapád a haszonélvezeti jogot vegye le, ha már úgy is neked szánták a szüleid. Egyébként meg nem kell fát hasogatni feltétlenül, lehet venni fabrikettet is.

2015. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!