Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Hogy mindenkin...

Hogyan döntsek? Hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Édesanyàm meghalt. Igy a szülői ház üresen fog maradni. Mivel édesapàm huzamosabb ideig külföldön tartózkodik. A hàzat nekem szàntàk a szüleim. Viszont én màr két éve vőlegényem szüleivel élek egy màsik településen ami 60 kmre odébb van. Most mindenki azt akarja, hogy költözzünk oda pàrommal, hogy ne maradjon üresen. két tűz közé kerültem mert sem édesapàmat sem vőlegényemet nem akarom megbàntani. Ugyanis pàrom nem akar ide költözni.

Kit vàlasszak a régi vagy az új csalàdomat?


Attól is félnek, ha üresen marad betörnek.


Köszönöm, hogy ti mint kivülàllok vàlaszoltok!


26/L



2015. jan. 29. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Istenem, végre különköltözhetnétek, lenne egy saját házatok, nem kéne albérletben nyomorogni vagy hitelt fizetni, ha külön akarnátok lenni.

Más, aki több 20-30 éve hitelt fizet, ilyen lehetőségre összetenné a két kezét.

A vőlegényed meg egy nagy nagy nagy gyerek!!!

Próbálj hatni rá!!!

Kérdezd meg, hogy nem is akar veled önálló életet?

2015. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
TE mit akarsz? Hogy mások mit akarnak tőled, és mit várnak el, az tiszta. De TE mit akarsz szíved szerint?
2015. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Harmadik megoldás nem lehet?

Mondjuk eladni és az árából ott venni, ahol Nektek jó???

(Ha úgy is Neked szánták...)

2015. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Te mit szeretnél?

Vőlegényed miért nem szeretne költözni?

Eladni nem lehet a házat?

2015. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Te mit akarsz? Nyilván 60 km-rel odébb költözni nem olyan egyszerű, már csak a munkahelyetek miatt sem.

De gondolom nem akarsz örök életedben anyósékkal lakni.


Én kiadnám albérletbe a házat (holmikat elvinném) és a befolyó pénzből külön költöznék anyóséktól. Vagy félretenném egy bankszámlára, hogy mihamarabb vehessek egy lakást.


Viszont a te életeddel azt kezdesz, amit te akarsz, nem azt, amit mások elvárnak tőled. Abból jó sosem sül ki. Gondold végig, neked mi lenne a legjobb, és állj a sarkadra.

2015. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem úgy kell dönteni, hogy mindenkinek jó legyen. ÚGy kell dönteni, hogy neked jó legyen. A többiek a maguk életét élik, te meg a tiédet. Azért tartozol felelősséggel, hogy boldog legyél. Mások a saját boldogságukért felelnek. Ha szeretnél önálló életet (ennyi idősen nem lenne csoda), akkor a párodnak is ideje felnőni, és elköltözni anyuci bugyija mellől!
2015. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
81%
Ugy latszik, hogy a kedves volegeny nem igazan szeretne elhagyni a csaladot. Ha nem akar felnoni, akkor nem fog menni, ilyen egyszeru. En ezt a dontest mar 19 evesen meghoztam. Volegenyed meg gondolom 26 korul van, es meg mindig a szulein akar logni. Ez kicsit furcsa, dehat vannak keson ero tipusok... (Na de ennyire?)
2015. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
A párodat, és az új családodat válaszd. A házat, ha nem akarod üresen hagyni, azt ki is adhatod albérletbe, esetleg oda mehetne édesapád is, ha akar.
2015. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Itt az én sztorim,talán segít.

Albérletben laktunk a párommal abban a városban ahol dolgozunk.

Meghalt a mamája,az anyukájának meg van saját lakása,így mondta,hogy költözzünk már le a mama házába,hogy ne álljon üresen és ne kelljen albit fizetnünk többet.

Éreztem,hogy nem kellene,de a párom hajthatatlan volt,hogy nehogy betörjenek stb. menjünk oda.

Tudni kell,hogy ez a falu a várostól és ezáltal a munkahelyünktől 25km-re fekszik.

Albira fizettünk havi ötvenet rezsivel addig,mert ismerősé volt a lakás.

Leköltöztünk.

Venni kellett egy kocsit a párom örökségéből pont kijött.

De havi 50 a benzin.

Plusz a rezsi...Szóval a lényeg,hogy sz.rul jártunk anyagilag,idegileg is,mert anyósjelölt gyakran bejelentés nélkül toppant be és hasonlók.

DE

Most talán van remény.Az anyukája arra gondolt,hogy ráíratja a páromra a házat.Akkor eladjuk és veszünk a városban valami kis lakást kevés kölcsönnel kiegészítve.

A párom is utál itt lakni egyébként...

Szóval az élet nem hiába dobja a lehetőségeket,talán most nem érted még,de később kiforrja magát a dolog.

remélem segítettem

23l

2015. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok el és vegyek belőle másik házat magatoknak.

Adjátok ki albérletbe.

Párod nem akar odaköltözni. De te szeretnél???

Azért mégiscsak jobb lenne külön lakni, mint a párod szüleivel, nem?

2015. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!