Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek nem lenne ez kicsit fura?

Nektek nem lenne ez kicsit fura?

Figyelt kérdés

Nagyjából vázolnám a helyzetet: Párom régóta szeretne saját vállalkozást, de sajnos nincs rá kezdő tőkénk. Van egy ügyfele, egy kb. 50 éves nő (Párom 30), akivel elég jó kapcsolatban vannak (én még nem találkoztam vele) és Párom beszélt neki erről a tervéről. A lényeg, hogy a hölgynek lenne erre pénze és nagyon úgy tűnik befektetné a pénzét és a Párommal üzlettársak lennének (ezek még tervek, de nagyon "ráfeküdtek" a dologra, már több helyen voltak ez miatt érdeklődni stb.). Tehát a nő adná a pénzt, a Párom meg "magát"(nem szó szerint) és a tudását.Ráadásul a Párom anyukájának hirtelen lakásra volt szüksége és ő (mármint a nő) felajánlotta a Páromnak, hogy az anyukája náluk lakhat (vagyis pontosabban különálló lakrészben, de a ház egy) amíg nem talál lakást. Nem furcsa ez a segítőkészség? Vagy csak nekem fura egy picit hogy ilyen rendes valaki? Nem vagyok egy féltékeny típus, de valahogy én kicsit furcsállom. Mit gondoltok??

(Amúgy jónak gondolom a Párommal a kapcsolatunkat. Két kicsike gyerkőcünk van. Próbálok minden téren megfeleni neki, több-kevesebb sikerrel. És a nőnek is van férje, de erről bővebben nem tudok semmit hogy milyen kapcsolatban vannak. A Párom már találkozott vele és ő mogorvának találja.Illetve a férj is tud a tervükről állítólag.)


2015. jan. 26. 20:22
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Férfiak válaszát is nagyon szívesen fogadom, ha tudnak nekem segíteni!
2015. jan. 28. 16:05
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Férfiként írom:

A nő a pénzével akarja megfogni a férjedet!!


Üzletemberként írom:

Aki nem kicsiben kezdi, az nagy eséllyel belebukik!!

Ráadásul a nő üzlettársként ÉVEKRE "bebetonozza" magát a férjed mellé, aki így "üzleti alapon" több időt tölt majd vele, mint a családjával.


Sokan álmodoznak arról, hogy vállalkozók lesznek.

Az átlagemberek azt gondolják, hogy ez annyiból áll, hogy kiváltja valaki a vállalkozóit, és vesz egy vasvillát, amivel majd forgatja a sok pénzt, hogy be ne penészedjen.

A valóság az, hogy amint kiváltja, attól a pillanattól kezdve 100 féle fizetnivalója lesz mindenféle jogcímen, hogy nem győzitek ketten sem befizetni.

Bevétel meg nuku!

Azután jön az idegeskedés, a csőd és a válás, és lehet újrakezdeni az életet nulláról.


Természetesen ne legyen igazam, de több mint elgondolkodtató, hogy csak tavaly, több mint 40.000 cég ment csődbe Magyarországon.

[link]

2015. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a te válaszodat is. Most úgy áll a helyzet, hogy nem lesz semmi, de ez még mindig nem biztos... És a Párom megint engem néz hülyének ezzel a dologgal kapcsolatban! Meg hogy hisztizem, szóval nem állunk most valahogy sehogy! :( Ma reggelre a kedvessége is eltűnt. :(
2015. jan. 29. 13:47
 24/30 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogy anyagilag előrébblépnétek, hiszen nem a párod adná a cégbe a pénzt, tehát ő nem bukna az üzleten akkor sem, ha végül nem lenne nyereséges.

Ennyire nem kell a pénz, hogy képes vagy aláásni a jó kis kereseti lehetőségét?

2015. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nem mindegy milyen áron van az a pénz!
2015. jan. 29. 15:37
 26/30 A kérdező kommentje:
Ha megismerem a hölgyet, az változtatna valamin?
2015. jan. 29. 17:39
 27/30 anonim ***** válasza:
Értem, hogy fontos számodra a kapcsolatod, de azért gondolkozzatok már el azon is, hogy most pontosan milyen cégformáról van szó, kinek milyen kötelezettsége és joga lesz. Lehet, hogy csak szimplán ki akar titeket forgatni a vagyonotokból.
2015. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Kettőnk közül én vagyok (voltam is mindig) a gyanakvóbb, Páromat jóhiszeműnek (néha talán naivnak is) tartom. Erre mindig megkapom, hogy miért látok dolgokban hátsó szándékot!

Kedves Utolsó! Kifejtenéd bővebben? Ha lenne ebből valami, akkor sztem a Párom megbízott lenne vagy ilyesmi, vagy papíron a beosztottja. De igazából a Párom (is) intézne mindent.

2015. jan. 30. 16:37
 29/30 A kérdező kommentje:
Egyenrangúként kezelné a nőci.
2015. jan. 30. 16:38
 30/30 anonim ***** válasza:
Nyilván azé a cég, aki beleviszi a pénzt, tehát innentől kezdve a férjednek nem sok beleszólása lesz. Illetve az sem mindegy, hogy ki milyen pozíciót tölt be, kinek milyen felelőssége van, korlátolt vagy korlátlan, ha az utóbbi, és bukik a cég, akkor viszik a lakás jó részét (bútorok, ruhák, stb).
2015. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!