Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti egyedül hagynátok 38hetes...

Ti egyedül hagynátok 38hetes terhes párotokat a nagyobb gyerekkel kettesben egy hétvégére?

Figyelt kérdés
Párom nagyfia 18éves. Hétvégén tartanak neki valami nagy bulit,pesten. Ez tőlünk 120km,és itt se barát,se rokon,aki velem maradna,és vigyázna a gyerekre ha esetleg menni kell. Párom szerint miéet pont most szülnék meg. Szerintetek jogosan akadtam ki? Vagy túlreagálom?
2015. jan. 21. 17:36
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
81%
27-es, nem jó, ha mindannyian elmennek, mert ha a kérdezőnél a bulin indul meg a szülés, az elég cink olyan szempontból, hogy vagy szülhet idegen kórházban, vagy autókázhat 120 kilométert addig a kórházig, ahol szülne. Arról nem is beszélve, hogy ha fogadott orvosa van ott, ahol él, nyilván nem mindegy, hol szül. Nálam is van ilyen gond, július közepére vagyok kiírva, a férjem unokanővére és a párja meg úgy döntöttek, mégsem jövő nyáron lesz az esküvőjük, hanem idén, a szülés kiírt ideje előtt egy héttel, tőlünk 200 kilométerre. Nekem itt van fogadott dokim, itt van lezsírozva minden, nem merem megkockáztatni, hogy elmegyek, ott indul be a szülés, és nem tudok visszajönni. Mondjuk szerencsére mindenki megérti.
2015. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
43%

Nehéz ügy, én kiakadnék ha én lennék a feleség, de azért a 18-ik szülinap is nagy dolog. Egyébként azért a szülések nem úgy szoktak zajlani, hogy hopp kijött a gyerek, ha bajt érzel, akkor is van még azért idő. Az ötévest ha magaddal kell vinni sem dől össze a világ, a kórházban ezt megoldják, nem teszik ki a folyosóra, lesz felügyelete. De egy barátnő sincsen ott a környéken? Meg hát vannak szomszédok, tényleg beszélni kell velük. Az is igaz, hogy Budapestről szinte mindenhova el lehet jutni 2 óra alatt, tehát a szülésről nem fog lemaradni, de kérdés az, hogy ugyan mennyire lesz józan hogy haza is vezessen?

Egyébként ha valami világ végi faluban vagy, milyen kórházban akarsz szülni? Lehet jobb lenne pesten lenned neked is, itt tuti eljutsz egy kórházba ha kell.

2015. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
29%

Egyrészt valóban ciki, ha le van már zsírozva a fogadott orvossal a szülés, másrészt viszont nem a világvégére mennének, hanem Budapestre, nem hiszem, hogy az itteni kórházakban ne tudnának levezetni egy szülést, még akkor is, ha komplikáció lép fel. (De ilyen remélhetőleg nem lesz.)

Vagy tényleg szervezz be barátnőt, ismerőst arra az estére. Gondolj bele kérdező, hogy 18. szülinap egyszer van és ahogy a férjed is mondja, ha beindul a vajúdás simán hazaér mire a szülésre kerül a sor. Arra kérd meg viszont, hogy alkoholt ne igyon, hogy haza tudjon vezetni ebben az esetben.

2015. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
16%
Hány éves a nagy fiad?
2015. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
31%

Kíváncsi lennék a reakciókra, ha a kérdés így lenne feltéve.

Párom 38 hetes terhes. Előző kapcsolatomból van egy 18 éves nagyfiam, aki most ünnepli 18. szülinapját, és bulit tartanánk neki.

Szerintetek felelőtlenség lenne magára hagynom a terhes páromat az 5 éves közös gyerekünkkel, hogy a 18 éves fiam tőlünk 120km-re levő szülinapjára menjek?

2015. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%

Hihetetlen, hogy mennyire figyelmetlen kommentelők osztják itt az észt!

A Kérdező leírta, hogy nincsenek szülei, nem tudja kire hagyni az 5 éves gyermeküket.

A 46F pedig csak kötözködik. Tök érthető a kérdés megfogalmazása.

Kérdező! Elhiszem, hogy rosszul esik a párod hozzáállása. Én is utolsó idős kismama vagyok egy nagyobb gyermekkel. Ha nem lennének a nagyszülők, én is nagyon aggódnék, hogy ha beindul a.szülés, mit tennék. De akkor is azt gondolom, hogy kompromisszumos megoldást kellene találnotok. Menjen el a férjed a buliba, de ne maradjon végig, menjen haza hozzád mihanarabb! Hidd el, a férjed meg fogja hálálni a megértésed!

2015. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
62%
Hát ez nehéz kérdés, mert a 18 éves fiú is a fia. És bár lepontozták azt a válaszolót aki azt írta, hogy akár 3 hét múlva is szülhetsz, de igaza van. Én nem tudok erre egyértelmű választ adni. Szomszédok esetleg akikkel bebiztosítod magad? A faluban egy barátnő? Vagy például a gyerek óvónénije? Ha egy kis falu, akkor kb. mindenki ismer mindenkit.
2015. jan. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Meg volt a buli? Sikerült eltiltani a nagyfiától???
2015. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a legjobb megoldás az lett volna, ha a férj elmegy a bulira úgy, hogy viszi az öt éves gyereket is... Gondolom mivel az egész família meg lett hívva, így lett volna esetleg játszótarsa, viszont ez a megoldás is csak akkor klappol ha nem időznek ott éjfélig, hanem korábban hazajönnek. Így legalább az öt évesre is hivatkozhat, hogy már elfáradt, így indulni kell haza.


Kecske is jol lakott...

2015. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Megvolt a buli,el is ment, aztán mi meg elvittük még külön étterembe is kárpótlásul hogy az apja nem maradt végig a bulin :)
2015. máj. 30. 09:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!