Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza kaphatom jogilag az...

Vissza kaphatom jogilag az elmaradt tartásdíjat ha apám 18 évig egy forintot se fizetett?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy 6 hónapon túl akkor tèrithető vissza az elmaradt tartás díj ha az apa rosszhíszeműsègből nem fizetett. Röviden a story engem anyám nevelt,apám 18 èven keresztűl más fiát neveli mai napig, van saját háza ès tartós munkahelye is,èn vagyok az eggyetlen vèrszernti gyereke,ès nagyon sokat nèlkülöztem mert semmiben sem támogatott. Most hogy betöltöttem a 18-at lenne e esèlyem a bíroságon keresztűl arra hogy behajtsák apámon az elmaradását.?
2015. jan. 19. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

"Annyi engedményt engedett csak a jogalkotó a jelenlegi 6 hónapos szabályhoz képest, hogy 3 évre visszamenőleg lehet követelni a meg nem fizetett tartásdíjat ha az illető igazolja, hogy a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett."


Eszerint már elkéstetek.

2015. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, te jogilag SEMMIT sem kérhetsz visszamenőleg - a jövőre nézve rokontartást esetleg, ha megvannak a feltételei. Anyukád követelhetne, legfeljebb hat hónapra visszamenőleg... ha azokra a hónapokra még járt volna...

(a 3 éves szabály is akkor állna, ha az elmúlt 3 évben már kezdeményezte volna az eljárást, csak meghiusul, mert mondjuk apukád külföldön tartózkodik EU-n kívül, vagy nem tudják felkutatni, vagy ilyesmi - de akkor is ANYUKÁDRA.)

2015. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként eddig miért nem kérte a gyerektartást?
2015. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

A gyerektartás = a közös gyermek felneveléséhez (étkezés, ruha, iskola, stb. stb. költségei) adott hozzájárulás, mert ez nemcsak annak a szülőnek kötelezettsége, ahol a gyermek lakik, hanem mindkét vérszerinti szülőé.

Ha a papád eddig édesanyád részér nem utalta el, nem fizette ki azt a részt, amit őneki kellett volna, ahhoz, hogy te felnőjj, akkor azt a részt is édesanyád teremtette elő valahonnét... ebből következik, hogy őt illeti/illetné meg, amennyiben valamilyen módon mégis ki lehetne édesapádtól azt követelni.

Te mekkora összeggel járultál hozzá a saját költségeid fedezéséhez???? Az jár(na) maximum neked!!!

2015. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Anyádnak kellett volna észbe kapnia.

Már késő.


Nem is értem az olyan anyákat, akik nem hajtatják be a gyerektartást... Ennyi pénzük van? Lusták? Büszkék?

2015. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5, vagy csak tisztességesek... tudod, vannak helyzetek, amikor a nő kifejezetten egyedül vállalja a gyereket, saját döntéséből, van, hogy az apának nem is szólva róla.
2015. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mert egy olyan nő, aki egyedül vállal gyereket, az apának nem is szólva, az tisztességes, igaz? :)

Azért valljuk be, több olyan apa van, aki nem fizet gyt-t, mint olyan nő, akikről te beszélsz. Sőt, az a ritka, ha egy pasi bírósági végzés nélkül, önszántából, kötelességtudatból fizet, és nem próbál csalni, hogy pl. minimálbérre jelenteti be magát.

2015. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, lehet, de valójában a legrosszabb tartásdíj-fizetők az anyák, ha ők a kötelezettek... valahogy úgy lehetnek vele, hogy "örüljön a férfi, hogy nál helyezték el a gyereket, nem hogy még..." - és hát a férfiak zöme tényleg nem megy ilyenkor bíróságra, hogy behajtsa tőlük...
2015. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!