Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is önző és anyagia...

Szerintetek is önző és anyagias lennék!?

Figyelt kérdés
Édesanyàm egy éve egyedül él egy háromszobás 10. Emeleti lakásba. Nem jön ki a nyugdíjjából, tartozást tartozásra halmoz. Sőt megismerkedett egy csalóval aki füt- fát megigér neki, csakhogy küldjön neki 100-200 dollárt és cserébe milliókat küld vissza. Nagyon nagy balhét csaptam amikor ezt megtudtam, ìgy titokban folytatja tovább..... Nyomoznom kell utána. Mi devizhahiteles lakásban lakunk, én nem tudok két lakást fent tartani. Az ő lakása nagyon le van pukkanva, minden 35 éves.Felajánlottam neki, hogy költözzön hozzánk, de ő azzal érvelt, hogy nem tud lejönni a lépcsőn. (Liftnélküli 5 szintes házban lakunk, az 5-en....)de a tizedikről se nagyon jön le... Mi meg nem tudunk kiszálni a devizából, azt a lakást nagyon fel kellene újjítani, de nincs pénzünk! Na most egy hét alatt úgy eljátszotta a pénzét, hogy minden ki van kapcsolva. Se áram, se net.... És azt mondja nekem, hogy önző vagyok és anyagias???? Mert engem mindig csak a pénz érdekel!Szerintetek mit lehetne tenni? Család segítő tudna segíteni?
2015. jan. 18. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád felnőtt ember. Miből tartja el magát? Hogy kerülsz te a képbe, miért kell neked bármit is tenned? Az addósága is az övé, nem? Max. lemondasz róla, mint örökségről, ha oda kerül a sor. Vagy elfogadja a döntéseidet, vagy éljen meg egyedül!
2015. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Költőnő? ***** válasza:

tiéteket kiadni sbiba és költözzettek hozzá. Az albidíjból lassan lehet rendezni mindent és lehet kupálgatni a lakást.

egyebént ah minden közél szakad, lehet próbálkozni a demenciával is :(

2015. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
adósságkezelést lehet kérni, de ahhoz is kemény feltételek vannak, be kellene menned megkérdezni, el kell mondani, hol mennyi tartozás van, mennyi a nyugdíj, stb.
2015. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy van egy 2 éves kislányunk. Max 40 ezerért bírnánk kiadni esetleg a lakást, így abbó felújítás szempontjából nem mennénk sokra havi szinten. az, meg, hogy összegyütjük, az azért nem járható, mert iszonyatos állapotok vannak... minden nagyon büdös! nem gondolom, hogy gyerek és munka mellett ez ideális lenne.... Ja, és van egy testvérem aki tojik az egészre, ö már most tartja a markát a felére.... újjítsam fel neki?
2015. jan. 19. 04:25
 5/5 Költőnő? ***** válasza:

Hát.. Necces meg nehéz de nem lehetetlen.. Az ő nyugdíjával együtt az első hónapban hívnék v két takarítót (az nem olyan drága azért) és mondjuk helyiségenként tisztasági meszelés/tapétázás. Így nem lesz olyan drága.

Anyuddal meg megbeszélni h csináltasson végrendeletet, amiben a lakást rád hagyja egyedül. Teljesen igazad van h másnak nem újítod fel.

2015. jan. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!