Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos édesanyám beleszólása?

Jogos édesanyám beleszólása?

Figyelt kérdés

Párom és én felújítunk, de én még jelenleg itthon lakom velük a családi házban. Párom külföldön.

Közös kasszán vagyunk, de akár kijelenthetném hogy én vagyok a "kasszás" kettőnk közül.

Páromnak szeretnék venni egy pulcsit, tudom nagyon vágyik rá, na és az összeg az kb 20 ezer ft.

Édesanyám egyből elkezdte ellenezni, minek ez miért fontos,nem kell az. Saját fizetésemből veszem és én szeretném csak úgy meglepni, túlon túl amúgy sem szokott ilyesmire költekezni.


De nem csak ez, akarok egy parfümöt magamnak, ami 5000ft és az is minek, van annyi mint a szem ét (közben nincs, mert eléggé kikoptak)

de a legjobb barátnőmnek is nem rég született babája, és akkor vettem egy 6000ftos ajándékot, na mibe sem lesz, még mire elutazok hozzájuk (az út egy 1000ft)


Hogyan állítsam le a legfinomabban??


2015. jan. 14. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem is értem, közös kasszátok van a pároddal, de te anyádnak számolsz be arról, hogy kinek mit veszel mennyiért. Nincs más közös témátok? Mert ha ő mindenképp úgy érzi, kommentálnia kell a dolgaidat, akkor ezentúl ne mondj neki semmit az anyagi ügyeidről.
2015. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Mondd meg neki, hogy TI keresitek meg a pénzt, TI úgy látjátok, hogy mindez belefér. Ha nem így lenne, nyilván ti is kaját vennétek.

Szerintem vedd meg, kell, hogy az ember néha meglepje magát, és másokat. :)


És húzzatok bele a feljújításba, hogy mihamarabb elmehess(etek) otthonról!

2015. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha egyszer te keresed azt a pénzt akkor minek rágtok át minden ft-t anyuddal? Ő más véleményen van a dolgokról, sose tudnád meggyőzni hidd el, ez ismerős helyzet. legközelebb hagyd ki ezekből, kár veszekedni, mérgelődni.
2015. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

Határozottan. A te fizetésedet arra költöd amire akarod, ha el akarod szórni 3 nap alatt pl. piára vagy lóversenyre akkor azt is megteheted, csak akkor ne tőle kérjél sokadikán kajára. :)

De mivel velük élsz gondolom adsz haza a fizudból, rezsire, kajára, ugye? Mert ha nem akkor lehet, hogy azt hiányolja.

2015. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Írod, hogy otthon élsz. A nagy költekezés mellett azért fizetsz az otthoni rezsibe? Mert ha igen vagy leadsz egy fix összeget akkor nem jogos anyud beleszólása. De ha egy fillérrel sem támogatod az otthoni létedet akkor jogos a panasza.
2015. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit adsz haza? Lehet az a baja anyudnak.
2015. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor most kivel vagy közös kasszán a pároddal vagy édesanyáddal?


Mert ha a pároddal vagy közös kasszán, otthon a rezsibe meg nem fizetsz semmit, akkor teljesen felesleges ez a panaszkodás!

2015. jan. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én régen rájöttem arra,hogy az ilyeneket nem kell neki elmondani,mert csak károg akkor.Pénzzel kapcsolatos témákat kerülöm teljesen ha lehet.
2015. jan. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan állítsam le a legfinomabban??"


Úgy hogy nem számolsz be neki mindenről? Vagy te vagy a kasszás és ő a könyvelő?

2015. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te keresed meg a pénzt semmi köze hozzá.
2015. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!