Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen csalad ez? En vagyok a...

Milyen csalad ez? En vagyok a rossz komolyan? ( Hosszu lesz)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy csaladi problemam erre szeretnek tanacsokat kerni. Kicsit hosszu lesz de koszonom aki elolvassa es valaszol ra. Es elnezest de nincs ekezet a gepemen.

Noss nem is tudom hol kezdjem probalom leirni a lenyeget.

Van egy testverem ( 41 eves) es anyukam ( 61 eves) en pedig 18.

Egy kicsit a csaladrol:

Tesom: 20 eve kulfoldon el,4 eve jottunk ki mi is anyukammal miutan elvegeztem az altalanos iskolat.Akkoriban volt eletem elso szerelme,tiltottak tole de talalkoztam vele,ezert hoztak ki kulfoldre hogy elszakitsanak tole... mind1. A viselkedese: kitakaritok,elmosogatok,felmosok o pedig berobban a konyhaba,elmorzsal,szet hagy mindent,ha eszik akkor csak beleb.a a mosatlant a mosogatoba,es nem mossa el. Elvarja hogy mindig en fozzek sussek,egesz nap alszik komolyan.. felkel "felsepreget" ( nem latszik mert nem tud.....) aztan leul kavezni,cigizni berobban a gep ele es utasit hogy menjek ide oda amoda. ( Bolt,cigit venni,gyogyszertar) majd fozzek,takaritsak mossak... Egesz nap komolyan alszik..... felkel delben fent van 2-3 orat max 4-et megint alszik este 10-11-ig fent van 1-2-3ig majd megint alszik.. furodni 3-4 naponta hajat mosni jo ha 2 hetente mos... ( undorito) a szemoldoket lassan 1 eve hogy enm szedte ki,borotvalkozni is kb 2 havonta a kormet ragja,es nem vagja le hiaba mondom neki hogy legalabb vagja mar le a labkormen iszonyatosan hosszu es undorito.... rengeteget eszik ( ne ertsetek felre nem sajnalom!) napi 1 1,5 kg kenyeret o eszik meg.. ha nincs akkor mar ordibal... Ha szolok hogy figyu mar,mosogass legalabb el akkor neki all feljebb ordibal igy nalam is szakad a cerna es en is........ Aztan pedig igy gyulol amugy gyulol..... Ma is foztem,evett es ott hagyott csapot papot lefekudt aludni a foldre szorta a kajat es ott hagyta.... ha szolok akkor csak az ordibalas.....

Ala irom dolgozott,neha most is,de elmondasa szerint o mar oreg,neki csak pihennie kell es a labat logatni mas ennyi idosen nem csinal mar semmit csak alszik es pihen ( hat persze 40 evesen........) meg hogy mi kotelezoek vagyunk ot kiszolgalni amiert a popom ala rakott mindent.. A kutya fontosabb neki mint a csaladja.. amikor rosszul vagyok akkor is mennem kell,csinalnom mint egy feleseg kb aki rabszolgakent van tartva. 1 pohar vizet nem hozna amikor fekszem rosszul vagyok vagy 1 gyogyszert inkabb alszik.. Ha boltba kene menni inkabb lefekszik.. Irhatnek meg de roviden ennyi..


Anyukam: O fel kel valamikor delkorul,es rogton VAN KAVEEE?????? meg azt sem mondja hogy jo reggelt,rogton felkel megissza a kv-t ragyujt es nem lehet kirobbantani a laptop elol. komolyan.. ha 10kor felkel pl akkor estig nyomja fb-n a jatekokat.. ha szolok nem valaszol,ha megkerem valamire akkor pedig "hagyjal mar".... Most csak 1 gep van az enyemet elrontotta anyukam mert folyamatosan toltogette lefele az fb-rol a "szep" kepeket mert mar az ovet elrontotta pontosan emiatt...... 1x csak a gep felforrosodott es robbant... azota az en gepem is kaput.. most vittem szerelohoz

Azon kivul? nem foz,nem megy el a boltba,nem megy sehova de ha en azt mondom hogy faradt vagyok nincs kedvem elmenni a boltba ide oda amoda akkor en vagyok a g....i r.....k,halatlan dog..... A nyarat vegig dolgoztam,napi 12-18 orakat is akar nem elunk rosszul,az atlagtol kicsit jobban,de megis elmentem hogy legalabb fedezzem a magam koltsegeit... Hat mind lekelett hogy adjam... Ha megkerem hogy fozzon mar le 1 kv-t akkor ordibal... Reggel megissza a 1-2-3 kv-jat aztan pedig a vernyomas csokkentot,hiaba mondom neki hogy vagy ez vagy az akkor is ordibal velem... Pedig csak jot akarnek.. Marek gyogyszerrel kezdi a napot ( xanax,frontin,ilyen olyan sziv gyogyszer es vrnyomas csokkento) aztan pedig csodalkozik hogy rosszul van minden nap hany nem birja a gyomra nem is eszik nem is iszik..... Enyhe alkoholista hajlama is van nem reg rendeltunk Mo-rol 1 uveg palinkat hogy majd az unnepekre 1-1 kupicaval,meg majd ha vendegek jonnek megmutatjuk a kulfoldi baratainknak hogy milyen a palesz... Hat lehuzta mindet titokban... nincs benne 1 csepp sem... Ha mondjuk neki hogy oke igyal neha de ne egyszerre akkor mar ordit hogy MIVAN TAN ALKOHOLISTA VAGYOK es bedurcazik mint 1 gyerek.... Tudom felnevelt,nem volt ilyen soha,tisztasag es rend manias volt,mindennap takaritott.. Igazabol tesom miatt lett ilyen. Amiota kint vagyunk kb. Mert anyukam es en minden nap takaritottunk,foztunk,boltba jartunk ketten (!!!) minden elvolt intezve hogy a tesom pihenjen.. De a tesom enm takaritott,nem vigyazott semire sem,mindent szetdobalt ( lsd feljebb) igy elege lett,es mar le..rja hogy mivan.. kepes leulni az asztalhoz hogy piszkos.. Regebben naponta takaritott,felmosott,porszivozott,lehetett feher zokniban lenni mert nem volt kosz de a tesom miatt ilyen lett... befordult depis de akkor sem kellene mindent ram haritani..


Rolam egy par szot jot s rosszat is csak hogy kerek legyen a sztori:

2 eve ramharult minden teljesen( bar inkabb 3..)

reggel 5:30 kor keltem a kutyanak cicaknak enni adtam,utanna a kutyat levittem setalni,ettem,elkeszultem majd 7:30 kor elindultam suliba 1 es 3 kozott vegeztem majd haza ettem,majd bolt,mindent megvettem elinteztem majd haza takaritas,fozes,majd hajnalig tanulas..igy kimerultem,de nem volt segitsegem... egyedul mindent...

A sulival vegeztem.... Legtobbszor ( a mai napig is ) a volegenyemhez menekulok ( meg enm elunk egyutt sajnos..) ha tehetnem mar oda koltoztem volna. o is latastol vakulasig dolgozik ( etterem) HA vele vagyok boldog vagyok,ugy erzem nincs gondom.. de ha haza kell jonnom ujra kezdodik minden elorrol.. Este kitakaritok ugy megyek el itthonrol masnapra pedig ( mikorra haza erek) a fold ragacsos,a bult tele kosszal,morzsa,vajas kes,pohar mindenhol nem lehet szint lepni se..

Oke lehet azt mondani hogy felneveltek,ellattak es ellatnak,van teto a fejem felett,de ilyen aron? bevallom nekem is mar cernabol vagy meg attol is veknyabb es konnyebben szakado dologbol vannak az idegeim,igy hamar elborul az agyam es ordibalok.. rossz tulajdonsag... Probaltam veluk beszelni,de abbol is csak az ordibalas lesz hogy ez a dolgom,takarodjak dolgozni,csinaljak meg mindent... egesz nap a gep es a telefon van nyomkodva en pedig nem tudok leulni nyugodtan meginni egy teat v kavet mert mindig van valami....... De arrol papolnak hogy csalad.. anyukam most haza akar menni Mo-ra mert elege van.. mibol? azert mert kiabalok.. nekem meg abbol mert minden nekem kell csinalni es ha elmegyek a volegenyemhez akkor mar halatlan lusta dog vagyok akinek csak a f..z kell... Egesz nap itthon vagyok,nem csinalok semmi erdemre meltoat akkor most mit csinaljak???????........ este elmegyek kicsit lenyugszom,megiszom valamit a volegenyemmel beszelgetunk majd haza megyunk es beszelgetunk vagy csak fekszunk egymas mellett..ennyi kb... En sem vagyok jo,belatom de emiatt mert ok is ilyenek.. ha belatnak hogy elvagyok faradva 18 evesen akkor talan lehetnenk meg 1 "csalad" Mindent probaltam mar,beszelgetni,szepen,csunyan de mindig en leszek a halatlan fereg...... Mit tehetnek meg? tanacsokat varnek.. ha nem csinalom meg a dolgokat akkor kepesek ordibalni es elhordani mindennek de az istennek sem csinaljak meg........faradt vagyok,voltam mar depis is,hogy nem ettem csak sirtam es sirtam a szobamban a volegenyem tudott csak megnyugtatni akkor elkoltoztem 1 hetre de vissza jottem en hulye..Elnezest hogy hosszu lett,lehet hogy egy tini "harcanak" tunhet a szulei ellen,de en ezt mar tobbnek erzem. Megis mit tehentek? Mit tanacsoltok? barmi segitseget elfogadok mert mar nem birom tovabb..... Koszonom a valaszokat.


2015. jan. 11. 21:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsanatot kerek a helyesirasi hibakert kicsit ideges vagyok,es siettem is..
2015. jan. 11. 21:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre egy ötletem van röviden:költözz el!! Valahogy old meg a barátoddal vagy albérletbe egyedül.
2015. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Egyet nem szabad, hogy te is így elhagyd magad, de ahogy látom eléggé kitartó vagy így ezzel nem lesz gond. Amit tehetsz, tudom, hogy ez most így szar amit írni fogok, de menny onnan, költözz, igen az anyuka és testvér ilyenek kész akkor ez már nem család, hagyd ott őket a saját ragacsos szarjukba, majd megeszi őket a kosz és akkor észbe kapnak, vissza se nézz! Ne legyen lelkiismeretfurdalásod sem. Ez durva, de ezt kell! Mert hiába vagy most ilyen fiatalon ilyen kitartó, könnyen a ló túl oldalán találhatod magad és ugyanolyan leszel. Tehát menny minél messzebb onnan! Ha gondolod holnap válthatunk privát levelet, ismerős a téma nekem is! :) Aludj jól, most már béke van! Mára biztos.
2015. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem tudnád rovidebben osszefoglalni?


-miért nem tudsz egyébként a barátoddal osszekoltozni? hagyd ott a francba a családodat.

2015. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod elviselni őket, akkor költözz el, és tartsd el magadat. Más választásod nincs.
2015. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most is pizzat rendelt ( pedig ma foztem nem is keveset..draga is tele ette magat) keri hogy milyen pizzat kerek? mondom semmilyet koszi... erre nekem csirket rendel meg 2 pizzat plusz kola meg krumpli... most meg velem veszekszik hogy nekem miert enm jo a pizza?!?!..... mondtam h nem kerek o rendelte magatol ezeket.... most meg ram merges es uvoltozik megint...

Es azt tervezem hogy koltozok de a szívem szakadna meg,de nem csak az.. hanem erzelmi csalodas " ha elkoltozol kitagadunk" es a tobbi es a tobbi... ezt hogy?.......

2015. jan. 11. 22:09
 7/11 A kérdező kommentje:

azaz javitas:

O ehes.. mondta hogy rendeljunk pizzat mondtam hogy rendelj ha akarsz nem kerek nem vagyok ehes... majd felhivta es kert NEKEM ( hozzá tette amikor telefonalt) 1 csirket,maguknak meg pizza,krumpli,kóla... amikor letette utanna kezdte el hgoy miert nem jo nekem a pizza.. mondtam h nem kerek... magatol rendelte.. es utanna hozza teszi hogy nem csak a tied az a csirke... hat kell a francnak nem vagyok ehes..........komolyan nem... nem reg ettem..

2015. jan. 11. 22:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki dolgozik a családban? Vagy miből éltek?
2015. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez hogy jon ide?...

En,a parom,es tesom neha... alkalmi munkakbol telen nincs tul sok munka lehetoseg..

anyu regota nem dolgozik ( kb amiota mg vagyok 18-20 eve)

2015. jan. 12. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiság.Azt írtad,Te tanulsz,a párod nem veletek lakik,tehát nem oda megy a keresete,az édesanyád nem dolgozik a testvéred alkalmi munkákat vállal néha.Akkor abból éltek amit Ő alkalmi munkával keres?Hogy csináljátok?
2015. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!