Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jobb legyen a...

Mit tegyek hogy jobb legyen a viszonyunk?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok es lany, edesanyam 39. Soha nem volt igazan jo a viszonyunk, mindig abban hittem hogy megjavul, de csak rosszabb lett, es en mar nem birom tovabb, muszaly valaki segitsen. Szoval az a problema, hogy edesanyam sokat dolgozik, keveset pihen, szerintem stresszes, es egyfolytaban ordit, veszekedik, mindenert, nem lehet vele semmit se megbeszelni. Es nagyon rosszul esik hogy csak azt veszi eszre ha valamit rosszul csinalok, soha nem dicser meg, pedig olykor jol esne, azt mondja kover vagyok, ne egyek, meg hogy lusta, semmire valo, mennyek el otthonrol, ieneket...Rossszul esik mikor a barataim mondjak hogy mien joban vannak az aedesanyjukkal, mennyit dicseri oket, latom enis, hallom. Engem meg az enyem, csak szid, mindig, ugyerzem nem is szeret, s ha elakarom neki ezt mondnai, ugyis csak veszekedni kezd, s meg rosszabb lesz minden, mar probaltam sokszor. Nem ert meg, es midnenert engem hibaztat.Kerlek segitsetek valahogy, mar lassan nem birom tovabb...
2010. febr. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is ugyanez a helyzet volt. Akkor javult csak meg, amikor elköltöztem otthonról. Sajnos most visszakellett költöznöm hozzá, és ismét elkezdődtek a bajok. De max 2 hét, és megyek albérletbe, akkor ismét jó lesz minden. Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert nálunk semmi nem használt, csak az elköltözés. De te még fiazal vagy hozzá...
2010. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viszonylag gyakori a panaszod. Teljesen megértelek! Próbáld édesanyádat rábeszélni, hogy menjetek el a nevelési tancsadóba, mert úgy tűnik, önmaga nem tud megbirkózni a neveléseddel. Nem tudtok szót érteni, ezért az örökös veszekedés, elvárás veled szemben. Ez mindkettőtöknek rossz és ha nem tesztek ellene nem is fog javulni a helyzet.
2010. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak egy tapasztalat, amelyik szülőhöz ilyen jó a gyereke az nem tudja becsülni. De gyerek ám nem felejt!
2010. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha van lehetőséged akkor menj el rokonaidhoz. és akkor hátha észheztér. :) nagyon sajnállak :(
2010. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős, mondjuk, nálunk ennyire nem rossz a helyzet, de sokszor vannak bunkó beszólalásaik. Nekem csak az hat ha kinyitom a pofám, és elküldöm őket a francba. Muszáj leereszkedni a szintjükre, h észrevegyék magukat. Tényleg az lenne a legjobb ha 2 hétre eltünnél otthonról, de úgy h még suliba se mész, h onnan is kapja az ívet. Ijesz rá. Tudom h ez nehéz, meg nehéz megoldani, de megérdemelné.


Nem is annyira e miatt akartam írni, hanem h elmondjam, ép ma olvastam egy olyat h ki hogy vezeti le a streszt.

Van aki magába vonul, van aki alkoholhoz nyúl, más falja az édességet, és van aki azon éli ki magát h a másikon vezeti le a feszültséget!

Na, ezt meg kell állítani! Amikor úgy érzed azonnak szólj neki, h állítsa le magát! Ez is szokott hatni.


Sajnos, az az igazság h atól h vki felnőtt még nem biztos h szent, meg attól sem h szülő.

Gondolkodj el azon, h ebben az élethelyzetben, neked mit kell ebből tanulnod!

2010. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy sokat dolgozik. Esetleg segíts többen az otthoni munkában, hogy amikor hazaér a melóból kevesebbet kelljen otthon is dolgoznia, és többet tudjon pihenni. Lehet, hogy akkor türelmesebb lenne vele, meg értékelné a segítséget is.

Ha nem javul a helyzet, próbálj meg egyszer leülni vele, és felnőtt módjára elmondani, hogy mennyire bánt, amit csinál,és hogy úgy érzed nem bírod sokáig, és szeretnél segíteni rajta, csak mondja el, hogy hogy tudnál. De tényleg nem veszekedve, szépen normálisan megbeszélni.

Lehet, hogy csak az hiányzik neki, hogy valakinek elmondhassa mi bántja. Próbálj meg a barátnője lenni.

2010. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnál esetleg egy családtagtól segítséget kérni? Nagynéni, nagybácsi, nagyszülők, keresztszülők, távolabbi rokonok, vagy ha nem tartjátok a kapcsolatot, nincs esetleg egy közeli barátod, akinek az anyukájától segítséget kaphatnál? Vagy esetleg nincs olyan tanárod, akiben megbízol? Igazából mindegy is, h szomszéd, barát ismerős, olyan megbízható felnőtt, akiben megbízol, mindenképp segítséget kellene kérned....
2010. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos anyukád lelkibeteg.Ez nem rólad szól, hanem őróla.Persze érthető, h ez neked rosszul esik.Próbáld meg benne meglátni az esendő embert, próbálj vele beszélni nyugodtan, nyitottan, segítőkészen.Falakat húzott maga köré, s az önsajnálattól nem lát!Mindenki arra vágyik, h szeressék.Neki ez valahol elakadt, nézz körül a múltjában, jelenében.Nekem 2 családtagommal volt ez a helyzet, az egyiknél javult a segítő beszélgetésem, hozzáállásom hatására, a másiknál nem, ő reménytelen.Őt hagytam a fenébe, s égjen az ő feje a viselkedése miatt.Persze visszafogja magát, h lelepleztem, mert ugye meglepődött, h a szemébe mondtam dolgokat s azóta nem meri elengedni magát.De vannak dolgai, egy szánalmas ember még mindig, aki nem képes túllépni önmagán és külső segítséget se fogad el.Itt a kör bezárult, pont.Édesanyád persze közeli neked, de hidd el, ha sok próbálkozás után se változik, kár erőlködni,sajnos nem mindenhol működik a szülő gyerek kapcsolat.Fájó ez,de el kell fogadni.Ekkor magadban kell render tenned.Tudod ahogy benn, úgy kinn.A te gondolkodásmódodon kell majd akkor változtatni.
2010. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!