Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, közös kassza....

Összeköltözés, közös kassza. De így hogy?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni. Én a bátyámmal lakok jelenleg együtt, de ők nem jönnek ki túl jól egymással.Ő a legjobb barátnőjével lakik együtt albérletben. Nagy lakás, elférnék és kedvelem is a csajt, de ők 4 éve közös kasszán vannak és ezen nem is akarnak változtatni.A barátnőm azt mondja, hogy nekem nem kell, lehetek attól még külön kasszán, hogy együtt lakunk.

Ez nekem olyan furcsa lenne, de természetesen nem akarok a másik lánnyal is közösködni.

Barátnőm 22/L, Én 23/F


2015. jan. 3. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
23 éves vagy. Ugye a mesékben már nem hiszel?
2015. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Most mi a kérdés? Nem lesztek közös kasszán és megoldva. Bár én nem költöznék szívesen egy ilyen leszbikus közösségbe, de ez az én problémám.


A legtisztább az lenne, ha csak ketten költöznétek egy harmadik helyre. Már ha elég komoly a kapcsolatotok.

2015. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ez nekem is nagyon furcsa. Ha netán összeházasodnak, akkor is közös kasszán akar maradni vele? Nem lehet, hogy az egyikük jobban áll anyagilag és a másik ezt kihasználja?

Megoldható nyilván úgy a dolog, hogy de fizeted a rezsi 1/3-t, ők a többit és kapsz egy külön polcot a hűtőben, de ez szerintem nagyon hülye megoldás...

Biztos, hogy a barátnőd készen áll erre? nem tudnád azt forszírozni, hogy KETTEN lakjatok valahol együtt? Akkor nyilván nem lenne közös kasszán a másik lánnyal.

2015. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
*összeházasodtok
2015. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4%

A tesód és a barátnője vannak közös kasszán.

Ha te és a barátnőd is ott laktok, de nem közös kasszán, akkor:

- te és a barátnőd külön-külön oda-adjátok a tesódéknak a rezsi-költség egynegyed részét fejenként, így összességében ti ketten álljátok a víz, vill. gáz, stb. havi költség felét.

- saját keresetből csináltok egy kaja-kasszát közösben, pl. mindketten beleadtok havonta fejenkét 15-20 ezer Ft-ot (megegyezés kérdése), akkor ebből tudjátok a kajátokat fizetni, hiszen azt, hogy egy tál levesből melyikőtök eszik egy kanállal többet vagy kevesebbet, úgysem fogjátok nézni.

- a saját kereset többi részével mindketten külön gazdálkodtok, az nem közös!!!

2015. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon ragaszkodik a barátnőd az ő "barátnőjéhez"? Neked ez nem lenne megalázó? Ennyire nem lehetsz megszorulva nők terén!
2015. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Anyám, azért mert a két lány közös kasszán van az még miért leszbikus közösség? :D

Kérdező, ha neked nem kell közös kasszán lenned velük, akkor csak úgy költözz oda, hogy még az elején lepapírozzátok, hogy te mint harmadik személy mennyit fizetsz magáért a szobáért, amibe együtt lennétek a bnőddel, és mennyit külön a rezsire, illetve a kaja témát is tisztázzátok, hogy abból se legyenek viták.

2015. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
7-es, fogadsz velem, hogy leszbikusok?
2015. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet, hogy a két csaj leszbi, te meg csak hús vagy az egyik lába közé?


Egyébként sme jó egy nővel közös kasszán lenni!


Kérdezz csak meg bármilyen házas embert!

A helyedben nem erőltetném a dolgot!

Nyilván a csaj nem tervez még házasságot.

2015. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Szóval beszállhatsz harmadiknak! Sokat ér egy ilyen barátnő!
2015. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!