Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mekkora probléma?

Szerintetek ez mekkora probléma?

Figyelt kérdés

Édesapám kőművesként dolgozik,és nem fiatal,50-en túl van jócskán,érthető hogy már nincs fizikailag a toppon.Sajnos sokat dolgozik,minden nap 12 órát,ebben benne van az utazás is,van amikor szombaton is.Kollégái miatt stresszes a munkahelye.Rendszeresen gyógyszert szed betegsége miatt.Munka közben soha nem iszik,és még sohasem láttam,akkor mindig teljesen józan.Azonban ha itthon van,vagy hétvégente,ünnepekkor napi 1 üveg bort mindig megiszik,illetve ha van itthon más is,sör vagy rövid ital,azt is szokott.Részegen talán 1x-2x láttam,de akkor össze is vesztek anyával,és kocsmából jött haza.De ezen felül sosem láttam még,max. annyi hogy piás,ilyenkor aludni szokott,vagy pedig kötekedik,ingerlékeny lesz,a kákán is csomót keres típus,de sosem agresszív.Igazándiból iszik,aztán alszik.De engem ez szokott zavarni,és ideges leszek tőle.Ha nem iszik,akkor sincs vele gond,szóval nem alkoholista,inkább amolyan stressz levezetés számára és megszokás.


Szerintetek ez nagy gond?


2014. dec. 21. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Ezt hívják alkoholizmusnak. A magyarországi felnőtt férfiak szerintem kb 60 százaléka alkoholista. És igen, nagy baj.

Tudod, az én apám is az, meg majdnem minden férfi az a családban. Szerencsére a férjem nem.

2014. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
1-es félrebeszél! Vajon miért? Ha egy hétvégén megiszik egy üveg bort, az nem alkoholizmus! Nem, nem nagy baj! Csak ne emelkedjen az elfogyasztott mennyiség.
2014. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Hétvégén, ünnepekkor 1 üveg bor. Bár minden "alkoholista" ennyit inna!
2014. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

A statisztika szerint, közel ugyanannyi női alkoholista is van, csak a nők egy része zugivó. Vagyis akkor isznak, amikor nem látja senki.

Ezen a hozzáálláson, már alaposan változtatnak az egyetemista csajok, mert ők már nyíltan isznak.

(...és ők nem is azért "gyakorolnak" mert majd egyszer kőművesek lesznek.)

2014. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Tehát apukád 50 felett nehéz fizikai munkát végez látástól vakulásig, hogy legyen fedél a fejetek fölött, meg tudjál mit gambizni, és te azon problémázol, hogy ünnepnapokon, hébe-hóba jólesik neki egy üveg bor.

Azt hiszem, egy kicsit magadba kellene szállnod.

2014. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy kepzeled? Az a normalis, ha az ember iszik, aki nem, az szegyellje magat! Alkoholistak nincsenek, csak borkedvelok....
2014. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

az a baj hogy csak hetvegente iszik, naponta kellene, ugy az igazi!

-.-"""

2014. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nemtudomka"


Te is egy ilyen zugivó alkoholista lehetsz!!

2014. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azonban ha itthon van,vagy hétvégente....


Ott van az elején, ha otthon van vagy hétvégén, ünnepnap, tehát akár hétköznap is benyakal egy üvegbort. Szerintem ez alkoholizmus.

2014. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem iszok, edesapamat a pia vitte el, o is "csak" hetvegente ivott.

De mar ugy vagyok vele, hogy nem is kar azokert akik isznak, legalabb hullik a fergese.

2014. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!