Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Hogy változtassam meg illetve hogyan tehetném jobbra az életemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 16 éves lány vagyok és segítségre, tanácsra lenne szükségem. A napjaim borzalmasak, suliba járok, közgazdásznak tanulok, de az osztályban az emberek nem szeretnek engem...állandóan ki röhögnek pedig szerintem semmi vicceset nem csinálok...a kinézetem is tök normális...163 cm vagyok, közepes testalkatú, kék szemem van, fehér bőröm és hosszú sötétbarna hajam...divatosan öltözködöm...csak szerény vagyok...bátortalan...és nem tudom...egyszerűen úgy érzem, hogy senki se szeret...nincsenek barátaim, nincs olyan ember aki azt mondani szombat este, hogy eljössz velem valamerre? Úgy érzem tök felesleges vagyok, úgy érzem nem szeretnek...és gondolkodom már nagyon régóta, hogy mi lehet a gond, de egyszerűen nem jövök rá, elég nehéz a gyerek korom is, mert el váltak a szüleim stb stb...és ez is nekem nagy gond..+ amit nap, mint nap az iskolában kapok mellé...úgy érzem buta vagyok, mert akármennyit tanulok akkor is hármasokat írok, mert sok a gondom és nem tudok oda figyelni..:( Szeretetre van szükségem, tök jó lenne barátokat találni, de nem tudom, hol lehetne...Gondolkodom azon, hogy be iratkoznék angol nyelvtanfolyamra, mert 10 éve tanulok angolt..abból 5-ös is vagyok és szeretnék egy középfokút lehet így is tudnék emberekkel ismerkedni...vagy elmenni aerobicra...Ti mit javasoltok nekem kívülről? :(

2014. nov. 26. 16:22
 1/4 Kései Sirató ***** válasza:

Jó ötlet az angol tanfolyam, végezd el, tedd le a nyelvvizsgát!

A volt osztálytársaiddalo nem tartod a kapcsolatot? Lehet, hogy érdemes lenne, ha volt jó barátnőd, keresd meg, néha találkozzatok.

Ha a jelenlegi osztálytársaid nem nyiotottak feléd, lehet, hogy neked kellene nyxitnod, elhívni valakit - először nem buliba- valahova. Pl. csak úgy egy fagyira, vagy akárhova. Biztosan van olyan, aki örülne a barátságodnak, ha meg mégsincs, az osztályon kívül kellene barátnőked keresned.

2014. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam, mint te.

A probléma veled a félénkséged és bátortalanságod.

Lehet, gyengének látnak, és ezt használják ki. AZ is lehet, hogy beképzeltnek tartanak, hogy nem vegyülsz közéjük.


Tudom, nagyon nehéz ezen túllépni, de próbáld meg. Kis apróságokkal. Kegyél kedvesebb, nyitottabb, és ne úgy járj-kelj, mint aki mindig arra számít, hogy belé rúgnak.


AZ angol tanfolyam is jó, de talán az aerobic talán még jobb. A sport önbizalmat ad, és adrenalint és dopamint is termel, ami nagyban felelős a jó közérzetért. A dopamint "boldogság hormonnak" is szokták hívni. Hiánya depressziót, rossz kedvet, szorongást válthat ki.


Szóval sportolj!

2014. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Van az osztályban EGYETLEN EGY lány akivel el szoktunk menni vásárolgatni és, ha ketten vagyunk akk tök normális, de ha a suliban vagyunk és ott van vele egy másik lány osztály társunk akk le se szar, már bocsi a fogalmazásért...
2014. nov. 26. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te többet foglalkozol a környezeteddel mint saját magaddal. Megfelelési kényszered van, felépítesz magadban egy "ideális én"-t, amit egyetlen jónak gondolsz és ahhoz hasonlítod magadat folyton.

A barátság az jön ha jön, kinek könnyebben kinek nehezebben megy, bizonyára nem kerültél éppen szerencsés társaságba nincs ott olyan ember akivel úgymond egy hullámhosszon vagy. Van ez így, én is és bizonyára sok más ember is volt olyan társaságban ahol nem kötött senkivel sem barátságot, mert egyszerűen nem voltak hozzá passzoló emberek, másik társaságban meg kapásból 3-4 emberrel is össze lehetett hamar haverkodni.

Az angol tanfolyam hasznos é előnyös is, de csak azért elmenni, hogy ott hátha barátokat szerzel nem jó ötlet. 16 évesen nem csúsztál le még semmiről sem, ezer féle helyre fog még sodorni a szél, rengeteg lehetőséged lesz barátságokat kötni, a lényeg inkább az, hogy ezt a környezeted állandó monitorozását felejtsd el és éld az életedet ahogy élni akarod, találj valami hobbit, változtass a külsődön hátha feldob, menj angol tanfolyamra ha azt szeretnéd, de görcsösen ne akarj elérni semmit se mert abból nem szokott túl sok jó kisülni.

2014. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!