Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti beköltöznétek? Vagy inkább...

Ti beköltöznétek? Vagy inkább laknátok anyóséknál?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy sógornőm anyósékhoz fog költözni (a lánya és a veje elköltözött, ő meg fél egyedül). Erre mondja, hogy én és a párom költözzünk be, hogy ne álljon üressen a ház. Ott csak cserépkályha va, nekünk kéne tüzelni is. Most anyóséknál lakunk. Mi legyen?
2014. dec. 16. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb egyedül, mint másokkal.
2014. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Először azt írod, hogy fél egyedül az anyósod, utána meg azt, hogy ott laktok... Most akkor hogy? :)
2014. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

A sógornője fél egyyedül! ;) -előző válaszolónak!


Szerintem ez egy jó lehetőség a különköltözésre, ami alapjában jobb, mint a szülőknél lakni.

Viszont nem tudunk egy csomó mindent, kérdező:

-Milyen a viszonyotok anyósékkal?

-Milyen a viszonyotok sógornőtökkel?

-Hogyan változnának az anyagi viszonyok a beköltözéssel, azaz ki fizet kinek mennyit...hadd ne részletezzem!

-A lakás helyzete módosít-e bármit az életviteleteken, pl. gondolok én itt arra, hogy más településen van, be kell járni onnan, vagy cserépkályhán kívül egyéb, a napi életet befolyásoló "jellegzetességek" járnak a házzal, akár kellemesek, akár kellemetlenek?

-Terveztek-e a közel-távoljövőben gyermeket, és ha igen, hogy képzeltétek azt el?

És még rengeteg egyéb körülményt tudok elképzelni, amely a kérdésre adott választ befolyásolja, de ennyi infóból csak annyit lehet mondani, hogy igen, költözzetek el, egy cserépkályha nem lehet akadálya az önállóságnak! (Ha csak ennyi a probléma)

2014. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt nektek kell érezni, hogy most anyósnál mennyire érzitek jól magatokat. Jobb lenne külön? Vagy elégedett vagy a jelenlegi helyzettel? Ha nem jöttök ki, akkor még a cserépkályha is jobb, mint az állandó alkalmazkodás.

Egy biztos, önálló lakásban lakni mindig drágább, mert anyósnál gondolom megoszlottak a költségek.

2014. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy jobb külön, mint egy fedél alatt élni a szülőkkel, főleg ha még a sógornőd is beköltözik, tehát plusz 1 ember. Kellene "albérleti díjat" fizetnetek azért, mert átköltöztök a sógornőd házába? Ha igen, mennyit? Vagy azért ajánlotta fel, hogy nektek is kényelmesebb így, és a ház sem áll üresen, használva van, nem penészesedik be télen mert nem fűtenek stb. Nyilván, ha ti éltek ott, akkor nektek kell a tüzelőanyagról gondoskodni, rezsit fizetni stb.
2014. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező! Felteszel egy kérdést, de érdemi információkat nem adsz. Így minek kérdezel?
2014. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi a problem a cserépkályhával és azzal, hogy nektek kell tüzelni?

Mi legyen? Ezt nektek kell tudni. Ha hajlandóak vagytok betüzelni a cserépkályhába, akkor költözzetek, legalább egyedül lesztek és nem kell alkalmazkodni.

2014. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Baranka ***** válasza:
100%
Mi a baj a cserépkályhával? Én is azzal fűtők. Na és, nem halok bele, hogy azzal kell tüzelnem. Igaz kicsit macerásabb (meg koszosabb ugye), később lesz meleg vele, mint a gázzal, de nem cserélném el semmi pénzért.
2014. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2014. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Baranka ***** válasza:
Utolsó! Nekem is a kérdés jutott eszembe! Szerintem ugyanaz az a két kérdező.!
2014. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!