Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez önzőség tőlem?

Szerintetek ez önzőség tőlem?

Figyelt kérdés
Közeli rokonom megkérdezte,h mit szeretnék kérni karácsonyra.(akár kozmetikai,akár konyhai dolog,vagy mivel van egy pár hóbapos babám,esetleg babás holmi).Átgondoltam,és olyat kérek,amire nem tudnék gyerek mellett költeni,mert sajnálom rá a pénzt kiadni(pedig csak 3-5 ezer Ft.A gyereknek van annyi mindene,de utána meg kicsit lelkiismeretfurdalásom lett...
2014. dec. 15. 12:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Főleg az után,amikor a férjem azt mondta,h gyereknek kérjek valamit...
2014. dec. 15. 12:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te ajándékod, olyan legyen amilyet te szeretnél.
2014. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

magadnak kérj

a baba pár hónapos, úgysem érti még mi ez az egész...de olyan dolog ami Téged boldoggá tesz, Neki is jó:)

2014. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
De ha neked nincs erre pénzed, akkor ennek a rokonnak mit veszel karácsonyra?
2014. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy lett egy gyereketek, te nem szüntél meg létezni. Miért ne kérhetnél magadnak ajándékot? Azért az felmerült bennem is, hogy ha nincs pénzed magadra 3-5 ezer forint értékben, akkor nem-e nélkülöztök annyira, hogy akár egy csomag pelenka is gond, mert ebben az esetben tényleg első a gyerek.
2014. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Nem azt írtam,hogy nincs pénzem,csak azt h erre nem szívesen költenék,vannak ettől fontosabbak is,amire kell a pénz
2014. dec. 15. 12:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Legtöbbször olyan vagyok,h ha valamit meg szeretnék venni magamnak,a végén lemondok róla,majd elteszem azt a pénzt a babómnak :)
2014. dec. 15. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem természetes, hogy egy anyának nem mindig babaholmikat kellene ajándékozni...

nehogy ezért szégyeld magad, a párodnak kellene, hogy ilyenre kért, mintha a gyerekedre nem is gondolnál...

én az a típus vagyok, hogy "viszonzás" nélkül ki sem bírtam volna ezt a "beszólást".



amúgy nálunk meg pont fordítva van, mindig csak a babámra gondoltam és tőlem is kérdezték, de úgy, hogy most nem a babának, magadnak mit szeretnél? :)

2014. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy önzőség!!!

Sőt adok egy jó tanácsot, ne szorítsd háttérbe magad mindenben, mert előbb-utóbb megbosszulja magát és megkeseredsz! Nem szabad ennyire áldozatnak lenni!

2014. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!