Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Oda költözhetek hozzá? Nem...

Oda költözhetek hozzá? Nem lenne önzőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok


19 éves vagyok és nincs rendes önálló keresetem.(Tanulok még.)

A családomra nem nagyon számíthatok mivel most készülnek elválni 20 év házasság után.A tesóm 12 éves ő anyuval marad.Én még nem döntöttem el.

Viszont van egy barátom akivel már 3 éve együtt vagyunk. Sokszor érzem vele kapcsolatban azt,hogy ő lesz az igazi.

Ő 22 éves és van egy háza. 3 hónapja lakja már,viszont sok meló van vele.Belülről teljesen felújította szinte egyedül.Büszke voltam rá,hogy ilyen ügyes keze van mindenhez!

A házat már csak le kellene szigetelni,de arra nincs pénz.

Ősszintén most biztos nem jönne jól neki még egy ember akit el kellene tartania abból a kevésből ami van neki.

(Két munkahelye is van és mégis alig bír megállni!)

Nem tudom,hogy megkérdezhetem e ezt tőle.Nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni se,tudom,hogy nehezen mondaná azt,hogy nem.

Néztem egyébként nyári munkákat,egy elég kecsegtető.Szóval azt mindenképp megnézzem majd.

Mi lenne a megoldás?


2013. júl. 14. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megemlíteném, hogy még nem döntöttem hová költözzem, apámhoz vagy anyámhoz... hátha felajánlja, hogy nála lehetne lakni. Ha önként nem mondja, ebben a helyzetben nem hozakodnék elő, max. akkor, ha nekem is lenne bevételem, és beszállhatnék a költségekbe, így ő is jól jár valamennyire.
2013. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az egyik szülőhöz költözöl, amíg egy fillérrel nem tudsz beszállni a "közös kaszába" addig baromira kihasználás lenne.
2013. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad ki ezt a kérdést is ugye??

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__45..


Egyébként én a helyedben nem akaszkodnék a barátod nyakára úgy hogy nincs saját önálló anyagi bevételem. Tényleg nem a legjobb megoldás más nyakába akaszkodni hiába vagytok 3 éve együtt.. Nincs rosszabb annál amikor valaki csak azért nem mond nemet, mert fél attól hogy nem értené meg a döntését és veszekedés lenne belőle.

Azt meg hiába mondod, hogy te nem haragudnál meg rá, mert igenis megsértődnél , hogy de miért nem akar veled élni ha már X ideje együtt éltek..


Előbb biztosíts be magadnak egy fix bevételi forrást, és amikor már önmagad is el tudod tartani akkor beszéljetek a közös életről..

2013. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van!


Azt a kérdést nem én írtam ki.

2013. júl. 14. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hoznám fel az összeköltözést, amíg nekem nincs saját jövedelmem. Az én párom is külön él már, számtalanszor mondta, hogy költözzek hozzá, de én még itthon élek, bejárós egyetemista vagyok, nincs önálló jövedelmem, nem lenne miből megélnem. Nem várhatom el tőle, hogy tartson el engem is, neki nem ez a dolga, inkább gyűjtögesse a megmaradt kis pénzét a közös jövőnkre, amíg tanulok, addig elvagyunk így is.

Ha magától felhozza akkor a te dolgod hogy elfogadod-e avagy sem. Én nem szeretném, hogy ilyen szinten függjek valakitől anyagilag, az biztos. Rossz érzés lenne számomra, hogy én költöm a párom által megkeresett pénzt. Fiatalok vagyunk még ehhez szerintem.

Az elsővel egyet értek, beszélj vele arról, hogy nem tudod még kihez kellene költöznöd, kérd ki a véleményét.

2013. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon én még nem ásnám bele magam ennyire egy kapcsolatba, még akkor sem, ha efféle szociális problémáim akadnának, mint neked!
2013. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj ezzel az összeköltözősdivel addig,míg a saját lábadra nem tudsz állni.Egyébként is fiatal vagy még,ráérsz vele.
2013. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozd fel azt, hogy döntened kellene, hogy hol lakj ezután, melyik szülőddel. Ha ő nem hozza fel a költözést, akkor te se foglalkozz vele. Nem lenne helyes eltartatnod magadat vele.
2013. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!