Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha párom azt mondta, h van...

Ha párom azt mondta, h van amikor úgy érzi nem szeret, akkor jobb ennek a kapcsolatnak véget vetni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 21:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Valakit vagy szeretek, vagy nem. Köztes út nincs, olyan nem létezik, hogy néha szeretem néha nem.

Keress mást aki tényleg szeret.

2014. dec. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
4éve vagyunk együtt,de nem költöztünk össze,pedig van háza...azt mondta,akkor mikor úgy érzi nem szeretem,ő se szeret. ez akkor van,ha osszeveszunk,ami mostanában sokszor előfordul...tehát sokszor nem szeret. az üzeneteket amiket egy náluk dolgozó csajjal vált,törli...jobb az ilyet elhagyni,igaz?bár én még mindig nagyon szeretem...:-(:-(:-(
2014. dec. 15. 07:04
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálam is van úgy, mint a kérdező párjánál. Pont 1 hete beszéltünk erről a férjemmel. Mi 7,5 éve vagyunk együtt, 7 éve együtt is élünk.

Furcsállom, hogy egyből azt mondjátok, hogy, ha már nem szeret, véget kell vetni a kapcsolatnak. Szerintem meg pont emiatt van ennyi válás, megromlott kapcsolat, mert nem látják az emberek azt, hogy néha úgy érzi... Nem mindig, hanem néha.

Én is "néha" úgy érzem. De én nem akarom elhagyni a férjemet, el is mondtam neki, hogy néha olyan, mintha már nem szeretném, ami nem igaz, mert ha meg nincs velem, folyton hiányzik, rá gondolok, ha azt mondják férj, férfi, az ő arca ugrik be nekem. Nem érdekel más férfi, örülök, ha boldog, szeretek vele lenni. Inkább néha elkap az az érzés, hogy semmi és senki nem érdekel, ebben ő is benne van sajnos.

De elmondtam neki, hogy szeretnék úgy érezni, mint régen, és hogy inkább én változtam, nem ő, mert ő előnyére változott. Sok hibánk van mindkettőnknek, nem is olyan régen volt egy óriási vitánk, mégis túlléptünk rajta. Elmondtam, hogy szeretném helyrehozni a dolgot, de úgy érzem, hogy egyedül nem tudom megoldani, pedig hónapok óta így érzek. Ehhez már kell ő is.

Nálam az volt a legfőbb gond, hogy hiába vagyunk házasok, egyszerűen nem haladunk az 1-ről a 2-re, még egy sz.ros használt autót sem tudunk venni, 0 megtakarítás, és még nem is járunk sehova, egyszerűen monoton az életünk. És eddig ő mindig azt mondta, hogy menjek a barátnőimmel. Mentem is, de nekem ő hiányzott, a vele közös élmények. Most, hogy elmondtam neki, hogy eljutottam arra a szintre, hogy lehet, hogy még gyereket sem akarnék így, vette a lapot, és elkezdtünk azon dolgozni, hogy menjünk mindenfele, kinézünk pár helyre, elmegyünk majd kirándulni. Azóta jobb a kapcsolatunk is.

Azt gondolom, hogy a párodnak is van valami oka annak, hogy így érez, ne hibáztasd őt, próbáljatok meg leülni és megbeszélni, hogy mi lehet a gond. Nekem nagyon nehéz volt elmondani, mert féltem, hogy egyből azt fogja hinni, hogy el akarom hagyni, ami nem volt igaz, de ahhoz, hogy mentsük a házasságunkat, muszáj volt elmondani.

Lehet, hogy ő is csak fél, nehogy megbántson. Kérdezz rá, hogy te változtál-e, őt mi bántja, és te is nyugodtan elmondhatod, hogy ha téged is zavar valami. Nem egyszerű, de azt gondolom, hogy ha az ilyen problémákon nem tudunk túllépni, vagy legalább is megpróbálni megbeszélni, megoldani, akkor felesleges hosszú kapcsolatba belevágni, mert ez bármikor előjöhet, és lehet, hogy pl. új párod lesz, és akkor is ez lesz a gond. Utána kell járni. LEhet, hogy nem fog sikerülni, de megpróbáltátok.

A férjem mindig azt mondja, hogy azért vannak a problémák, hogy megoldjuk őket. Igaza van :)


Sok sikert, és légyszi írd majd le, hogy mi van veletek :)

2014. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Most olvastam az utolsó hozzászólásodat. Mintha magunkat írtad volna le :) Nálam is akkor van ilyen, ha veszekszünk. Akkor azt érzem, hogy mi a f.nak vagyok még együtt vele, így éljem le az életem, hogy veszekszem vele? Olyankor utálom, és hihetetlen, hogy mennyire más emberként tekintek rá olyankor. De aztán kibékülünk és minden rendben. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sokszor miattam veszekszünk, feszült vagyok. Amióta elmondtam neki, ami hónapok óta bánt, azóta nem volt hangos szó sem :)
2014. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!