Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sem vagyok normáli...

Szerintetek sem vagyok normális, hogy elvállaltam?

Figyelt kérdés

Korábban együtt voltam egy kisgyerekes férfiaval (ő akkor már külön élt a családjától). A mi kapcsolatunknak vége lett pár hónap után, de baráti viszonyban maradtunk, mert nagyon rég ismerjük egymást a fiú és a tesóm gyerekkoruk óta nagyon jó barátok.


A férfi gyerekei az anyukájuknál maradtak a szülők között is nagyon jó a kapcsolat. Most az anyukájuknak adódott egy olyan munkalehetőség, hogy 3 hónapra kimenjen külföldre, erre az időre a gyerekek az apukájukkal lennének. Nem annyira kisgyerekekről van szó 10 éves a kisfiú és 8 a lányka. Viszont ebben a 3 hónapos időszakban lesz két hét amikor az apukájuk sem elsz Maygarországon szintén munka miatt. A gyerekeknek iskola van, az a nagyszülő aki tudna rájuk vigyázni szintén dolgozik és 200 km-re lakik a gyerekektől, így az iskolától is.


Mivel ismerem a gyerekeket, szeretnek engem és én is őket, az apukájuk (a volt párom) megkért, hogy nem vállalnám e be őket arra a két hétre. Az anyukájuk és a nagyszülők is egyetértettek, a gyerekek is szívesen jönnének hozzánk, a férjemnek sem jelent gondot. Szóval elvállalnánk.


Van egy üres szobánk, ott kényelmesen elférnének, az iskolájuktól 5 perc sétára lakunk.


Viszont most ismerősöktől rengeteg támadást kapok, hogy milyen már, hogy a volt párom gyerekei nálam lesznek ennyi időre és rá fog menni a házasságom meg ilyenek.


Ti mit gondoltok?


2014. dec. 10. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes vagy. Szerintem ha nem okoz problémát,rendes gyerekek, miért ne?

Ráadásul te is kerülhetsz egyszer hasonló helyzetbe, akkor majd lesz neked is segítséged, biztos megteszik majd ők is érted.

2014. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan, de nincs semmi baj ezzel.
2014. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 hét vendégségre rámenne a házasságod, akkor talán jobb is. Az ismerőseidnek inkább az fáj, hogy ők nem mernék meglépni, mert nem vállalnának kényelmetlenséget merő jószándékból. Tükröt tartottál eléjük. Gondolom apuka vagy anyuka fizeti a gyerekek ellátási költségeit, ti pedig csak felügyeltek rájuk arra az időre. Szép gesztus, nem nevezném kihasználásnak sem.
2014. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a férjed belement a dologba. Ez csak kettőtökre tartozik.

Szerintem rendes tőletek és ne foglalkozz a hülye ismerőseiddel, már bocsi.

Az egész család támogat minden oldalról és ez a lényeg.

2014. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Rendes vagy és a férjed is nagyon jó fej.
2014. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz az ismerösökkel, ha a férjednek nincs kifogása ez ellen, és hogy csak két hét, ninsc semmi gond ezzel. Ha kég hétig ott vendégeskedö gyerekek miatt tönkremegy egy házassság, akkor ott már elötte is igen komoly bajok kell, hogy legyenek. Két hétig még a legelviselhetetlenebb vendéket is ki lehet bírni.


Igen rendes nö vagy, meg a férjed is az valószínüleg, kár, hogy ez a ritkaság, hoyg valakik ilyenek.

2014. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:) Megerősítettek, hogy jól döntöttünk.


A házasságunk teljesen rendben van, nem érzem, hogy fenyegetést jelentene két gyerek vagy bárki más.


A gyerekek pedig átlag gyerekek, sem jobbak sem rosszabbak, mint a többi gyerek. Van amikor nevetnek, hisztiznek, duzzognak, veszekszenek.


Nem érzem, hogy ez hú de milyen nagyon rendes dolog lenne tőlünk. Számomra ez természetes.


A költségekről, nem került szóba eddig, szerencsére nem jelent gondot plusz két gyerek ellátása (főleg nem ilyen rövid időre), vagy megfelelő programok biztosítása. Viszont ahogy a szüleiket ismerem, bőségesen akarnak majd pénzt hagyni a gyerekek ellátására.


Igaziból ők sokkal inkább egy jó barát gyerekei a számomra, mint a volt párom gyermekei.

2014. dec. 10. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!