Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki anyagi...

Miért baj, ha valaki anyagi okok miatt nem vállal még babát?

Figyelt kérdés

A családban már nemrég volt ilyen eset,hogy anyagi okok miatt mondták azt,hogy még várnának a babával,persze erre a család egyik része kiakadt,hogy hát erre nem lehet hivatkozni.

Mi is pont ebben a helyzetben vagyunk,de ezt letagadjuk a szülőknek mikor rákérdeznek,mert biztos kitörne a balhé,hogy emiatt várnánk még és gyűjtögetünk.

Először is még csak albérletben lakunk és jobb szeretnénk saját lakásban babát vállalni. Van egy bizonyos összeg félre téve nekünk,amit lakás vásárlásra szeretnénk felhasználni. Sajnos van olyan hónap,hogy alig tudunk valamit félretenni,de volt már arra is példa,hogy mínuszra jöttünk ki hónap végén.

Tulajdonképpen semmi feleslegesre nem költünk pénzt,szórakozni sem túl gyakran járunk el,az utóbbi időben szinte csak itthon voltunk. A boltban sem a legdrágább élelmiszereket vesszük meg és mégsem tudunk annyit félretenni amennyit szeretnénk,mert sajnos az albérlet sokat visz el,de ezt gondolom nem is kell ecsetelnem,mert ezzel biztos vannak így még egy páran.

Nem luxus körülményeket,de egy normális körülmények között szeretnénk felnevelni a babánkat,ha majd lesz.


Ti hogyan gondolkodtok/gondolkodtatok erről?


Próbálok jobb állást találni,erre szeretném szánni még ezt a pár évet.


Ti amikor babát vállaltatok,akkor kb havi szinten mennyiből éltetek?


2014. dec. 9. 16:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%

Én mindkét álláspontot megértem. Persze nem kell a nyomorba szülni. Nagyon sokan vannak viszont, akik ezzel a felkiáltással várnak éveket, közben "gazdaságilag" semmit se lépnek előre, az évek viszont múlnak. Ezzel pedig a fogamzóképesség csökken. (szintiszta biológia). Szerintem sok függ attól is, hogy van - e reális esélyetek rá, hogy jobb helyzetben lesztek pár év múlva? Van rá esélyetek, hogy jobb munkahelyetek lesz, több bérrel, hogy saját lakásba tudtok költözni, mondjuk 3-5 éven belül? Mert ha igen, akkor megéri várni, és a terv szerint haladni. De ha nem, akkor szerintem nem éri meg várni, hanem hozzá kell igazítani a vágyakat a lehetőségekhez.

Van pl.: egy pár az ismerettségemben. A nő 37 éves, a férfi 40. Van egy 8 éves fiuk. Két szobás+ konyha, fürdőszoba albérletben laknak. Már amikor a fiuk négy éves volt, akkor beszéltek arról, hogy szeretnének egy kislányt is, de előbb pénzt tesznek félre, esetleg nagyobb lakásba költöznek. Az egészből nem lett semmi, közben úgyanúgy beszélnek arról, hogy szeretnének majd egy kislányt is, csakén kívülállóként az látom, erre az esély már nullával egyenlő. Lett volna lehetőségük máshová költözni, de nem tették, kifogás pedig bőven volt. Ugyanez volt a spórolással, és a munkaely váltással is. Ugyanott tartanak mint öt évvel ezelőtt, csak megöregedtek. Nagyon sokan vannak ilyen helyzetben, akik nem vállalnak egyáltalán gyereket, mondván, hogy még ezt-azt megvalósítanak előtte, de aztán már nem is jön össze a baba. Szerintem sokaknál ez csak kibúvó, és nem is szeretnék igazán: nincs ezzel gond csak tisztázni kéne, mit is akartok valójában.

2014. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!