Ez így jó elosztás? Az anyukája szerint pénz sóvár vagyok h az ő fizetését akarom beosztani, amikor elmegyünk hétvégén bevásárolni. (csak ételt veszünk ilyenkor)
Én nettó 140.000et a férjem nettó 220.000at keres. Amikor összeköltöztünk és vettünk egy panel lakást, megosztottuk a költségeket, ami alapvetően akkor nem tűnt rossznak, bár nekem akkor is voltak kétségeim (úgy voltam vele próbáljuk ki) én fizetem a lakáshitelt, kb 50e a biztosítást és a számlákat ami még további kb 45e. és persze a saját szükségleteimet (bérlet, tisztálkodó szerek ilyesmi 10-15e) Ő fizeti az autó hitelt ami kb 25e és elvileg egész hónapban abszolút ő felel a kajáért. Ebből mára annyi lett, hogy munkanapokon én fizetem a kajámat, reggeli ebédet is (kb 10-15e ből 22 munkanap). Megoldom. Hétvégén megyünk csak (időhiány miatt is) "nagybevásárolni" mert ekkor lenne nekünk is jobban lehetőségünk normálisan enni (munkahelyi adottságok miatt), de ő már akkor is húzza a száját ha 1 kiló húst akarok még venni, szerinte én túl sokszor csinálok kaját hétvégén (szerintem nem de igaz h mindkét nap ebédelünk levet és másodikat). Én nem akarom beosztani az ő pénztét, de sajnos nekem már nem igen marad annyi h hétvégén még pluszba kaját vegyek. (nagybevásárláskor" sem költünk többet mint 6-8000e ft) Nektek mi a véleményetek? Én nem érzem teljesen fernek, hogy hétvégén még egy reggelinek való felvágottat is ennyire meg kelljen gondolni, mert amúgy nem keresünk annyira szarul :s És itt Tolna-megyében nem annyira drága az élet.
25/N
A legfurcsább az egészben: az én és ő kifejezések túlzott használata. Mi lenne, ha közös lenne a számlátok és minden bevétel és kiadás is közös lenne, ahogyan a lakás és kocsi használata is az, vagy tévedek?
Ketten 360 ezret kerestek, ketten fizessétek az összes kiadást: a számlákat, biztosítást, kaját, mindent!
Mi is mindketten dolgozunk a férjemmel, nálunk a házasság közösséget jelent, ketten vállaljuk a terheket is.
Tájékoztasd az anyósodat, hogy nincs köze a ti közös bvevételetekhez. Jogi értelemben is vagyonközösséget jelent a házasság, ahol persze lehet vagyonjogi szerződést is kötni, de az általában valamelyik fél különvagyonára szokott vonatkozni (általában valamilyen ingatlanra), nem a napi bevételekre és kiadásokra. Szóval: kezdjetek el közösen élni!
Szerintem ez a legnagyobb problema amikor kulon kassza van egy parkapvsolat, elettars, vagy egy hazassagban. Mert szamolva van, ki mire kolt, kb hogy allhat anyahilag a masik fel.. stb....
szerintem jobb a kozos kassza, legalabbis nalunk igy van , es nincs vita veszekedes belole, a ferjem megkapja a penzt, es itthol van az en penzemel egyutt, en fizetem a szamlakat, en jarok bevasarolni is, en dontom el hogya kalkulaljam a penzt hogy jusson is de maradjon is. Pl veszek magamnak cipot vagy ruhat nem kerek engedelyt sot a ferjemnek is megveszem egyedul mert ismerem az izleset.
O nem vesz ki penzt magatol hanem megker engem, hogy mennyit adhatok neki, nos nalunk azert van igy a kassza hogy en osztom be, mert a ferjem nem tud olcson es praktikusan vasarolni, tole kifolyik a penz.
Fizeteskor a szamla befizetese utan, en vasarolok be kb 80 e ft ert ebbe mar benne van a cigi is (mind2 dohamyzunk)
. Es utanna max hetente 1x megyek le a boltba, esetleg kenyeret venni, vagy ha epp valamit megkivanunk akkor megveszem a hozza valot. Ezenezen kibul meg eltudunk menni estelge 1 mozi vagy egy etereme, de nincs veszekedes.
pl tv vasarlas vagy ami esetleg dragabb arrol persze ertesitem a ferjemet a nagyobb osszegeknel, egyutt dontunk!
nalatok az a problema, hogy igen a parod nagyon (penzehes) , hiszen csak hetvegen fozol es az bevasarlas 8 ezer ft valoban nem sok.
27.N felesėg
Köszönöm mindenkinek a választ!
Én is a közös kassza híve lennék, egy ideig abban voltam hogy úgy is vagyunk, mindent időre kifizettem és tudtam hogy most már nem tartozunk semmilyen szolgáltató felé és még ott van amit a férjem keresett, milyen jó. Csak az utóbbi időben vettem észre hogy valahogy nagyon meg akarja fogni a kiadásokat (ami rendben is van, eddig is minden hónapban tettünk félre) csak az kezdett furcsa lenni, hogy pont pár ezer ft-nyi ételen akarja ezt megtenni, amit ráadásul 2en ennénk több napik, szóval nem arról van szó hogy én egy ebédre költenék 4-5e ft-ot. Amúgy minden más ki van fizetve hó elején, szóval ezért nem értem a dolgot.
De köszönöm a választ mindenkinek, egyetértek veletek.
Te nagyon baka (japán szó, nézz utána :D) vagy.
Simán te fizettél sokkal többet, mikor a párod jobban keres. Ezt nem hiszem el. Ha nem vagytok közös kasszán, akkor miért tetted ezt?
Az anyósnak semmi köze a dolgokhoz, mondjad a párodnak, h ne pofázzon sztem bele, mert ez ek tudja b**zni a kapcsolatot is sztem.
Mondjuk a párod arcán is van bőr, ha ez hosszú távon ment, h te 140-ből 95-öt költöttél, ő meg még kaját se akar hétvégente.
Na, de van egy jó megoldásom: felezzétek a költségeket mindig, s nem lesz baj abból, úgy nem egyszerűbb?
De lehet, h csak én értettem félre: te 95, ő rosszabb esetben 65.
Bunkó leszek, vagy nem is tudom mi erre a jó szó, ne pontozzatok le pls., inkább csak gondoljátok át.
Vmennyiből jó úgy, h külön kasszán van a két fél, főleg ekkora fizetéskülönbséggel. Mégpedig azért, mert fel kell készülni a legrosszabbra is, h válás van, ami a mai világban sajnos gyakori, remélem, h nálatok nem lesz!!!
Ezért lenne jó a 25/N-nek megbeszélni, h ha a párja ennyire sóher, akkor mindent felezni, mert e legrosszabb dolog esetén sokkal rosszabbul járt.
Ha mindig mindenki külön kasszán lenne(többek között) és attól félne hogy "teatyaúristenegyszerúgyisvégelesz" valószínűleg nem költözne össz senki senkivel,ettől függetlenül van igazság abban, amit az utolsó mond.
DE.
Mi a párommal azt csináljuk,hogy a fontos dolgokat,mint például a lakás bérleti díj,rezsi,kaja azt felezzük,ezek után félrerakunk,majd külön-külön megvesszük/kifizetjük a többi fontos dolgot,mint például a bérletek,telefonfeltöltés és egyéb kiadások.
Ha valamelyikünk szeretne új ruhát,másik sportfelszerelést,azt bizony saját zsebből fizeti.
De egymással szemben nem vagyunk ennyire szigorúak,előfordul hogy éppen én ki tudok neki fizetni valamit,vagy ő ad pénzt valamire(eddig konfliktus nem volt ebből).
A kaját meg úgy oldottuk meg hogy hétvégén főzünk,az elég szerdáig kb,és szerdán ha úgy esik összeütünk valami gyorsat.
Kis közösködéssel,költségek felezésével,ennyi fizetésből lehet jobban kijönnél/kijönnétek.
9#
annyira van igazság az írásomban, h leírtad kb. ugyanazt. :D kisebb dolgoknál még jó, h lekaksizza, h mit fizet a párjának, de a kérdező nem kisebb dolgokról beszél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!