Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki osszekoltozott a parjaval...

Aki osszekoltozott a parjaval azokhoz szol a kerdesem mivel szoktatok sporolni?

Figyelt kérdés
Hol vesztek szepsegapolasi termekeket? Ruhat hol vasaroltok? A szamlakat hogy probaljatok csokkenteni hogy ne legyen tul sok,de ne is fazzatok,sotetben uljetek? A bevasarlast hogy oldjatok meg?
2014. dec. 6. 13:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igazából nem nagyon spórolok, vagyis minden hónapban van egy bizonyos összeg, ami alá nem megyek le és így minden hónapba egyre több pénzt teszek félre. De így se nagyon kell lemondani semmiről szerencsére. Én túl sok kenceficét nem használok mondjuk. Amiről nem tudok lemondani és ott vissza lehetne fogni a kiadásokat, azok a ruhák, arra én nagyon sokat költök.
2014. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
94%

1) Minden fizetéskor X ft-ot félreteszek (régebben lekötöttem most van egy megtakarítás számla oda utalgatom), ami a biztonsági tartalék + a hosszabb távú megtakarítás

2) Vásárlásnál nézem az akciókat, ami eláll, vagy fagyasztható, abból betankolunk. Bevásárló listával megyek vásárolni (mert előre megnéztem, hogy mit érdemes ott venni), és ahhoz tartom magam, így "extra kiadások" nem kerülnek a kosárba. (Pl. régebben tuti bedobtam még ezt-azt a kosárba, mert megláttam a polcon és megkívántam)

3) Kolléganőkkel kuponozunk. Minden drogériának vannak kupon füzetei, akciói. Amit kapunk, vagy találunk, azt bevisszük a munkahelyre és cserélgetünk. Pl. a Rossmannak van egy 10%-os kuponja Pesten, ami a végösszegből ennyit elenged és az akciós termékekre is érvényes.

4) Rezsicsökkentés címén az összes izzót kicseréltem energiatakarékosra. Drágább mint a sima izzó, de tovább is bírja, és a fogyasztása is kedvezőbb. Sok kis lámpánk van, ha nem kell, hogy fényárban ússzon a lakás, akkor azokat égetjük. Meg persze csak ott ég a villany, ahol vagyunk. Gázkonvektorral fűtünk. Ha elmegyünk reggel, akkor levesszük minimumra, mikor hazajövünk, akkor feltekerjük. Az ablakokat körülragasztottam hőszigetelő csíkkal (Tescoban, drogériákban lehet kapni, öntapadó gumi vagy szivacs csík), hogy kevésbé szeleljenek, így kevesebb hideg jön be/meleg megy ki. Mikor albérleteztünk, ott villanybojler volt, azt is mindig kikapcsoltuk és csak fürdés előtt egy fél órával kapcsoltuk be, hogy felmelegítse a vizet. Ha kádatok van, akkor is érdemesebb zuhanyozni benne, mert kevesebb víz kell hozzá.

5) F&F ruhát(Tesco) szoktam vásárolni. Sok a leárazás, kiárusítás arra utazom. Jó minőség, elfogadható áron. Régebben piacokon, vásárokon is nézelődtem, de már nincs hozzá időm, kedvem. Illetve outlet boltokban kifutó kollekció, vagy utolsó darabos áruk, esetleg olx.hu vagy vatera.

2014. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!