Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátnőm szülei teljesen eladósodtak. Hatalmas házuk van, elárverezik, mert egy csomó embernek tartoznak. Hogy haladékot kapjanak 2-3 millióra lenne szükségük azonnal.

Barátnőm nagyon régen külön él tőlük, soha nem volt velük felhőtlen a kapcsolata. Amit eddig elért (félretett pénz), az csak saját munkájának köszönhető, szüleitől semmi támogatást nem kapott. Egy kis lakást szeretne belőle venni. Tanít, ebből gondolhatjátok, hogy nem kevés lemondásba-kuporgatásba került azt a 3 milla kp.-t félretenni.

Szülei most azt várják tőle, hogy ezt a pénzt adja oda nekik. Sőt, nem várják, az anyja ordított vele a telefonba.

A nagy gond az, hogy a szülei nem a válság miatt mentek tönkre, hanem a saját felelőtlenségük, pénzszórásuk miatt. Az anya kb. 55 éves, de soha nem dolgozott, plasztikai műtétre viszont költött, nem is keveset.

Ha b.nőm kölcsönadná a pénzt, valszeg soha nem látná viszont. Ha nem ad kölcsön, a szülei az utcára kerülnek.

Józan ésszel tudja, hogy nem kellene odaadni a pénzt, de azt viszont hogy nézze végig, hogy a szülei csövesek lesznek?


2010. jan. 31. 15:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, egyik oldalról ott van az, hogy mégiscsak a szülei, viszont másik oldalról az, hogy a saját hibájukból jutottak oda, ahova és elhiszem, hogy azt a pénzt a barátnőd soha nem látja viszont.

Úgy gondolom éppen itt az ideje, hogy a lány szülei is felnőjenek és felelősségteljes felnőttként viselkedjenek. Most kapnak egy marhanagy pofont az élettől, de talán szükségük van erre a változásra, hogy végre észhez térjenek.

Szóval javaslom a lány hagyja meg szépen magának a pénzét.

2010. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%

Mi az,hogy kölcsönadni?? A szüleinek adná, pofátlan dolog lenne ilyen helyzetben kölcsönről beszélni.. Fordított esetben egy szülő nem gondolkodna.. A szülőnek is lemondással jár egy gyereket felnevelni...


Undorítónak tartom,hogy jelen esetben kérdés, hogy mi a teendő.. Igaz az a mondás,hogy sokszor az ember idegenre jobban számíthat, mint a saját családjára.

2010. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ő mi lesz, ha odaadja az ÖSSZES pénzét a szüleinek?

Szerintem ugyanúgy csöves, hiszen befizetni se tud egy lakásra...

A szülein meg ez ugyan nem fog segíteni, mert kifizetik, amit sürgős, aztán annyi. Egy év múlva ugyanabban a szituban lesznek, mint most. Csak akkor már a lányuknak se lesz pénze, hogy kihúzza őket a szarból.


Szerintem semmi értelme adni. Vagy max. nem az összeset, pl. egy milliót adnék, akkor nem szólhatnak egy szót se, a többit oldják meg máshonnan. És én se rokkannék bele. És többet soha nem adnék. Elmondanám, hogy nekem ez évek kuprgatásába tellett összeszedni, úgy becsüljék meg.

2010. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a barátnőd helyébe nem adnám oda azt a pénzt, ő azért megdolgozott, és ne hagyja hogy az ő álmát is tönkretegyék a szülei a felelőtlenségükkel. Említetted, hogy hatalmas házuk van, tehát van azért miből kifizetni az adósságot is, így ők sincsenek lehetetlen helyzetben, és majd megtudják mi az a takarékoskodás.
2010. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én is azt mondtam neki, hogy ne adjon, de persze nekünk könnyebb kívülről megmondani a tutit, őt meg azért bántja, hogy mi lesz.

A szülei egyébként nagyon gazdagok voltak (pl. apuci a szeretőnek csak úgy vett egy lakást), de rengeteg pénzt eltapsoltak. A b.nőm meg évek óta albérletben lakik.

Azt nem tudom, hogy valóságosan az utcára kerülnének-e a szülők, vagy lenne lehetőség valamilyen rokonnál...

2010. jan. 31. 16:15
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy tudtak eladósodni a szülők, és ők miért nem tesznek a jobblétért? Anyuka se halna bele, ha valahol munkát vállalna. Elég nagy adósságról lehet szó. Nem látnak tovább az orruknál?

Az a baj, hogy nem tudom magam a lány helyébe képzelni, mert az én szüleim abszolút nem ilyenek, és viszonylag jó is a viszonyom velük, nem hagynám őket a sz@rban. Csak ez más helyzet... :/ Valamennyit szerintem adnék nekik, de csak akkor, ha észhez térnek, és tesznek is azért, hogy jobb legyen!

2010. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy még másokat is pénzeltek, a saját lányuknak meg nem adtak semmit? :S

Azt mondom, nekik kéne megoldani a problémát, mert abszolút maguknak okozták. Lakásra egy kurv.ának telik, a saját lányuknak meg gyűjtögetni se tudnak segíteni..? Hát rendes szülők..

2010. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék pénzt.

Ahogy a barátnőd,úgy a szülei is tudnak albérletbe élni(vagy költözzenek a szerető lakásába)

A családi összetartás nem egyenlő a kihasználással.Ha eddig nem működött,akkor ne most kezdjék el gyakorolni.

Ha most ad is pénzt a barátnőd 1-2 év múlva megint csak kezdősik előröl,aztán se ház,se pénz.

Az igazi segítség most az,ha a barátnőd segít a szüleinek egy olyan házat/lakást keresni,aminek a rezsijét ki tudják fizetni,illetve munkát az anyukájának.

2010. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lessznek hajléktalanok, mert elmennek egy kis lakásba, albérletbe akárhová. Én nem adnám oda azt a pénzt, ebben a helyzetben mert biztosan nem látnám viszont. De az én anyám például sosem ordított velem semmi hasonló miatt, sosem kérne tőlem semmit. Ha ők ilyen helyzetbe kerülnének feltétlen oda adnám a pénzt, de ha követelné tőlem akkor nem.
2010. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne adja oda a lakásra összekuporgatott pénzét, mert soha az életben nem lesz saját lakása. Miért ne? Mert

1. Nem az ő hibájából adósodott el a család,

2. Lyukas vödörbe öntené a vizet, ha odaadná megtaka-

rított pénzét,

3. Csak tüzet oltana vele, mert végérvényesen nem oldaná meg a szülei problémáját, hisz az anya /gyakorlatilag az, aki felelőssé tehető a családi kasszárt/ nem dolgozik, nem dolgozott, a saját érdekeit viszont előtérbe helyezte.


A nagy ház még mindig tőke, sáfárkodjanak vele okosan és másszanak ki a bajból egyedül!

2010. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!