Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok tanulni, mit csináljak?

Nem tudok tanulni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régen elég jó tanuló voltam, aztán volt egy időszakom amikor lerontottam a jegyeimet,és azóta mondhatni rosszúl teljesítek. Egyszerűen nem tudom rávenni magam a tanulásra, mindig minden fontosbb. De ez nem mehet tovább, a szüleim szívják a vérem, és már csak három év van a gimiből. Nincs mese elkell kezdenem felhozni a jegyeimet, kelek fel ezzel a gondolattal nap-mint-nap aztán a nap végére nem lesz belőle semmi.
2010. jan. 30. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
ne tanuljáál
2010. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg saját magadat jutalmazni, vagy büntetni a tanulással kapcsolatban. Pld. ha ma rendsesen tanulok /vagy jó jegyet hozok/, elmegyek egy moziba. Ha elmarad a tanulás, nem ülök a gép elé, stb. Figyeld meg, mennyire jól fogod magadat érezni, ha jutalomképpen beülhetsz egy cukrászdába, vagy éppen egy számítógépes játékot játszol. És milyen vacakul, ha betartod a fogadalmad és bünteted magad a lustaságodért. Légy magaddal szigorú és következetes!
2010. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap ugyanakkor ülj le(mondjuk 3 óra).Kapcsold ki a tv-t,számítógépet,rádiót,mobilt.

Ha kell a net valamelyik házihoz,az hagyd mindig utoljára.

Gondolom sok minden kiesett,így vagy kérd meg az egyik jól tanuló osztálytársadat,hogy pár hétig segítsen,vagy szólj a szüleidnek,hogy fogadjanak melléd tanárt,ha megtehetik.


Szerintem ez nem vicces dolog,viszont az már jó dolog,ha magadtól rájöttél,hogy a rossz jegyek ellen a tanulás a legjobb.

2010. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Ugye nem azon gondolkozol h már csak 3 év van és utána semmi?? Kérlek ne,menj fősulira/egyetemre!!


Sok sikert!

2010. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha utálsz tanulni, akkor menj el valami szakmát tanulni. Azt is lehet profin csinálni.

3 év gimi, még 3 év fősuli, 2 év mesterképző.

ezt akarod???? Akkor tanulni kell, nincs mese...

2010. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem pont ezaz, hogy azon gondokodom, hogy egy jó fősulihoz/egyetemhez normális jegyek kellenek.Esetleg 7-8-ban még talán nem nézik annyira.Manapság már egy sima érettségivel nem lehet megélni, vagy meglehet de a tagnak elég dőrzsőltnek kell lennie.
2010. jan. 30. 22:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, az még mindig jobb, hogyha ilyenkor veszed észre magad. Az a baj, hogy itt senki sem fog tudni segíteni szerintem, keress kihívásokat magadnak a tantárgyakon belül, amihez kell az alaptudás, járj versenyekre, és valamennyivel könnyebb lesz. Valamint szerintem egy kávé sokat segíthet, ilyen heroin izével (tesco-s habosító krém, nagyon finom). Bár ez utóbbit inkább csak egyetemen :P De nagyon hasznos.
2010. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem csak akarat erő kell.

Azzal,hogy eltiltod magad a gép elől nem lesz jobb,mert úgyse tudod majd visszafogni magad :D

Ülj le és tanulj.. ha jó jegyeket fogsz kapni,akkor az sikerélmény lesz,és arra fog ösztönözni,hogy tanulj

2010. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akarat erő, szedd össze magad. Gondolj a jövődre, hogy mi lesz veled, ha csak érettségid van vagy az se. Keress valamit, ami érdekel, és ez tartson életbe az érettségiig. Addig bőven van időd gondolkodni, és nem könnyű megtalálni álmaid munkáját.

Én mindig rossz tanuló voltam, de idén sikerült 5ösre felhozni mindent, mert érdekel az anyag, plusz rá is veszem magam. (szakmázok)

Hajrá! :)

20/L

2010. jan. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kössz mindenkinek.:):)
2010. jan. 31. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!