Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamániássá vált volna? Mit...

Munkamániássá vált volna? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Augusztus óta tart a dolog, de most már kezd tarthatatlanná válni. Új albérletbe költöztünk, ami kicsit drágább, mint az előző, de sokkal jobb is. Azóta tele van tervekkel és állandóan túlórázik. Alapból 10 órát dolgozik heti 5 nap, de szeptember-októberben is bevállalt szombatokat, a novembert pedig végigdolgozta, összesen egy nap nem dolgozott, amikor bedurrant a foga és elment gyökérkezelésre. Azóta egyébként kiesett az ideiglenes tömése, de nem megy vissza, mert nem tud kivenni egy napot, egy délutánt se, mert dolgoznia kell. Mondja ő.

Igazából a pluszpénzből sokat nem látunk, vagyis néhány dolgot megcsináltattunk, ami húzódott már egy ideje, de semmi extra.

A szexuális életünk gyakorlatilag nulla. Hazajön, leül, és ha nem beszélek hozzá, öt perc múlva alszik. Amióta itt lakunk, egyszer sem kezdeményezett, én ha igen, akkor se mindig lesz belőle szex - sokszor annyira fáradt, hogy képes közben elaludni. Így már nekem sincs kedvem erőltetni a dolgot.

Kitaláltam, hogy akkor decemberben én dolgozom többet. Náluk úgyis leállás van, akkor legalább pihenhet, én pedig bevállalok túlórákat. Amikor megtudta, teljesen kiakadt, hogy eszembe ne jusson, így is gyenge az egészségem, majd dolgozik ő többet, csak én pihenjek. Amikor megtudta, hogy 22-23-án is dolgozom, az meg végképp betette a kaput, merthogy így hogy fogunk felkészülni a karácsonyra. Szó szerint megtiltotta, hogy dolgozzak, és azóta vállalt munkát a két ünnep közöttre is.


De már most is alig látok belőle valamit! Egy hétvégi munka neki plusz 14 ezer forint, ami nem kevés, de elúszik. Ha nem dolgozna, csak annyi lenne a különbség, hogy kicsit kevesebb sült húst meg rendelt kaját ennénk, és több főzeléket. És lenne időnk egymásra. De mintha nem értené. Neki csak a pluszpénz lebeg a szeme előtt.

A slusszpoén, hogy anyukája szerint ez normális és ő a jó fiú, aki sokat dolgozik kettőnkért. Pedig általában tőle szoktam tanácsot kérni, de most nem megy. Mit tegyek?


2014. nov. 29. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen érted csinálja, ez tény, viszont próbáld vele megbeszélni, hogy jó ez neki, hogy ennyiből áll az élete?

Ennek csak az lesz a vége, hogy stresszes lesz, kimerül, kiég.

Egyszer majd csak azt veszi észre, hogy elmentek az évek. És ha megkérdezik tőle hogy mire emlékszik vissza szívesen, akkor mit mond? Hogy dolgozott éjjel-nappal?

2014. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyiszor próbáltam már beszélni vele! Persze többnyire nem sikerül, mert fáradt. Nagyon szeretem őt, de ebbe már néha úgy érzem, beleőrülök. Néha arra is gondolok, hogy talán én vagyok a hálátlan, hogy ő töri magát, én meg csak hisztizek.
2014. nov. 29. 15:51
 3/4 anonim válasza:
Hány évesek vagytok? Eljegyzés vagy házasság volt-e, került-e már szóba? Ha fiatal vagy, nem vagy elkötelezte akkor addig menekülj amíg nem késő, ennek így semmi értelme.
2014. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogyha egy hétvégi munka 14 ezer, ami nem tudom, hogy szombat, vasárnap egyben vagy külön, de számoljuk egyben így barátságosabb lesz az eredmény. Akkor egy hónapban 14*4 = 56e plusz keletkezik a túl órákkal. Vagy 112e, de az előbbit feltételeztük.


És azt mondod alig marad belőle valami plusz, akkor nem egy kicsit drágábba költöztetek. Jól átgondoltátok ti ezt?

2014. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!