Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, hogy ha egy...

Mit szólnátok, hogy ha egy családi barát elköttetné a gyereketekkel az autótokat?

Figyelt kérdés
Adott egy 26 éves srác, akit szinte pelenkás kora óta ismerek, mellesleg szomszéd...és egy 8 éves gyerek. A srác elkérte az autó kulcsát a gyerektől, jobban mondva megkérte a gyereket, hogy csenje el a kulcsot. Kipróbálta az autót, aztán minden visszakerült a helyére, mintha mi sem történt volna. Hogy reagálnátok - a sráccal szemben és a gyerekkel szemben?
2014. nov. 26. 08:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, ez lopás!

Nem jelenteném fel, mert nem akarnék bíróságra mászkálni, meg ugye a gyerekemet belekeverni. De az felejtse el, hogy ezután is barátok leszünk vagy összejárunk. Köszönés az udvariasság miatt, és semmi más.

2014. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem lopás, hanem jogtalan használat.

Enyhébb mint a lopás de attól még ugyanúgy bűncselekmény.

Ja és ha használat közben kapják el, akkor már lopás mert nem tudja bizonyítani, hogy visszavitte volna.


Szerintem ha vezetői engedélye volt akkor ez inkább csíny mint bűncselekmény, persze a törvény bűncselekménynek minősítené.

Ugyanakkor szerintem ha nem volt még soha bűncselekménye és vezetői engedélye is volt akkor feljelentés esetén jó eséllyel megúszná egy figyelmeztetéssel.

Persze ez csak az én véleményem, nem vagyok jogász.

2014. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Anyaként engem ebben a történetben a leginkább az háborít fel, hogy a felnőtt "barát" a kisgyermekemet:

- rávette sumákolásra, lopásra

- engedélyem és tudtom nélkül a gyermekemet elvitte, veszélyeztette (ha a kulcsot is lopni kellett, akkor bele sem gondolok az olyan "apróságokba", ami normális szülőnek természetes, mint a biztonsági öv, biztonsági gyermekülés stb.)


A leginkább azért haragudnék, hogy a gyermekemet kihasználta, felhasználta, a fejét telebeszélte és a nevelési elveimmel ellentétes dologra (lopás, nem szólni a szülőknek, hogy hová megyünk stb.) nevelte.

Az autó egy vagyontárgy, dühítő a férfi hozzáállása, de amit a gyerekkel művelt azt kiborító.


Természetesen kultúrált keretek között, de nagyon határozottan megkérném arra, hogy:

- ne nyúljon ahhoz, ami nem az övé (gáz, hogy erre egy felnőtt embert figyelmeztetni kell)- amennyiben még egyszer erre vetemedik, vázolnám a büntetőjogi "lehetőségeit"

-soha, de SOHA semmilyen körülmények között nem viheti el ajtón kívülre a gyermekemet a tudtom és beleegyezésem nélkül.


...azt az apró kérdést azért feltenném kedves kérdező anyaként, hogy te vagy a házastársad hol voltatok akkor, amikor a gyerek eltűnhetett a szomszéddal?

8 éves, nagyjából 2. osztályos kisgyermekről beszélünk, akit azért még jócskán kell(ene) egy felelős szülőnek is tudna figyelni akár az udvaron, kertben is.

Az, hogy a gyerek el tudott menni valakivel "csak úgy" és vissza is jönni úgy, hogy nektek nemigazán tűnt fel- bennem azért felveti a te/ti felelősségeteket is.

2014. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet én értelmeztem félre, de én úgy értelmeztem, hogy a gyereket nem vitte magával, csak a kocsit...
2014. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mielőtt nagyon kiborulnátok, leírom a történet körülményeit...

A srác a feleségével jött át hozzánk, vasárnap délután, vagyis a feleség jött hozzám, hogy segítsek neki valamiben és hozta a férjét magával. Amikor megérkeztek a srácnak eszébe jutott, hogy otthon hagyta az esküvői képeiket és hazaszalad értük. Erre megkértem, hogy vigye magával a 8 éves gyereket is, hogy addig tudjuk a feleségével megoldani amit kellett. Szóval eszembe nem jutott volna, hogy máshova mennek. A gyerek 8 évesen önállóan öltözik, így nem álltam az ajtóban míg elmennek, hanem végeztem a dolgom - bár végig az nyitva volt az ajtó az előszobára...

A gyereket állítólag nem ültette be, de a gyerek szerint padlógázzal bőgette a motort... nekem már ez sem tetszett.

Ezért is írtam, hogy ELKÉRHETTE volna, mert ott voltam, lett volna kitől elkérnie. De sunyin elintézték, mindezt úgy, hogy én a lakásban voltam.

2014. nov. 27. 07:13
 16/17 anonim ***** válasza:

Már késő.

Én mostanra teljesen kiborultam.

AZ elöbb vitt el a mentő.

2014. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A felesége tudott a szándékáról? A saját gyereked érdekét nézve is jó lenne tartani tőlük a távolságot. Nem a barátaitok.
2014. nov. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!