Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, hogy ha egy...

Mit szólnátok, hogy ha egy családi barát elköttetné a gyereketekkel az autótokat?

Figyelt kérdés
Adott egy 26 éves srác, akit szinte pelenkás kora óta ismerek, mellesleg szomszéd...és egy 8 éves gyerek. A srác elkérte az autó kulcsát a gyerektől, jobban mondva megkérte a gyereket, hogy csenje el a kulcsot. Kipróbálta az autót, aztán minden visszakerült a helyére, mintha mi sem történt volna. Hogy reagálnátok - a sráccal szemben és a gyerekkel szemben?
2014. nov. 26. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek elmagyaráznám, hogy mit tett, miért nem szabad ilyet tenni, ne hagyja, hogy rávegyék ilyenekre, mert komolyabb ügy is lehetne, pl. nem a saját autótok kulcsát akarják megszereztetni vele, hanem ellopni valamit máshonnan.


A 26 éves srácra nagyon kiakadnék! Szüleivel él? Biztosan átmennék hozzájuk egy komoly beszélgetésre.

Természetesen a jövőben nem szeretném meglátni a gyerekem körül.

De komolyan, hogy jön ahhoz, hogy a ti autótokkal furikázzon. Ezt akárhogy is szépíti meg a gyerekre fogja, ez lopás!

2014. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Ő nem a barátotok. Ezen túl a vagyontárgyaitok ellenségének tekinteném és nem engedném be. A kisgyereket pedig felvilágosítanám.

Más: A környékünkön volt régebben egy nagyon ronda bűncselekmény. 10 éves kislányt erőszakolt és ölt meg egy 19 éves fiú. Később kiderült hogy az elkövető a szomszédjuk és a családjuk , nagyfiuk barátja volt. Náluk evett, szinte hazajárt hozzájuk. Sok buta ember a szülőket szidta hogy nem féltették a szomszéd sráctól a kislányukat. De ki gondolta volna hogy egy barát erre is képes? Mindenki magyar volt.

2014. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Titkon beruháznék egy jelkövetőbe az autóba. Kocsikulcsot lecseréltetni nem tudom hogy lehet... de akár azt is megtenném.
2014. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lopásra buzdított egy gyereket, ellopta az autónkat... biztos hogy soha az életben nem akarnám a közelünkben látni. Sőt, a szüleinek is elmondanám milyen felelőtlen.
2014. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék át a szomszédba, hanem négyszemközt a 26 éves srácnak jelezném, hogy most túlment a tűréshatárodon, és térjen észhez! Remélhetőleg ez volt az első, és utolsó ilyen ügy!

A 8 éves gyereknek is elondanám, hogy bármennyire haver is a szomszéd srác, a kocsi (és a lakás többi tartozéka) az tabu, csak a saját játékait adhatja kölcsön, de arról is tudni szeretnék, tehát szólnia kell előtte!

2014. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerencséje a 26 éves srácnak, hogy nem okozott valami gondot.

Szerintem nem várható el egy 8 éves gyerektől, hogy ellenálljon a felnőtt akaratának.

Mindenkép beszélni kell vele arról, hogy még a legközelebbi barátokban se bizzon, csak a szüleiben, de ne durván. Ő nem hibás.

A fiatalnál azzal kezdeném, hogy megtudnám van e jogositványa.

Ha nincs az még súlyosabb.

Talán lehet neki adni egy esélyt s közölni vele, hogy ez volt az első de egyben az utolsó alkalom amikor feljelentés nélkül meguszta, hisz bárki hibázhat, de hangsulyozzni kell neki, hogy azért uszta meg mert nem csinált a kocsival balhét és érdemes neki felsorolni a bünlasjstromát, kiskoru kihsználásától kezdve,a jogtalan használatig, mert valószinű hogy nincsen a tudatában...

2014. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól nem lenne a család barátja, ez biztos.
2014. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egészen egyszerűen feljelenteném.


Egy 26 éves bármilyen gyerekesen is viselkedjen, már nem gyerek, felelnie kell a tetteiért.


Máshogy intézném, ha még tényleg gyerek lenne, mint így.

2014. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem csak én fújtam fel az ügyet...

A 26 éves srácnak van jogsija és azt mondja, hogy nem is gondolta volna, hogy mit tett, amíg én nem szembesítettem a dolgokkal (Úgy fogalmaztam, hogy lopott és felhasználta a gyereket hozzá). Egyébként 2 éve nős. Az egészben az keserített el a legjobban, hogy HA elkérte volna, biztosan odaadom neki az autót...Valóban néha kígyót melengetünk a keblünkön anélkül, hogy tudnánk...

2014. nov. 26. 10:43
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen hogy lehet ennyire gyerekes?? Örüljön, hogy nem jelented fel! Ha már úgyis jó kapcsolatban vagytok, miért nem volt vér a pucájában megkérdezni, hogy


"öreg, megígérem, hímestojásként vigyázok rá. Elvihetném egy házkörre az autódat kipróbálni? Ülj mellettem az ülésen, de ez a kocsi olyan szuper, kérlek engedd meg'"

2014. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!