Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyát hogy...

Hogyan vegyem rá anyát hogy elengedjen?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok,most évvégén megy egy sulis út Londonba..felügyelet is lenne természetesen,az ára is egész jó,ráadásul olyan helyzetbe vagyunk hogy simán ki tudnánk fizetni.kb minden barátnőmet engedik,de engem nem..mikor már legjobb barátnőmet is engedték,akkor láttam anyán az elgondolkodást..de nem..hogy győzzem meg hogy mehessek?itt bőgök a szobámban órák óta..minden álmom Londonba eljutni..SOS!:'(
2014. nov. 23. 15:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
Jobb napokat neked kedves beteg, öregedő,szenvedő szerkezet.
2014. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Meg valami esetleg?nem?akkor szia!
2014. nov. 23. 15:55
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Engem édesanyám 17évesen alig akart elengedni Bécsig!

Nagyon féltett.. sulis kirádulás volt. Reggel indultunk,este jöttünk..

Aztán persze hazafele az egyik kereke kiesett a busznak,és amit pestről küldtek buszt,várni kellett 5órát,így csak másnap hajnalban értünk haza :)

Szegény aludni sem tudott..

2014. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy a parfumok hamisitvanyok, a ruhak pedig... Nem ugyan az hogy veszel egy ruhat vagy elmesz egy draga kirandulasra. Kivancsj vagyok vajon milyenek a jegyeid... Lehet hogy neki ERRE nincs penze. Mi se elunk rosszul, de ettol meg a szuleim nem vesznek meg mindent, meg ilyesmi. Kibirod, hogy nem mesz. Az is lehet, hogy meg sem erdemled. Hiszen csak itt hisztizel. Majd ha les sajat kereseted meglatod mit jelent ekkora kiadas egy kirandulasra... Ha lesz ra penzed elmesz egy ilyen utra, ha nem hat nem.

Bocsi a helyesirasi hibakert es az ekezetekert, telefonrol vagyok.


12/L

2014. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

Annyira nem értem itt néhány embernek a logikáját... Miért, egy 13 éves lány nem szerethet egy helyet több éve? Úgy csináltok, mintha mondjuk egy tíz évesnek nem lenne önálló gondolkodása. Nyolc éves korom óta el szeretnék jutni Hollandiába, amióta apa elvitte anyát a házassági évfordulójukra. Akkor még irigység volt, hogy ők mennek, én nem, aztán egyre idősebb lettem, többet tudtam meg a helyről, és tessék, nyolc éve van egy ország, amiért rajongok. Neki miért ne lehetne?

És még ha menőségből is szeretne elmenni, akkor meg mi van? Legalább országot lát. Kulturálódik egy kicsit.

Mikorra kell befizetni a pénzt? Mi Olaszországba megyünk év végén (minden évben van valahová osztálykirándulásunk), tavaly is, ha jól emlékszem elég volt április-május környékén befizetni a pénzt, csak kellett vinni 10.000 ft előleget. De azt is úgy, hogy hónapokkal előtte elmondták, hogy ezt az összeget be kell fizetni mondjuk december első hetéig.

Ha nem rögtön kell befizetni a pénzt, van egy kis idő gyűjtögetni. Nem tudom, van-e állandó zsebpénzed, nálam tavaly is, és idén is az a kikötés, hogy mehetek, befizetnek, de az összeg 20%-át nekem kell összespórolnom. Sikerült, már csak a zsebpénzből is, plusz ha mondjuk lemostam az autót, és kiporszívóztam azt, kaptam ezer forintot apától.

Próbálj meg értelmesen beszélni vele, ne követelőzz, kérd meg, hogy magyarázza el pontosan, hogy miért nem szeretne elengedni. Ha hisztizel csak rontasz a helyzeten, hidd el. :)

2014. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
az osztályfőnököt vagy az angoltanárt megkérheted, hogy győzze meg, hogy ez a hasznodra válik. A barátnőid anyukáit is "ráuszíthatod". De tisztázni kéne egy normális beszélgetésben tényleg, hogy az anyagiak az oka vagy esetleg félt. Esetleg le is mondhatsz a karácsonyi, szülinapi és egyéb ajándékokról, hogy azt az összeget is beletegyék. Tényleg el kéne engednie, ha nincsenek súlyos anyagi gondjaitok.
2014. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Majus 9.-16.aig mennenk..december 2.heteig be kell vinni 10.000 ft eloleget...es marcius vegeig lehet a fennmarado osszeget..annyira szeretnek menni:(
2014. nov. 23. 17:47
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem csak szimplán kitalálták, hogy nem engednek el vagy tényleg annyira féltenek. Nálunk is van ilyen lehetőség az iskolában, idén Olaszország a cél, de előző évben Angliába utaztak. Én is szerettem volna menni mert tényleg jó élmény, érdekes, egy csomó várost, látványosságot, múzeumot megnéztek és persze, jó szórakozás is a barátokkal. El is engedtek volna, de én gondoltam meg magamat mert iskolaidőben mentek és elnézőek voltak a tanárok, hagytak időt, de rengeteg mindent kellett volna bepótolnom és még az esetleges dolgozatokra is készülni. Én nagyon meggondolom, hogy mikor hiányzok a suliból mert nagyon nehéz így tartani a tempót. Lehet, hogy nálatok is ez a probléma. Amúgy nem értem, hogy miért kell szidni a kérdezőt. Mindenképpen hasznos és jó élmény egy ilyen út és a kora ellenére neki is lehetnek vágyai. Persze, hogy szeretne elmenni ő is, mikor a barátai is mennek és London is érdekelheti őt. 13 évesen meg szerintem mindenki hasonlóan viselkedett. Persze, nem minden úgy történik, ahogyan szeretnénk meg meg lehet érteni, hogy mi az oka, hogy nem engedik el, de nem tudom miért kell beszólni neki meg lenézően beszélni vele. Igen, sír, hisztizik, de ez normális ilyen esetben, hiszen még csak normális indokkal sem szolgáltak a szülei. Nyilván érettebben is lehetne reagálni, megbeszélni, rákérdezni, érvelni, de csak 13 éves. Egy ilyen utazásért 100.000-150.000 forint egyáltalán nem sok, költőpénz sem kell túl sok, hiszen az iskolák általában minél olcsóbban szervezik a kirándulásokat és a diákok kapnak ellátást a szálláson. Ha valóban nem állnátok jól anyagilag, akkor ez egy normális és érthető indok lenne, de ezt a szüleid elmondhatnák és nem erről van szó. Kövezzek meg, nem vagyunk jómódúak, átlagos színvonalon élünk, de 100.000 forint nem "sok" pénz. Nyilván nem mindegy, hogy mire költi az ember, de szerintem egy stabil anyagi helyzetben ezért nem kéne az aprót számolgatni. A kérdező is írta, hogy ilyen problémáik nincsenek, szerintem ezt el lehet neki hinni nem kell kitárgyalni, hogy hol vásárolnak vagy, hogy mi van a pénztárcájukban. Viszont, ha nincsen erre pénz, másra gyűjtik a pénzt vagy nem szeretnék erre költeni, úgy érzik nem érdemled meg vagy akármi, akkor azt meg lehet mondani és meg lehet beszélni és az egy rendes, elfogadható indok. Kérdezd meg tőlük, hogy mi a konkrét oka, annak, hogy nem engednek el.
2014. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom..arra gondoltam feladom.szep csendben vegignezem itthonrol sirva hogy a tobbiek elmennek Londonba es tok jol erzik magukat ,,,,,:)"""
2014. nov. 23. 19:18
 20/25 anonim ***** válasza:
Majd elmész máskor. Lehet, hogy mégsincs most rá keret.
2014. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!