Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy a szüleim...

Normális hogy a szüleim ennyire visszatartanak az álmaimtól?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.És a legnagyobb álmom már 3 éve hogy az érettségi után kimenjek egy kicsit külföldre.(Idén érettségizem.)

Én erre már 15 éves korom óta spórolok, és nem mondtam el senkinek, mert tudtam hogy nem néznék jó szemmel sajnos.

Most anya megtalálta a pénzt, és azzal jön hogy miért akarom én őket itt hagyni, meg hogy nem mehetek ki mert csak az utcára kerülök. Azt hiszi hogy azért akarok kimenni mert hogy nem akarom őket látni...

De ez még semmi.Múlt hónapban ott szerettem volna aludni az egyik barátnőmnél, és kb. egy 2 órával előtte szóltam,hogy ma nem itthon alszom.(Ráadásul 2 utcával arrébb lakik.)És erre is azt kezdte el mondani hogy miért nem jó nekem itthon, miért akarok én másoknál aludni.

Nem tudom miért van ez az egész.Jó tanuló vagyok, nem járok minden héten bulizni, nem iszom, nem cigizem.

Mi lehet a probléma ? Nagyon visszatartottnak érzem magam.


2014. nov. 17. 15:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

A szüleid szeretnek, féltenek, ebből adódóan sajnos korlátok közé próbálnak tenni, hogy úgy legyen ahogy ők akarják, mert az általuk ismert dolgokat érzik biztonságosnak. Akaratlanul is nagy kárt okoznak ezzel neked, hiszen inkább támogatniuk kéne és hinni benned, és engedni téged a saját utadon. De ez egy szülőnek a lehető legnehezebb feladat, és a legtöbb nem is vizsgázik jól benne.

Viszont te sem vagy egyenes velük. Titokban gyűjtötted a pénzt, esti programot indulás előtt 2 órával jelentetted be... Ha azt akarod hogy felnőttként kezeljenek, neked is felnőttként kell viselkedned. Legyél őszinte, nyílt velük, még ha ez elsőre veszekedést is hoz, vagy ez a nehezebben járható út. Hosszútávon megtérül.

Viselkedj felnőttként, oszd meg velük a gondolataidat, vágyaidat, terveidet, kérd ki a véleményüket és segítségüket a megvalósításban. Így nem érzik kirekesztve magukat és együtt amúgy is többre mehettek.

2014. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó! (ne haragudj félre nyomtam a zöld jel helyett) Megpróbálok felnőttként viselkedni, és elkezdeni tervezni!
2014. nov. 17. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!