Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy 23 éves lányt visszatartanak a szülei?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmről van szó. Az a helyezet velünk, hogy csak mi ketten maradtunk a városban egyetemen, a másik 3-4 barátnőnk elköltözött más városba, országba. Ezen a héten hazajöttek a lányok, terveztünk sok csajos estét meg ilyeneket. Ez a lány viszont csak hétvégére maradhatott, ma este haza kellett menjen, mert a szülei így akarták, hogy legyen otthon, segítsen nekik. Ez a lány most végezte el az egyetemet, nagyon jó eredménnyel, szeptembertől egy ösztöndíjjal megy külföldre 3 hónapot, szóval tényleg rendes lány, jó tanuló. Engem annyira kiakasztott, hogy a szülei 23 éves korában megszabják ezt és nem engedik neki, hogy még egy hetet itt maradjon, a barátnőivel legyen, lazítson. A többi barátnőnk külföldről jött haza, őt meg nem engedik, hogy itt maradjon. Nekem ez nagyon furcsa, én már nem is lakom otthon, azt se tudják anyuék, hogy merre mászkálok, nem hogy megtiltsanak valamit, ennyi idősen. Ok, lehet, hogy joguk van hozzá, mivel ők tartják még el, de nem rosszindulatíság ez? Nem láttuk a barátnőinket majdnem egy éve. Ő meg tanult egész évben. Nem érdemel meg 1 hét lazítást az államvizsga után? Utána egész szeptember közepéig otthon lesz a szüleivel falún, most fájt volna nekik ha még egy hetet itt marad velünk? Szerintetek? Szülők véleményére főleg kiváncsi vagyok, de másokéra is.
2011. júl. 17. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, semmiképpen nem normális. Jogos a felháborodásod. A barátnőd egyébként hogy éli meg ezeket? Igazat adott a szüleinek?


Sajnos nemigen tudsz mit tenni, a lánynak kell megvívnia a maga harcát a szüleivel.

2011. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akar velük veszekedni, inkább hazament...
2011. júl. 17. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen szülők... Az én barátom anyja elvárja a fiától, hogy otthon legyen és netezzen a gépen (mást nem tud otthon csinálni). Közben anyuka dolgozik így otthon sincs, este pedig nem foglalkozik a fiúval.

Persze én nem mehetek ki, mert... mert csak.

Szerintem ez csak erőfitoktatás. A barátom 19 éves egyetemista, nem kisgyerek. Szerintem a barátnőd szüleivel is olyasmi lehet, hogy még egyszer meg akarják mutatni, hogy ők a főnökök, akármilyen idős is a lány, akkor is az van amit ők mondanak, még ha értelmetlen akkor is. Mert a szülőnél a hatalom...

én ezt tudom elképzelni (nem biztos hogy ez teljesen tudatos)

2011. júl. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én anyám pl. elvárta ha elköltözök a barátomhoz,akkor is fizessek de ez kicsit más.Én pl. középsuli után nem mehettem kolleszba illetve külfödre sem tanulni.Most nem tudom mi lenne,de azt tuti ha elmegyek valahová azt be kell jelentenem,ami kicsit idegesít(persze biztos engem is érdekelne h.hova jár a gyerekem),mert ha külön laknánk akkor ez a probléma nem áll fent,de nem igazán akar elengedni albrletbe h. önállóságot tanuljak,mert neki kell a pénz.
2011. júl. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, és van egy 17 éves hugom.

Namármost, a helyzet a következő:

Én sose ittam, sose cigiztem, gyerekkoromban is mindig időben hazaértem, sose csavarogtam el szó nélkül, egyszer mondjuk elloptam anyámtól 20 Ft-ot:D. Nem vagyok egy bulizós fajta, sose voltam még részeg, és nem lehet belerángatni hülyeségekbe.

Hugom ellenben szereti a vad bulikat, iszik, cigizik, anyámnak a szemébe hazudik, és minden el van nézve.

23 évesen fontolgatom, hogy összeköltözök a párommal, amint lesz állásom, anyám azonban hallani sem akar erről. Hugom ellenben már 1 éve a párjánál lakik, és szinte felénk se néz. Komolyan, jobban elboldogulnék, mint hugom, nincs velem semmi zűr, de nekem ilyesmi nincs elnézve. Anyám kerek-perec kijelentette, hogy úgy menjek el, hogy ha szakítunk, rá ne számítsak... Akkor oda megyek, ahova akarok. Hugomnak pedig ajánlgatja, hogy költözzenek hozzánk a párjával.... Nem értem, engem miért akar ennyire megfogni, sose voltam olyan ember, aki olyasmibe megy bele, ami balul sül el

2011. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

09:40-es...

hát neked sem könnyű az biztos! Én is így vagyok az elköltözéssel, "rendben, ha akarsz mehetsz, de ha balul ütnek ki a dolgok vissza már nem jössz". ami még tetőzi a dolgokat, hogy egyke vagyok és túlságosan féltenek mindentől. Sose szoktam kimaradozni, cigizni, inni, drogozni. Csak a barátnőimmel dumálgatni. és 3év járás után a párommal ezt a választ kapom. pedig én is 21 vagyok.

2011. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!