Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet felelőtlenne...

Szerintetek lehet felelőtlennek nevezni egy ilyen nőt?

Figyelt kérdés

37 éves. 20 éves kora óta van együtt egy férfival, aki kezdettől fogva agresszív volt (8 napon túl gyógyuló sérülések is előfordultak), hazudozott, csalta, nem lehetett vele megbeszélni semmit. Ilyen alapokra született 2 gyerekük. A nőnek nincs a nevén semmi, se ingatlan, se autó. Nem házasok, de a gyerekek a nevén vannak. Még az állandó lakcímük sem ugyanaz. A férfi elhagyta a családot, szóval a nőnek semmije sincs papíron.


Jogilag hogyan lehetne rendezni egy ilyen helyzetet? Milyen mozgástere van a nőnek?


2014. okt. 28. 14:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Családsegítő és ingyenes jogi szolgálat.Ott remélhetőleg tudnak segíteni.
2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

Ez a nő nem felelőtlen, csak szánalmasan ostoba. Felelőtlennek azt nevezném, aki tisztában van azzal, hogy valami rossz, és mégis csinálja. Ő nem érte fel ésszel, milyen életet választ magának és a gyerekeinek.

Jogilag úgy tudom, x év együttélés után (ami biztos, hogy kevesebb 17-nél) a kapcsolat alatt szerezett vagyok ugyanúgy közös, mintha házasok lennének. Legalább a tartózkodási címét megváltoztatta férfi címére?

2014. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
en ugy tudom h 5 ev utan felezodik minden hacsak nincs hazassagi szerzodes
2014. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Nincs házasság, és ilyen helyzetre szült, ilyen fazonnak. Megérdemli. Csak a gyerekeket sajnálom.
2014. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Rosszul tudod. Csak házasság esetén. Ellenkező esetben nem.
2014. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Értem, hogy házasság nélkül is közös lesz a vagyon egy idő után, de ha még a lakcímük sem volt közös, akkor hogyan lehetne bizonyítani, hogy egyáltalán együtt éltek?

A férfi nagyon dörzsölt, nagyon sok pénze van, de persze a vagyon nagy része nem 'látszik' sehol, mert feketén keletkezett.

Nem tudom, hogy a tartózkodási címük ugyanaz-e.

2014. okt. 28. 14:38
 7/20 A kérdező kommentje:
A nő családtagjai helyében (szülők, testvérek) ti segítenétek anyagilag? A szülők és a testvérek kezdettől fogva ellenezték a kapcsolatot és próbálták lebeszélni erről a nőt. A sok-sok év alatt többször felajánlották a segítségüket (anyagi segítséget is), hogy segítenek kimászni valahogy ebből a helyzetből, csak hagyja ott a pasit, de persze ez nem történt meg.
2014. okt. 28. 14:41
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
gyerektartást biztos fog kapni, mást nem valószinű
2014. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

"Jogilag úgy tudom, x év együttélés után (ami biztos, hogy kevesebb 17-nél) a kapcsolat alatt szerezett vagyok ugyanúgy közös, mintha házasok lennének."


Akkor ezt felejtsd el,mert ilyen nincs még 100 év után sem lesz közös a házassági előtti vagyon, az mindig különvagyon.

Egyébként ki és mikkor miből vette a lakást,kocsit?

2014. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A lakást és a kocsit a férfi vette a jövedelméből, évekkel ezelőtt.
2014. okt. 28. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!