Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt a nevet szeretném a...

Ha azt a nevet szeretném a gyerekemnek, mint a tesóm is, és ő kiakad, az jogos?

Figyelt kérdés

Még nem tudom, fiú vagy lány lesz. Első gyereket várjuk. A húgomnak van egy lánya, meg egy fia. Mikor a fiú- és lányneveket néztük, ez tetszett a férjemnek és nekem.

Rémlett, hogy valaki akarta már ezt a nevet a gyerekének, és aztán eszembe jutott, hogy a tesóm.

Ma a férjem elkotyogta neki, hogy ha lány lesz, ez lesz. Mire a tesóm, hogy ő lestoppolta már. És ha nem lesz több gyereke? (Múltkor azt mondta, elég ez a kettő, elég fáradt ettől is.) Vagy ha lesz, de nem lány?


2014. okt. 26. 11:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát, nem tudom, de mi tiszteljük annyira egymást a családban, hogy ha tudjuk, hogy egy bizonyos név a másiknak a no1, akkor azt nem adjuk. Én kislánykorom óta szeretném a gyerekemnek a Lili nevet (én ne az vagyok, de így becéztek kicsi koromban). Nagybátyám barátnője is kitalálta, hogy Lili lesz a lányuk, de lebeszélte róla, mert tudta, hogy nekem fontos. Pedig én csak 23 vagyok és még évekig nem lesz baba, ott meg már a hasban volt... Lilla lett.


Szóval persze, semmi következménye nem lesz, ha ezt a nevet adod, de nekem nem érne egy rossz pillantást sem. Minek?? Van még rengeteg csodaszép név, nem hiszem, hogy ez az egy tetszene mindkettőtöknek...

2014. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a tesódnak már van két gyereke. Adhatta volna nekik ezt a nevet. Múltkor mondta, hogy elég neki ez a két gyerek. Akkor meg szívfájdalom nélkül nevezd így a saját lányod.
2014. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Nevetséges és gyerekes a "névstoppolgatás". A világon nyilván mást is hívnak úgy.
2014. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyaltalan nem jogos. Mert ki o, kulon az o szamara tettek be az adott nevet az anyakonyvezheto nevek koze vagy mi?! Mi az hogy lestoppolta?! Az ilyen emberektol tudnek falra maszni. Lehet hogy nem is lesz tobb gyereke, es meg ha lesz is, mi van akkor ha 2 van belole a csaladban? Nagy dolog. Vannak meg tobb ezren valoszinuleg.
2014. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk ugyan az a két unokatestvér neve. Teljesen más más okból de íg alakult, senkinek semmi baja vele.

Mondjuk mindketten lányok vagytok akkor családnevük így is különbözni fog.

2014. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk nálunk nincs olyan, hogy az unokatestvéreknek ugyanaz lenne a keresztneve,de ha lenne,sem lenne probléma szerintem!


Plusz mi van, ha a két család a saját szüleik/nagyszüleik miatt szeretnék ugyanazt a neved adni???? Csak épp a vezetéknevük különbözik ... Nem akadnék ki! Én pont ezért nem is mondom ismerőseimnek sem, hogy mely nevek tetszenek :)

2014. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Kapcsolódik hozzá egy szép emlékem"


Aha! Ezek szerint te vagy az aki írta itt a múltkor, hogy a volt szerelméről nevezi majd el a gyerekét?!

2014. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, Sherlock Holmes. Nem vagyok idióta. Könyvélmény, a főszereplő nagyon közel áll a szívemhez.
2014. okt. 26. 18:41
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Fogadjunk Nuca-nak akarod hívni a Funtineli boszorkányból... :) Nekem az a legnagyobb könyvélményem:)
2014. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem meg a Bőrharisnya tetszett!

Nem tudom, hogy mennyire megy majd a Kolompárhoz...

2014. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!