Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt a nevet szeretném a...

Ha azt a nevet szeretném a gyerekemnek, mint a tesóm is, és ő kiakad, az jogos?

Figyelt kérdés

Még nem tudom, fiú vagy lány lesz. Első gyereket várjuk. A húgomnak van egy lánya, meg egy fia. Mikor a fiú- és lányneveket néztük, ez tetszett a férjemnek és nekem.

Rémlett, hogy valaki akarta már ezt a nevet a gyerekének, és aztán eszembe jutott, hogy a tesóm.

Ma a férjem elkotyogta neki, hogy ha lány lesz, ez lesz. Mire a tesóm, hogy ő lestoppolta már. És ha nem lesz több gyereke? (Múltkor azt mondta, elég ez a kettő, elég fáradt ettől is.) Vagy ha lesz, de nem lány?


2014. okt. 26. 11:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem jogos. Mi az hogy ő már "lestoppolta"? Ez aztán az érett hozzáállás. Ha ez a név tetszik adjátok ezt neki. Senkinek nincs beleszólása. A ti gyereketek lesz nem az övé.
2014. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
figyu ez röhejes,mert itt nem meglévő gyerek nevét szeretnétek és nem az első gyereket akarja így elnevezni, mert ha még az első lenne megérteném,de a 3.-ik:S Szóval addig ezt ne hozzátok szóba míg nem tudjátok a nemét,de ha lány lesz finoman közlitek vele,hogy jó vagy hozza most össze azt a 3. gyereket vagy ejtse a témát
2014. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Késő, mert a férjem elkotyogta neki. Megértem, hogy nem esik jól neki, én is jártam úgy, hogy nagyon tetszett egy név, aztán máshol is lett, és az nem volt jó, de eltelt pár év, és már nem is baj.
2014. okt. 26. 12:12
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Úristen ... Én soha nem értettem, hogy miért kell ezen hisztizni. Oké, egy család. De ez a két család éjjel - nappal együtt van, és nincs annyi kreatívság bennük, hogy Zoltánnak, és Zolinak szólítsák őket? Esetleg Zoli, és KisZoli? Soha nem értettem ezt a hozzáállást ... Meg ugye, ne írassuk be abba az osztályba a gyereket, ahol már van egy Zoli ...
2014. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Akkor sértődhetne meg jogosan, ha ő is babát várna és úgy "stoppolta" volna le a nevet még előtted.
2014. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha az első gyerekéről lenne szó még megérteném, de így? HA meg esetleg mégis lenne egy harmadik és olyan nemű még akkor is adhatja ugyanazt. Látott már ilyet a világ.
2014. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Legyél egyedi könyörgöm,csak van fantáziád,meg 100 ezer név! A Tesódnak szülsz?
2014. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Ti megbeszéltétek ezeket már korábban a tesóddal? Ha igen, akkor jogos a panasza. Ha nem, akkor így járt. Van már két gyereke, és ha nem lesz több?


Add csak nyugodtan ezt a nevet. Az első két gyerekének is adhatta volna, ha annyira tetszett neki.

2014. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Add nyugodtan ezt a nevet. Amire lesz még gyereke (ha egyáltalán lesz) addigra már lehet, hogy nem is ez fog neki tetszeni.

Egyébként meg akkor sem dőlne össze a világ, ha ugyanaz lenne a neve valakiknek a családban.

2014. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem beszéltük meg, csak említhette annak idején. Mikor kinéztük a férjemmel, rá pár napra jutott eszembe, hogy mintha anno a húgom ezt adta volna, ha nem fia lesz, de most már biztos, hogy ezt akarta.

(Bírom, aki azt hiszi, hogy milyen pengeelme, mert felhívja rá a figyelmemet, hogy vannak más nevek is. Külön köszönöm.)

Kapcsolódik hozzá egy szép emlékem, és különleges a jelentése, ezért szeretném.

Bár lehet, hogy úgy járok vele, mint a Csengével - nagyon tetszett vagy 20 éve, most is, de annyi lett, hogy már nem adnám.

2014. okt. 26. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!