Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az, amikor valaki...

Milyen az, amikor valaki állami gondozott, és nagykorúsága betöltésével útógondozott lesz?

Figyelt kérdés
November 5-én töltöm a 18-at. Kettő, lassan három hete igencsak összevesztem nevelőanyukámmal (akinél egyébként már lassan 12 éve vagyok.) Bizony elrontottam, tudom, de a bocsánatra nem kíváncsi, most azzal állt elő hogy amíg én itt vagyok sehova nem mehetek, sem a barátom, se a barátnőim be nem tehetik a portára a lábukat, ha ez nem tetszik meg el lehet menni az alkoholista édesanyámhoz.(minden vágyam..) Jogilag korlátozhat 18 éves koromban is? Vagy megteheti hogy csak egyszerűen kihajint a fenébe? Kérlek benneteket, ha valaki ért ehhez segítsen. :( Köszönöm.
2014. okt. 22. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Megteheti, hogy kidob, ha nem úgy viselkedsz, ahogy neki tetszik. Mellesleg nem minősíthetné az édesanyádat, akármilyen is. Mehetsz utógondozásra egyébként egy utógondozói házba is, vagy lakásotthonba, ahol van ilyen férőhely fenn tartva.
2014. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként miért nem kéred a gyámod, hogy mondja el a lehetőségeidet?
2014. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert egyenlőre ő a gyámom és nem tud hozzám szólni normálisan, pedig csak annyi történt, hogy elmentem a barátomhoz, és később mentem haza, nem telefonáltam. Tudom, kellett volna, tudom elrontottam, de szerintem azért szomorú hogy ennyiért elküldene, holott egyébként éjszakákat tanulok hogy kitűnő legyek, meg tényleg próbálok jó gyerek lenni, de így nem tudom mi lesz.
2014. okt. 22. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor menj be a gyivibe, vagy tegyeszbe, és keress valakit, akit ismersz, ő majd tud segíteni a továbbiakban. Esetleg keresd meg az ottani pszichológust, aki tud segíteni a kapcsolatotok rendezésében.
2014. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak utógondozói lakások, itt viszonylag szabadabban laknak a fiatalok. De! Dolgozni vagy tanulni kell. Van egy utógondozó, aki afféle pótanya, neki kell eslmesélni, mit csinálsz.
2014. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!