Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivehetem a két kistestvéremet...

Kivehetem a két kistestvéremet állami gondozásból, ha még én magam is utógondozott vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tanulok még, a barátom (25) dolgozik, albérletben élünk. Úgy részesülök utógondozói ellátásban, hogy közben külső férőhelyen lakom. Előzőleg én is ott éltem, ahol a testvéreim vannak még mindig, de jelenleg úgy tűnik, az az intézmény be fog zárni. Nem akarom, hogy szétválasszák őket, vagy hogy rosszabb intézetbe jussanak, mert már két nagyobb tesóm is tönkretette az életét ezáltal, hogy nem megfelelő helyre kerültek.


A jogi és anyagi háttere kétséges a dolognak, főként a jogi. Ennek ellenére bármit megtennék azért, hogy biztos helyen tudjam őket, és ez a biztos hely pedig nálunk van, anyu kizárva!!! Nagyon hülye kérdés, de lehetek a gyámjuk? Kapnának továbbra is valamilyen támogatást az államtól, amiből etethetném/ruházhatnám/iskolába járathatnám őket? Mert a barátom ugyan dolgozik, de nem keres olyan marha jól, hogy ezt így lazán kibírjuk. Meg nem is akarom kihasználni. Vagy végezzem el a 300 órás hivatásos nevelőszülői tanfolyamot? Nem baj, hogy albérletben élünk, és hogy tulajdonképpen én is eltartott vagyok?


Leírva ezeket a kérdéseket, elég hülyének érzem magam, de egyelőre csak szeretnék tisztán látni, hogy mik a lehetőségek. Tudom, jobb lenne olyannal beszélni, aki tényleg ért ehhez, majd felkeresek valakit. Tudom azt is, hogy nagyon nagy felelősség, de a barátom támogat, akár ő maga is vállalná a gyámságot, ha lehet. Egy 13 éves lányról és egy 11 éves kisfiúról lenne szó. :)


Tanács? Vélemény? Ötlet? Köszi.


2013. szept. 15. 07:40
 1/1 anonim ***** válasza:
jogi akadálya szerintem nincs, inkább az anyagiak lennének problémásak. De mivel a gyámhivatalnak az a legfontosabb, hogy családtagnál legyenek a gyerekek, előnyt élvezel egy idegen nevelőszülővel szemben. Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha bemennél a gyámhivatalba ezzel a kérdéssel, és ők elmondanák, hogy hogyan vehetnéd magadhoz a tesóidat.
2013. szept. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!