Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hajléktalan legyek?

Mit csináljak hajléktalan legyek?

Figyelt kérdés

Tehát már ott tartok, hogy abszolút semmi kedvem sincs ebben a társadalomban élni és az emberek között, még a családommal sem.

Nem szeretnék öngyilkos lenni, csak elmenni jó messzire innen, egyszerűen olyan idióta emberek vesznek körül mindig, akikkel nem jövök ki. Jővőre érettségizem, de az sem érdekel jelenleg a rossz érzelmi állapotomból kifolyólag.

A szüleimnek teljesen más az elképzelésük a jövőmről, mint nekem, de amúgy sem ismernek teljesen, mert pl. nem tudják hogy meleg vagyok, ők meg úgy sem fogadnák el ezt.

Ti mit csinálnátok a helyemben? A suliból kiiratkozom az biztos, de a szüleimmel sem szeretnék itthon maradni tovább, nem azért mert rossz a kapcsolatunk, hanem mert előttük korlátozottnak érzem magam, még 5 évesként kezelnek... Munkát néztem, fel is hívtam egy párat, ilyen bentlakásosat, de nem hívtak még vissza, tehát azt egyenlőre nem lehet megoldani.

17 éves vagyok fiú, ha ez számít, köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 21. 14:50
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Dehogynem mehetek el. Megpróbálhatnak hazavinni, úgy sem tudnak, ez nagyon beteges hogy a hatóság elveheti tőlem a a szabadságot, aki nem akar ebben az elba..ott rendszerben élni.

Nem laknék szállón. Kint laknék

2014. okt. 21. 15:15
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első télen megfagysz. Itt a környékünkön is van egy huszonéves hajléktalan srác. Tavaly még kinézett valahogy, idén már nem láttam józanon és lerohad róla a ruha. Szánalmas külső, tökéletes példa arra, hogy megy pocsékba egy egész élet. Nem akarsz boldog lenni? Nem akarsz nevetni? Szeretkezni? Utazni és világot látni? Nem akarsz finomakat enni, új, izgalmas dolgokat kipróbálni? Nem kell itt élned, nem kell így élned, nem kell a szüleiddel sem laknod. Annyi, de annyi lehetőség vár rád az életben!!! Gondold át, hogy mire vágysz, megérdemelsz minden jót, amit az élet adhat!!! N31
2014. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
már azt sem akarom
2014. okt. 21. 15:26
 14/25 anonim ***** válasza:

Próbálj ki kint egy-két éjszakát, megtapasztalhatod milyen.

Nálunk volt kint a téren egy hajléktalan, kb 2-3 évig húzta, éhesen, téelen dideregve, egyre jobban legatyásodott, lefogyott, a végén már menni sem tudott, már nem él. :-(

2014. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Inkább kösd le magad valamivel! Olvass,sportolj!
2014. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
51%

nem fagyna meg. meleg. tuti ezért írta.

am meg ez csakis a te hibád,hogy sajnáltatod magad. minden ember tehetné. de van aki sajnáltatja magát, van aki meg tesz azért,hogy változtasson az életén. a te döntésed,hogy melyik leszel. és igen b.meg ez a felelősség. itt te vagy a felelős. hiába mutogatsz. te döntöd el,hogy hisztizel, vagy férfi módjára viselkedsz.

2014. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
sportolok, de a suli mindig elveszi a hangulatomat az egész élettől
2014. okt. 21. 15:32
 18/25 anonim ***** válasza:
Miért hiszed azt, hogy a suli meg a szüleid otthon az egy világ? 1 ezreléke a világnak, beleértve a sok idiótát is, akivel találkoztál! A VILÁG nagy, és neked is megvan benne a helyed! Most még nem tudod elképzelni, de elmehetsz és vissza sem kell nézned! Akármi lehetsz, akárhol élhetsz, akárhogy élhetsz! És van valaki, aki nagyon-nagyon fog szeretni téged! Megéri egy évet még kitartani, aztán elhúzni messzire és keresni azt, ahol igazán szeretnek és ahol boldog vagy! Megérdemled te is, a társad is, a jövőd is! Tarts ki!
2014. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy pszichológust, kérj segítséget, ha ennyire nem megy egyedül. A sulit semmiképpen nem kéne abbahagyni, azt az 1 évet ki kéne húzni valahogy, hogy ez érettségid meglegyen legalább! Anélkül nemigen találsz munkát sem, legalábbis olyat nem, ami fizet annyit, hogy önállósodni tudj.

Érettségi után aztán lehet munkát keresni, akár külföldön is, és önálló életet kezdeni albérletben. Hidd el, az sem fenékig tejfel. :) Addig is, kérj külső (orvosi) segítséget, hogy átlendítsen a holtponton, és végig tudd járni a sulit.

2014. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Hajléktalanként sokkal jobb dolgod lenne persze.

Csak amint megéhezel (világgámenés után másfél órával) vagy amint pisilni kell, már rohannál is haza. Gondolkozz már.

Akkor fognak felnőttnek tekinteni, ha befejezed a sulit és lesz elképzelésed arról hogy mi akarsz lenni. Nem kell egyetemre menni, egy jó szakmát is kinézhetsz.

Ne értük tanulj, hanem egy jó munkáért, azért, hogy el tudj költözni. Ha majd fenntartod magad, felnőttként fognak kezelni.

2014. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!