Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hajléktalan legyek?

Mit csináljak hajléktalan legyek?

Figyelt kérdés

Tehát már ott tartok, hogy abszolút semmi kedvem sincs ebben a társadalomban élni és az emberek között, még a családommal sem.

Nem szeretnék öngyilkos lenni, csak elmenni jó messzire innen, egyszerűen olyan idióta emberek vesznek körül mindig, akikkel nem jövök ki. Jővőre érettségizem, de az sem érdekel jelenleg a rossz érzelmi állapotomból kifolyólag.

A szüleimnek teljesen más az elképzelésük a jövőmről, mint nekem, de amúgy sem ismernek teljesen, mert pl. nem tudják hogy meleg vagyok, ők meg úgy sem fogadnák el ezt.

Ti mit csinálnátok a helyemben? A suliból kiiratkozom az biztos, de a szüleimmel sem szeretnék itthon maradni tovább, nem azért mert rossz a kapcsolatunk, hanem mert előttük korlátozottnak érzem magam, még 5 évesként kezelnek... Munkát néztem, fel is hívtam egy párat, ilyen bentlakásosat, de nem hívtak még vissza, tehát azt egyenlőre nem lehet megoldani.

17 éves vagyok fiú, ha ez számít, köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 21. 14:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
legyél (a tini világfájdalmadra nem tudok más választ írni ... majd megtanít az élet)
2014. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudnád milyen hajléktalannak lenni,sírva menekülnél vissza a suliba,meg a szüleidhez!

Ha nem hiszed el,próbálj meg úgy vagy két napot élni!

2014. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Ha te nem 5 évesnek érzed magad, ahogy a szüleid kezelnek szerinted, akkor pl jó ötlet lenne ha felnőttként viselkednél. Tetszik vagy nem, mindennek következménye van. Erről szól a felnőtt lét. Tehát egy kis jövőre gondolás nem ártana, mert ez a mának élek mert épp szar periódusom van, elég gáz. Ha nem akarsz a szülőkkel lenni és senkitől nem akarsz függni, akkor igenis érdekeljen az érettségi, mert 8 általánossal semmi munkát nem kapsz. Ha jól sikerülne az érettségid, mehetnél ösztöndíjjal másik városba egyetemre, kollégista lehetnél és akkor nem kéne a szülőkkel laknod, plusz valószínű hogy diplomával jobb kilátásaid lennének mint 8 osztállyal. Csak mert szar a kedved még nem kell lenulláznod magad, azzal hogy otthagyot az iskolát. De ha te így látod jónak, akkor meg nemcsodálom hogy 5 évesnek kezelnek. Ja, és ennek baromira semmi oöze ahhoz hogy meleg vagy vagy sem.
2014. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Nagy butasag elszurni az erettsegit!Legalabb azt az egy evet bird meg ki!
2014. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Ahelyett, hogy másokat hibáztatnál mindenért, inkább vedd kezedbe az életed irányítását...

- idióta emberek vesznek körül? Barátkozz olyanokkal, akik normálisak! Azt ne mondd, hogy olyan nincs egy se, mert hidd el, rengeteg van. Az, hogy te nem vagy képes megválogatni a környezetedet, nem a világ hibája. Az osztálytársaiddal ha nem jössz ki, az nem nagy baj, egy évet már csak kibírsz. Tanulni járj a suliba, ne haverkodni, és megoldódik a gondod...

- a szüleidnek más az elképzelése a jövődről? Talán mondd el nekik, te hogyan szeretnéd!

- azt sem tudják, hogy meleg vagy? Hát ez aztán tényleg az ő hibájuk! Mi lenne, ha ahelyett, hogy elkönyveled, hogy tuti nem fogadnak el, esetleg őszinte lennél velük? Mégis hogy várod el, hogy ismerjenek, ha nem engeded be őket az életedbe?

- Ki akarsz iratkozni a suliból? Hát hajrá! Csak aztán ne siránkozz itt később, hogy egy nyamvadt érettségit sem tudsz már szerezni huszonévesen, anélkül meg még szart takarítani sem vesznek fel sehova, és alapvetően arra sem lesz pénzed, hogy egyél valamit, ruháid legyenek... Ha ezt akarod, csináld! Nagyon érett és felelősségteljes döntés!

2014. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem hibáztatok senkit, csupán felvázoltam hogy nekem hogy lenne jó.
2014. okt. 21. 15:08
 7/25 anonim ***** válasza:

Aztán milyen hajléktalan lennél, aki egy szállón lakik, vagy aki az utcán, mert mindkettő rémesebb, mint otthon a legrosszabb légkör.

Szállón szintén emberek vesznek körül, és ott is állandó vita lehet, utcán hideg van, kosz, éhség, és még meg is támadhatnak, nem hiszem, hogy sokáig bírnád, amúgy 17 évesen még a rendőrség is hazavinne, vagy nevelőbe.

2014. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

18 éves korodig el se mehetsz otthonról.

Miért nem akarsz érettségizni? Érettségi nélkül semmit nem érsz, mehetsz szalag mellé gyármunkásnak 3 műszakba, vagy közmunkásnak 47 ezerért.

Ha meg azt szeretnéd, hogy felnőttként kezeljenek, akkor viselkedj is úgy, mint egy felnőtt, és ne hisztizz. Attól nem leszel felnőtt, hogy elszöksz.

2014. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szabadságvágyad van, ez jogos és érthető. Csak:szüleidtől "korlátozottnak érzed magad", pedig ez a korlát ideiglenes és 2 funkciója van, arra is szolgál a szabadságod csökkentése mellett, hogy MEGKAPASZKODJ benne, ha baj van.

Érettségizz le, és utána 100x szabadabb lehetsz, mint ha most keresel munkát. Így csak nagyon korlátozott a lehetőséged és ez a korlát nem is kapaszkodó, nem is ideiglenes- hanem a következő 50 évre szól...

Fel a fejjel! Találj valamit, ami lelkesít! Rajzolj, zenélj, barkácsolj, valami olyat találj, amit nem neked adnak, hanem te magad találod ki,és meglátod, milyen szabadnak érzed magad.

2014. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én a helyedben munkát keresnék, albérletet normális emberekkel és megszervezném az életem. Sem az, hogy 17vagy sem az, hogy meleg nem indok arra, hogy hülye legyél. Hajléktalanként elpocsékolni az utcán kb.70 évet az életedből orbitális baromság, nincs rá szebb szó. Meg lehet oldani, hogy boldog életed legyen, csak tenned kell érte. Tanulni sem kötelező most, majd később, ha leesett miért fontos, behozod. Menj dolgozni! Aztán költözz! És annyi. N31
2014. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!