Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fizetnem arra...

Mennyit kellene fizetnem arra a hónapra amíg a gyerekek az apjuknál voltak?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van. Úgy alakult, hogy nagyjából 1 hónapig az apjuknál voltak, mert én kórházban voltam és ő ragaszkodott hozzá, hogy nála legyenek.

Én ebben a hónapban visszautaltam a gyerektartást 3*20000Ft, átutaltam szintén 3*20000Ft-ot és azt gondoltam, hogy ezzel rendben is leszünk, mert a fizetésünk nagyjából azonos. Most viszont még követel tőlem 150000Ft-ot, mert szerinte ennyivel többet költött, mint amúgy és emiatt ennyi fizetéselőleget kellett felvennie.

Én ezt nem érzem jogosnak, de azért kíváncsi vagyok, mások hogyan látják.


2014. okt. 19. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszautaltad neki a tartásdíjat, plusz kifizetted neki azt az összeget, amit ő szokott a gyerekekre költeni. Ez 120.000 forint.

150.000-rel költött többet, mint szokott. A kettő különbsége 30.000.


Nem jogos, kérdezd meg, mégis mi alapján követel ennyit? Hiszen ez a havi gyerektartás 2,5-szerese.

2014. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom, ahogyan te. A gyermektartást visszautaltad és kifizettél még egy gyerektartásnyi összeget, szerintem ez teljesen jogos.


Az, hogy ő állítólag 270ezret költött a gyerekekre (2*60 ezer gyerektartás + 150ezer), az bizony a magányügye, pénzügyileg nem rád tartozik.

2014. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A másik,hogy ő ragaszkodott,hogy a gyermekek nála legyenek, vagyis számolnia kellett a következményeivel.
2014. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a gyerektartást sem kellett volna visszautalni neki... Megibt más, hogy én is megtettem volna..

Már így is túlteljesítettél..

Követeljen nyugodtan, csak nincs alapja.. Mst mr legalább tisztában van vele mennyi költség egy gyerek

2014. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Nos, a torvény szerint egy fillért se kellett volna fizetned neki, sot, tartasdijat se kellett volna visszautalod. Mondd meg neki, hogy ha szerinte 60e keves a gyerekekre, akkor mehettek nyugodtan a bíróságra tartasdijat emeltetni, hiszen ha neki ennyivel tobb volt a kiadása egy honap alatt, akkor nyilvánvalóan neked se eleg a havi 60.
2014. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint korrekt voltál vele.

Ne engedj neki!

2014. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De szar egy alak... a gyerekeiből csinálna üzletet?


Amúgy meg OK, ha úgy látja, hogy neki a +150 ezer jogos és értelmes költés volt, akkor ennyivel emelje meg a gyerektartási díjat is, amit fizet.

2014. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!