Vannak itt katona feleségek/barátnők/élettársak?
A barátom is nemsokára katona lesz(tiszthelyettes) nagyon szeretjük egymást szerencsére:). Kiváncsi lennék, hogy milyen lehet az élet egy katona oldalán (gondolok itt a majdani családra gyerekekkel, mennyi szabadideje lesz stb.) Mire kell számítsak? Pozitív és negatív is jöhet!
Köszi! L/20
Szia! Nekem a férjem amerikai katonatiszt. Van egy 15 hónapos fiunk. Szerintem más itt az élet katona feleségként, mint Magyarországon anyagiak és megbecsülés szempontjából, viszont abban hasonló, hogyha elmegy a párod, akkor nagyon sokáig egyedül leszel. Nekem most jött vissza Irakból 15 hónap után. Akkor minden egyes nap dolgoznak, nincs hétvége vagy ünnep. A szabadidő mindig változó, a beosztásától függ, ez annyira szélsőséges, hogy van olyan munka, amit napi 4-5 óra alatt el lehet végezni meg van olyan is, amit 12 órában kell csinálni naponta (most arról beszélek, amikor nem háborús övezetben vannak éppen). A férjem reggel fél 9-re megy ált., és este 7-8 körül ér haza, ha minden rendben van, de ha bármi apróság jön közbe, van olyan, hogy 10-re jön. Nem 8 órás a munkaidő, hanem addig kell dolgozni, amíg a munka nincs elvégezve. Nem olyan, mint egy bolt vagy posta, hogy x időpontban zárnak és akkor mehetsz haza. Vannak olyan munkakörök, amikor hétvégén is kell dolgozni vagy pl. olyan is volt nem 1-2 alkalommal az előző egységében a férjemnek, hogy éjjel 12-kor hívták telefonon és mennie kellett. Plusz vannak tréningek, akkor ált. 2 hétig van távol. Szóval a szabadidő így kiszámíthatatlan, függ a férjed rendfokozatától és a beosztásától (az utóbbi elég gyakran változhat). De sztem Mo-n nyugisabb, ha nem vállalkozik külföldi küldetésekre, nem is nagyon lesz távol. Mert én úgy tudom, hogy Mo-n külföldi missziókra külön vállalkozni lehet, nem az van, hogy beállsz katonának és akkor muszáj menned oda, ahová küldenek (itt USA-ban nincs választási lehetőség). Nem tudom, hogy így van-e? Mert ha így van, akkor aztán nem kell aggódnod, nem fog veszélyes helyekre menni, ha nem akar külföldre menni kiküldetésbe. Gyerekekkel ugye nehezebb már, mert ha mégis elmegy külföldre, egyedül kell boldogulnod, de megerősít, önállóbbá is válsz, ami nem egy rossz dolog. Nálunk nagyon kiépült hálózata van a katonák hozzátartozóinak lelki segítésére, tehát ha valaki nagyon segítségre szorul, fognak tudni segíteni. Nem tudom, hogy Mo-n hogy megy ez, vannak-e közösségek. Én csak azt tudom leírni, ahogy nálunk van. Itt vannak előnyök (sok utazás, jó fizetés, rengeteg plusz ellátás, ingyen eü., engedmények - diszkontok). A hátrány ugye, hogy távol vannak, ezt nem mindenki bírja lelkileg, sokan elválnak, mikor rájönnek, hogy nem tudják elviselni, hogy a párjuk ilyen sokáig távol legyen, de nálunk ebből nem volt gond. Plusz hátrány a kevés szabadidő, a veszély és az, hogy a sereg fontosabb, nagy hatása van az egész család életére, mert ha menni kell, senki nem tud mit csinálni, muszáj és van, amikor a család háttérbe szorul ideiglenesen. Remélem, hogy segített ez vmit. Nyugodtan kérdezz!
23/N
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!