Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el hogy talán...

G.kiki94 kérdése:

Hogy mondjam el hogy talán sosem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és nem régóta tudom, de eddig képtelen voltam bárkinek is elmondani. Se a családomnak, se a barátaimnak...
2014. okt. 10. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok szerint anyukám, és az egyik kétgyermekes barátnőm is meddő.

Azt mondják, hogy az a nő, akinek van méhe, és legalább egy működő petefészke, annak lehet gyereke. Csak tovább tart teherbe esni.

2014. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal az emberrel, akivel bizalmas viszonyban vagy a családodon belül (anyuka, testvér, nagynéni stb), vele leülnék, elmondanám, hogy:

- Nézd, abban a korban vagyok, amikor a család lassan kérdezgetni fog engem és a páromat (ha lesz), hogy mikor lesz esküvő, gyerek. Szeretném, ha tudnád, (és tolmácsolnád nekik), hogy valószínűleg nem lehet gyerekem. ez nekem nagyon fáj, és nem szeretnék többet beszélni róla, főleg nem velük. Nem rég tudtam meg én is, idő, amíg feldolgozom. Ezek a problémán kívül nincsen bajom, egészséges vagyok, nem kell aggódni. Köszönöm, hogy meghallgattál, és tiszteletben tartod a döntésemet, valamint nagyon hálás vagyok, hogy tolmácsolod a család többi tagja felé. Köszönöm. Kérsz még egy kis teát?

2014. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen kivették az egyik petefészkemet, és tájékoztattak, hogy soha nem fogok gyermeket szülni, mert a méhem nem elég erős, és ugye 1 petefészekkel szinte esélytelen-- Nos 43 éves vagyok 4 gyerekem van...
2014. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat :) nagyon nagyon remélem hogy így lesz, és összejön nekem is...

most még igazából a között a kettő között ingadozok hogy bőgni tudnék, a másik meg az hogy nem baj, majd talán egyszer összejön, ha meg nem, majd örökbe fogadok...

2014. okt. 10. 21:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ h egyébként szeretnél e gyereket ha nem attól még simán lehet pasid van aki még örülne is neki.


Nem mindenki akar gyereket.

De utánam anyámnak is azt mondták h nem lehet több még is van 1 húgom.

2014. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondták fiatal koromban, hogy egy rosszul utokezelt vetélés miatt nem lehet több gyerekem, max ha nagyon rákészülünk és hosszan gyógyszereznek előtte...pár évvel később védekezés mellett megfogant az első fiam...azóta lett mégegy:)
2014. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyik kolleganőmnek is azt mondták, hogy nem lehet... Most várja a második babáját...
2014. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell ezt a családdal vagy a barátokkal megosztani ha nem szeretnéd. Igazából rád tartozik és a partneredre. A kérdésedben a "talán" szó sokat sejtet, tehát ez nem egy végleges megállapítás, csak erős feltételezés. Bármi lehet belőle. A másik az, hogy gyerek nélkül is lehet teljes életet élni. Nekem sincs, pedig jócskán benne vagyok az időbe, de egyszerűen annyira kerek az életem a férjemmel, annyira boldog vagyok, hogy nem érzem hiányát egy gyereknek. Van ezer és egy más dolog a világon ami boldogságot, teljességet hozhat. A harmadik meg amit te is írtál, ha nem zárkózol el az örökbefogadástól, az is egy mód. Ráadásul annyi de annyi gyerek van akik nem családban élnek jelenleg... egy vagy két, akár három életet szebbé és boldogabbá tehetsz.
2014. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!