Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a név szép,...

Szerintetek ez a név szép, vagy egy "divatosabbal" jobban járnánk?

Figyelt kérdés

Már van egy 2 éves kislányunk, most pedig úton van a húga.

Több név is szóba került, de eddig a Renáta a legvalószinűbb. Viszont, ugye manapság ez a név nem szerepel a legdivatosabb nevek közt. (+ Néhány helyen romásnak tartják.)

Szikszay a vezeték név. A két éves lányunknak Bernadett a neve.

Ha a Renáta nem tetszik, melyik nevet választanátok ezek közül: Evelin, Csenge, Boróka, Jázmin, Laura, Regina?


2014. okt. 9. 17:33
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Renáta vagyok (majdnem Regina lettem) és szeretem a nevem. Sose mondta még senki nekem, hogy romás lenne. Karakán, erős jellemnek mondanak, ilyen a nevem hangzása is. De amikor meg hízelgő kislány voltam, akkor Rencsiztek, és az meg szerintem nagyon aranyos becézés, szóval komoly és cukorkodós név is lehet. A Benadettel éppen jól is hangzik.

Még a Regina és a Laura tetszik. Az Evelin, a Csenge és a Boróka is szép, de nekem nagyon modorosak. Jázminból meg manapság tényleg sok van.

2014. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 hosszúhajú ***** válasza:

hogy melyik tetszik, azt te döntöd el. én nyelvtani és hangzásbeli dolgokat írhatok.


- ha magánhangzóval kezdődik - Evelin - akkor sok magánhangzó tömörül a vezeték és keresztnévvel egybe kimondva : ay-e

- a Szikszay -ban több a magas hangrendű magánhangzó, mint a mély, tehát az "i" így a boróka, mint tiszta mély hangrendű név, ( o, a )túl elüt.

- Laurával ugyanez a helyzet ( a u )

- ha megnézed melyik név mit jelent, az is fontos lehet

Marad Jázmin, Regina, Renáta, Csenge.

- Ezek közül hangzásbelileg a Csenge üt el az "e" miatt, hiszen az nincs a Szikszayban.

- a Jázmin kimondva a vezetéknévvel azt eredményezheti hogy ay - já : hangzásra: ay - á

Marad Regina Renáta.

És mivel a Regina ritmusosabb, míg a Renátában az "á" túl megnyújtja a második szótagot, így hosszas nyelvtani elemzés után azt mondom a Reginával illik össze legjobban. :)

2014. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

A szikszay csenge annyira jol hangzik hogy hihetetlen :D

ezen kivul: Regina,Renata,

2014. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Renátából egyáltalán nincs sok, legalábbis az én környezetemben. Szerintem nem cigányos, és nem is divatjamúlt, nem is divatnév, egyszerűen szép név, és úgy hogy Szikszay Renáta nagyon jól hangzik!

Renáta és Regina, nálam ez a kettő jöhetne szóba!

2014. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Most, hogy elolvastam a hozzászólásokat egyre jobban tetszik a Regina is.

Ezért elkezdtem mondogatni a pocimnak, hogy "Regibaba".. aztán mondtam, hogy "Renibaba" és erre elkezdett mocorogni. :-)

Talán ez egy jel, vagy csak én akarom annak látni?

Most már csak a Regina és Renáta közt vacilálunk.


Köszönjük mindenkinek!

2014. okt. 10. 11:52
 36/42 hosszúhajú ***** válasza:

Renáta jelentése: újraszületik

Regina jelentése: királynő

2014. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Szerintem a Renáta szép név, de amiket felsoroltál azok körül, vagy a Reginát, vagy a Jázmint (ez tetszik a legjobban) adnám.
2014. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Nekem a fentiek közül pont a Renáta tetszik a legjobban. Utána a Regina. A többi mind különlegesnek szánt elcsépelt név.
2014. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Jajj, a Renata borzalmas, sosem adnam a gyerekemnek. A tobbi nv kozul a Csenge, Jazmin, Laura tetszik, meg esetleg meg a Regina.
2014. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon jó név a Renáta! Én egyáltalán nem tartom régiesnek, nagyon szép és becézgetni is lehet.


A Laura és a Regina is szép, de a Renáta még szebb.

Jázminnal nem hangzik annyira jól.

2014. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!