Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a név szép,...

Szerintetek ez a név szép, vagy egy "divatosabbal" jobban járnánk?

Figyelt kérdés

Már van egy 2 éves kislányunk, most pedig úton van a húga.

Több név is szóba került, de eddig a Renáta a legvalószinűbb. Viszont, ugye manapság ez a név nem szerepel a legdivatosabb nevek közt. (+ Néhány helyen romásnak tartják.)

Szikszay a vezeték név. A két éves lányunknak Bernadett a neve.

Ha a Renáta nem tetszik, melyik nevet választanátok ezek közül: Evelin, Csenge, Boróka, Jázmin, Laura, Regina?


2014. okt. 9. 17:33
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem nagyon tetszik a Renáta, se a hagzása, sem az hogy nagyon sok van belőle. Csenge borzalmas.

Jázmin, Laura, Regina nagyon szép, Evelin se rossz.

2014. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
24%
Nekem nem tetszik a Renáta, de nem is rossz név, szerintem sokak szerint olyan átlagos. Nem sokan fogják azt mondani neki, hogy "juuuuj, de szép neved van!", viszont csúfolni sem egyszerű. Egyébként nem tudom miért, de nekem egy orvos képe ugrik be a Szikszay Renáta hallatára. Nekem a Jázmin és a Laura tetszik ezek közül, de ez a név olog olyan szubjektív. Ha nektek a Renáta a favorit, nevezzétek úgy, senkinek semmi köze hozzá. (Na, azért, ha pl. "Szikszay Szeszilinek" akarnád nevezni, megpróbálnálak lebeszélni...;) )
2014. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép név a Renáta, a bátyám lánya is az. (és nem romás)
2014. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az összes közül a Renáta a legszebb.

(Evelin, Jázmin hamarabb romás...bár, ha engem kérdezel egyik sem az)


Ha nem Renáta, akkora Laura tetszik, de szerintem pont azért lesz különleges a Renáta, mert nem lesz gyakori név.

2014. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Köszönjük mindenkinek!
2014. okt. 9. 17:51
 16/42 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem lényeg a divatosság, sőt, én szeretem a klasszikusabb neveket.


Viszont nekem sajnos sem a Renáta, sem a Bernadett nem tetszik. A Bernadettről a bernipásztor jut eszembe (kutya), és egyébként is egy kemény hangzású név, a Renáta szintén azért nem tetszik, mert döcögős, merev név. Nem finom, nőies egyik sem.


A felsorolt "modernebb" nevek közül egyedül a Laura tetszik.

2014. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 piriiiiii ***** válasza:
A Laurát.
2014. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Lányom is Renáta :) Most 13 éves, és sem a bölcsiben, sem oviban, sem az iskolában nem volt rajta kivül másik Renáta.
2014. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben nem foglalkoznék vele hogy ki mit fog szólni a névhez, meg hogy "divatos"-e vagy sem. Olyan nevet válasszatok ami mindkettőtöknek tetszik.


A kérdésre is válaszolva én a Borókát mellőzném, a többi tetszik.

2014. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 tabaki válasza:

Evelin, Jázmin a Szikszayval kényelmetlen hangzású szerintem. Én se látok benne semmi cigányosat, akkor már inkább az Evelin az.

Az, hogy egy név éppen divatos, csak annyit jelent, hogy a lányod nemzedékében majd örökké Dunát lehet vele rekeszteni. Ne abban nőjön már fel, hogy ő is csak egy a sok közül. Egy Malvin vagy Lujza is százszor jobb a toplistás neveknél, hát még a Renáta.

2014. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!