Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne vegyem figyelembe?

Hogy ne vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek. Nagyjából már körvonalazódott bennem, hogy mi szeretnék lenni.

Elmondtam itthon is, de csak a lehúzást kapom, hogy tulajdonképpen nekem semmi esélyem egyetemre menni, mert sokba kerül. Inkább kezdjek el érettségi után munkát keresni.

Tisztában vagyok azzal, hogy sokba kerül, nem is gondolkodtam fizetős képzésen. Azt is tudom, hogy itthonról nem tudnak majd támogatni, de emiatt tényleg lehetetlen lenne? Most suli mellett is dolgozok, gondolom egyetem mellett is menne.

Köszönöm a válaszokat!:)

18L


2014. okt. 3. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek allamira, akkor osztondijbol es diakmunkabol fent tudod tartani magad minimal szinten, diakhitelt nagyon nem javaslom! ne hagyd lehuzni az onbizalmad, viheted tobbre mint a szuleid, de sok ero es kitartas kell hozza, h onerobol elvegezd!
2014. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj csak nyugodtan egyetemre. Ha nem is leszel az, ami szeretnél, de LEGALÁBB MEGPRÓBÁLTAD. Ha meg sem próbálod, egész életedben kísérteni fog a "mi lett volna, ha".

Én is így voltam, és nézz meg most: egy munkanélküli, idegbeteg, önbecsülés nélküli xarkupac vagyok, aki semmire sem jó. Se munkám, se szakmám, se álmaim, se reményem a jobbra, semmi.

Csak a nyomor, meg a semmi. Ki vagyok égve.

Ne tedd te is tönkre magad, azzal, hogy behódolsz mások akaratának.

Ha érzel magadban erőt hozzá, próbáld meg!

2014. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én felvettem a diákhitelt, mert nekem megéri évekig törleszteni a hitelt cserébe azért, hogy azt csináljam, amit szeretek.
2014. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetem mellett is lehet dolgozni. Sőt! Ott lehet csak igazán. Szerintem ne add fel az álmaidat, ha nehéz anyagi helyzet miatt otthonról nem is kapsz támogatást, találd meg az útját, hogyan lehet végigcsinálni. Lehet döcögősebb lesz, esetleg hosszabb emiatt az út, mint másnak, de végig tudod csinálni, és az lehet aki lenni akarsz. Tarts ki, ne add fel! Csináld!
2014. okt. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha államira felvesznek akkor Egyetem mellett lehet annyit dolgozni amiből megélsz minden hónapban szóval ezért nem kell feladni az álmaid.
2014. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!