Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kérdezik meg az...

Miért nem kérdezik meg az emberek, hogy mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Bő három hónapja halt meg az anyukám és számomra ő volt a legfontosabb ember, a temetésen és 2 héttel utána jöttek az emberek,hogy bármi van segítenek,szóljak, bármi van egy szavamba kerül stb...tudom hogy ezen ígéretek inkább csak illemből hangzanak el, de eközben az eltelt 2,5 hónapban SENKI nem érdeklődött arról,hogy hogy vagyok, mi a helyzet, sem a barátokat sem a rokonokat nem érdekli,hogy mi van velem, és tény,hogy nem olyan típus vagyok aki felvagdossa az ereit,hogy figyeljenek rá,próbálok olyan lenni mint régen, de ez teljesen csak egy maszk, szívesen elmondanám ,hogy mit érzek de mivel senki sem érdeklődik felőlem úgy gondolom,hogyha én keresnék meg valakit a gondommal akkor csak egy felületes beszélgetés lenne, olyan jól esne ha valaki kérdezne vagy írna,hogy hogy vagyok, de nem.
2014. szept. 25. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Sajnálom :( Tudod ez amúgy rettentő kényes téma és nagyon-nagyon sokan nem szeretnek ilyenről beszélni. Akkor se, ha az ő szerettük megy el, akkor sem, ha másé. Igaz én ezek után inkább azon töprengenék el a helyedben, hogy mennyire voltak barátok ezek a barátok.
2014. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon sajnálom :(

Igen, a legtöbbje csak felszínes ígéret volt, nem volt igaz. Sajnos ebből látszik, hogy nincsenek igazi barátaid, nem a jó emberekre pazarlod az energiád. Egy igazi barát melletted állt volna, nem hogy elmegy ennyi idő és nem érdeklődik.

2014. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Mikor a mi családunkban történt haláleset, senki nem hozta fel. Pedig én nagyon szerettem volna róla beszélni. De ha elkezdtem, senki nem szólt semmit, másról kezdtek el beszélni.


Bár nálunk én vagyok az egyetlen sírós. A családom gáznak tartja a sírást, és kerülik a negatív érzelmeket is. De hát ez is az élet része.


El sem tudom képzelni, mit csinálnék, ha meghalna az anyukám. Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted Őt.

2014. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Rohanó világban élünk, felszínes kapcsolatokat tartunk fent. Pontosan tudom az eszemmel és a szívemmel, hogy miben kellene változtatnom, hogy mit kellene másként csinálnom az emberi kapcsolataimban, mégsem teszem... Hogy miért? Nem tudom.

Miért nem írod le ide, hogy mi a helyzet? Hogy vagy, hogy telnek a napok, mi változott?

2014. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :( Nem hiszem, hogy mindenki részéről csak felületes, illemtől tett megjegyzés lett volna, hogy segítenek, ha szükséged van rá. Biztosan sokan meghallgatnának, ha megkeresnéd őket. Talán csak nem akarnak zaklatni, mert úgy gondolják, hogy akkor nem tudsz megnyugodni, ha állandóan kérdezgetik, hogy mi van veled.

Szerintem nyugodtan szólj a hozzád közelállóknak, hogy szükséged lenne a társaságukra, hogy legyen kivel megbeszélni az érzéseidet.

2014. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez szimplán azért van, mert nem érdekli őket. Szerintem és magamból indulok ki, nem akarnak tapintatlanok lenni, hogy oda álljanak eléd és elkezdjenek kérdezősködni, inkább hagynak gyászolni. Én pl egyszer kérdezek meg valakit, hogy van e szüksége ilyen esetben bármilyen segítségre és ha nincs akkor nem fogok a nyakára járni, mert nem vagyok tapintatlan. De ha kiejtem a számon azt, hogy ha bármi van szólj, és ott vagyok, azt komolyan is gondolom. Veled is így volt, többen mondták, de te nem élsz a lehetőséggel, inkább várod, hogy sajnáljanak. ne haragud, nem bántani akarlak. De én se járnék a nyakadra, szimpla tapintatból sem. Ha szükséged van valakire, keresd fel azt akire a legjobban az lenn és mondd el neki, hogy szeretnél vele erről beszélni. Az illető nem fog ott hagyni és nem lesz felszínes, amennyiben a megfelelő embert választod. Minden esetre részvétem, de ne sajnáltasd magad, mert azzal nem mész semmire. Lehet lepontozni...
2014. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták, szólj, nem azt, hogy majd ők jönnek zaklatni és faggatni.
2014. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom én sosem beszélek senkivel ilyesmiről. Magamból kiindulva, én nem szeretném, hogy engem kérdezgessenek ilyenekről és úgy érzem, a másik fél sem szeretné. Egyik ismerősömtől kérdeztem, hogy nem baj, hogy nem kérdezem az édesanyja haláláról. Azt mondta nem, nem szeret beszélni róla. Senki sem szeret.
2014. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Jó, de magamból kiindulva... itt pont nem magamról van szó.

Velem is volt olyan, hogy az egyik barátnőm két évnyi ismeretség után először elsírta magát. Ha én sírok, nem szeretem, ha hozzám szólnak, vigasztalnak, azt preferálom, hogy mindenki ignoráljon, és ha megnyugodtam, belépek az életbe. De őt megkérdeztem, hogy mit szeretne. Hagyjam békén? Öleljem át? Üljek vele? Ez az empátia.

2014. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt. Én úgy gondolom, az emberek inkább tapintatosak akarnak lenni veled. Mikor az én családomban történtek rossz dolgok, nem igazán szerettem sokat beszélni róluk, ezért nekem a sok faggatózás inkább kellemetlen lett volna hosszú távon, még ha jó szándékú és segítőkész is.

Mindenki máshogy dolgozza fel az ilyesmit, így igazából nem olyan könnyű eldönteni, hogy ilyenkor hogy viszonyuljanak az emberek a másikhoz. Így azon kívül, hogy felajánlják a segítségüket, nem sokat tudnak tenni. Nem biztos, hogy üres ígéretek voltak, talán inkább csak nem akarnak újra és újra felzaklatni.


Ha szívesen kiöntenéd a szíved valakinek, szerintem nyugodtan tedd meg olyannak, akiről úgy érzed, igazán közel áll hozzád és szeret. Biztos szívesen meghallgat majd.

2014. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!