Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegesen félek a szegénységtől?

Betegesen félek a szegénységtől?

Figyelt kérdés

Amíg otthon laktam, eléggé átlag alatt éltünk.

Étel volt, ha nem is a legjobb minőségű, és 2-4 napig ettük ugyanazt, de a körülményekhez képest változatos, és legalább hetente egyszer ettünk hús ételt. (vasárnap, ami aztán keddig kitartott szépen beosztva)

Víz is volt, de csak egymás után lehetett fürödni, mivel kádunk volt zuhanyzó nélkül, és nem lehetett, hogy egy picit engedek, aztán a másik enged magának újat, a szüleim szemében az "pazarlás", és tomboltak érte.

Volt áram is, fűtés is, bár spórolósan.

A ruhák körbejártak a szűk rokonságban, újat ritkán kaptunk, maximum kínait. (Nem volt turi a környéken)

Kozmetikumból saját márkásat használtunk, tizenévesen már a zsebpénzemből tettem félre samponra, tusfürdőre.

Jelenleg is hasonlóan élünk (külön élek a párommal) annyi különbséggel, hogy nem esszük ugyanazt 3 napig, és van zuhanyzó.

Megtanultam beosztani, spórolni, becsülni a keveset is.


Viszont betegesen rettegek az elszegényedéstől, ragaszkodom, hogy legalább egy kevés tartalékunk legyen, még a páromat ez annyira nem foglalkoztatja.

Amin csak tudok, spórolok, a tinikori (én 20 vagyok, de van olyan ruhám, ami velem egyidős, örökölt) ruháimat hordom, és húzom a szám, ha valamire ki kell adni.


Betegesen félek, vagy jogos?



(Itt a szegénység alatt azt értem, hogy nincs víz, nincs áram, nincs étel)


2014. szept. 23. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető a viselkedésed.

Szegénységben éltél,így tudod milyen, félsz hogy még rosszabb körülmények között is élhetsz.

Én teljesen megértelek,talán az hogy mindenen spórolsz kicsit túlzás.

Szükség van arra hogy legyen tartalékod.

2014. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon összetett dolog. Jogos,hogy félsz a szegénységtől,hiszen a "peremén" nőttél fel. De mivel kényszerűségből megtanultál spórolni,így téged nem fenyeget,ha szorgalmasan dolgozol. Szégyen ez a társadalom,hogy gyerekeknek így kell/ett felnőniük.
2014. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj mert az a lehető legrosszabb!

Próbáld a múltat kizárni a jelen életetekből. Csak így tudtok haladni előre. Nem baj ha lesz tartalék, de ne engedd, hogy rögeszmévé váljon mert, az már beteges.

2014. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy legyen az embernek tartaléka, az alapvetően fontos dolog, nem beteges. Az, hogy betegesen rettegsz, az nem hangzik túl jól, de ebben hogyan segítsünk?
2014. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonlóan gondolkozom mint te, már ami a pénzügyeket illeti. én sem szeretek sokmindenre kiadni, mert ha egyszer elkezdek vásárolni akkor elmegy az egész fizetésem(persze csak képletesen). próbálok minden hónap elején csinálni egy kalkulációt, hogy mire mennyit fogok költeni és a maradékot félreteszem még úgy is, hogy kötöttem egy megtakarítást, amire havonta fixen levonnak 9000 ft-ot. és voltak olyan időszakok amikor jól jött a kis spórolt pénz, mert hó végére elfogyott a fizetésem és nem kellett anyától kérnem, mert volt tartalékom, vagy éppen abból fizettünk be egy számlát.
2014. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a jómódból kerültem bele egy időben a (már mondhatni annak) szegénységbe, és azóta bár sikerült újra normalizálni az anyagi helyzetünket, azóta bűntudatom van, ha bármilyen apróságot is veszek magamnak feleslegesen. Csakhogy egy nagyon banális példát említsek; csokit akartam enni, laktózérzékeny vagyok, és véletlen tejcsokisat vettem, mikor ezt felfogtam, kis híján elsírtam magam, hogy most feleslegesen költöttem el azt a pénzt. Szóval, én megértelek, de ez nem hiszem, hogy változni fog, mert ha valami, akkor a nélkülözés, az beleivódik az emberbe.
2014. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha valamiből véletlenül nem azt a típust veszem, amit eredetileg akartam, vagy elrontok/eltörök valamit, még ha csak pár száz forintos vacak is, egyszerűen egy világ omlik össze bennem, mert úgy érzem, hogy pazaroltam. Fogcsikorgatva költök olyanra, ami saját megítélésem szerint drága ( főleg kozmetikumok), és próbálok indokokat felhozni arra, hogy miért is kell ez nekem. Még egy rohadt pipereszappannál is.

Szerintem soha nem felejti el senki azt, ha volt igazán szegény.

2014. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló körülmények között nőttem fel, bár nálunk egy fokkal jobb volt a helyzet, mert legalább a fürdővízzel nem kellett ilyen szinten spórolni. De én ezt képtelen vagyok megszokni. Szerintem ezen az segíthet, ha egy kicsit elengeded magad és élvezed a jelent és nem sajnálsz magadtól olyan dolgokat, amiket megvennél. Így keserű lesz az egész életed.
2014. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egy vízben fürdöttünk le 4-en :( Az unokatestvéremék (gazdagok voltak) ruháiban nőttünk fel.... A többi gyereknek mindig volt új ruhája meg cipője, nekem nem..... Emlékszek arra is hogy ha hazamentünk esténként nagyon egyszerű vacsora volt, például zacskós leves! Nyaralni 1x voltunk! Játékokat néha kaptunk (mamától)

Mégis felnőttünk :(

Nekem van saját családom már, és érdekes hogy bennem teljesen mást okozott a szegénység.... Nem félek, megteszek mindent ne szegényedjünk el.......

2014. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!